Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Ekonominin ve diğer üniversite bölümlerinin öneminin büyük olduğu Mingecevir Politeknik Enstitüsü lisans bölümlerine tamamlama sunmaktadır..

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycanda enerji bölümü açılması için Azerbaycan Sanayi Üniversitesi bünyesinde eğitim hayatına başlayan Politeknik Enstitüsü, günümüzde gerek Mekanik Fakültesi gerekse de Ekonomi ve Yönetim Fakültesi ile Azerbaycan da enerji bölümü denince akla gelen ilk eğitim kurumu olmuştur. Mingeçevir Teknik Enstitüsü olarak da bilinen kurum, 1991 yılında Azerbaycan Devleti Bakanlar Kurulu kararı ile önce bölüm olarak açılmış ve 1992 yılında Mingeçevir Enerji Enstitüsü adıyla enstitü olarak eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan enerji mühendisliği alanında büyük gelişim yaşanmasını sağlayan enstitü, 1993 yılında Mingeçevir Politeknik Enstitüsü adını almıştır.

 Ekoloji Mühendisliği

Mingeçevir şehrinde konumlanmış olan enstitü Azerbaycanda ekoloji mühendisliği eğitimi almak isteyenlere Avrupa standartlarında eğitim imkanları sunduğu gibi, Mühendislik Ekonomisi bölümüyle de dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. 24 sınıfı, laboratuarları, spor tesisleri, konferans ve toplantı salonu ve çeşitli kabineleriyle Azerbaycanda makine mühendisliği, bilgi teknolojileri, bilgisayar bilimleri ve ekonomi yönetimi gibi bölümlerle eğitim vermektedir.

Azerbaycanda bilgi teknolojileri alanında eğitim almak isteyenler de yurtdışı eğitimin en kaliteli ve tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar’a yoğun ilgi göstermektedir.Yerleşim, kayıt, kabul, danışmanlık ve daha birçok alanda profesyonel danışmanlık hizmeti sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, makul fiyatlarla kaliteli eğitim almanızı sağlamayı kendine misyon edinmiştir.

Azerbaycanda bilgisayar bilimleri eğitimi de görebileceğiniz  Politeknik Enstitüsü, Eurostar’ın avantajlı fiyatlarıyla Türkiye’de ve dünyanın tüm medeni ülkelerinde geçerliliği olan bir yükseköğretim diploması almanızı sağlayacaktır.

Azerbaycan ekonomi yönetimi alanında da verdiği çağdaş eğitimle ilk tercih olan Politeknik Enstitüsü, öğrencilerine Öğrenci Bilim Topluluğu ve Özgür Meslektaşlar Birliği Grubu gibi birçok öğrenci kulübüyle de geniş sosyal imkanlar sağlamaktadır.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü Fakülteler ve Bölümleri

Enerji ve Mekanik Fakültesi;

Ekoloji Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği
Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği
Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi
Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Mideqecipudesce Mide (MIT), Türkiye’nin güneyinde, yıllık yaz sıcaklığının 18°C’nin altında olduğu bir devlet lisesi ve kolejidir. MIT, 1969 yılında Türk hükümeti tarafından lise mezunları için bir teknoloji enstitüsü olarak kurulmuştur. Yirmi yıl sonra, MIT dört yıllık bir kolej oldu ve şimdi Lisans ve Yüksek Lisans programları sunuyor. Ayrıca MIT, mühendislik ve ekonomi için mesleki programlar yürütür. Bilgisayar bilimi, beden eğitimi, psikoloji, matematik ve yabancı diller için de programlar vardır. Mide, doğal kaynaklar açısından zengin bir bölgede yer almakta olup, tarımsal üretim için birçok tesise sahiptir. Şehirdeki ulaşım sistemi oldukça gelişmiş, bu da ülkenin ve dünyanın farklı bölgelerine ulaşımı kolaylaştırıyor.

Mide’de tarımsal üretim için birçok tesis bulunuyor. Türkiye’de zeytinyağı üretiminin merkezidir. Ayrıca Mide üzüm, nar ve incir ağaçları da yetiştirmektedir. Şehir, kışları ılık geçen ve kış sıcaklıkları on sekiz santigrat derecenin altına düşmeyen bir Akdeniz iklimine sahiptir. Buna ek olarak, Mide, ister tatların tadına varmak ister genç gelenekleri yudumlamak olsun, mutfak lezzetleriyle haklı bir üne sahiptir.

Mide’nin teknolojik temeli, onu teknoloji kurumları için mükemmel bir yer yapar. MIT’nin liberal sanatlar programı, bir uzmanlık alanı seçmeden önce genel bir eğitim almak için burayı harika bir yer haline getiriyor. Ayrıca, MIT’nin beden eğitimi programı, öğrencilerine sınıfta öğrendiklerini uygulama fırsatı verir. Mide ayrıca kampüsü her zaman güvende tutan mükemmel bir güvenlik sistemine sahiptir. Bu, canlılar veya mülkler için herhangi bir risk olmadan deneyler yapmayı kolaylaştırır.

Mide’nin artan nüfusu, onu yaşamak için ideal bir yer haline getirir. Şehir, yıllık büyüme oranı sürekli yüksek olduğundan, Türkiye’nin her yerinden vasıflı işgücünü çekmektedir. İşletmeleri müşteri taleplerini karşılamak için genişledikçe ve nüfus artış oranını daha da artırdıkça işverenler yeni işçiler ararlar. Mide’de yaşamak, Türkiye’nin diğer bölgelerinden yeni gelenler ve ülkenin diğer bölgelerinden gelenler de orada yaşamayı faydalı buldukları için bolca arkadaşınız olmasını sağlar.

Yukarıda belirtilen tüm faktörler göz önüne alındığında, Mideqecipudesce Mide yaşamak için ideal bir yerdir. , iş ve çalışma. Mezunları arasında teknolojik gelişmeyi teşvik eden yetenekli bir nüfusa ve iyi okullara sahiptir. Ayrıca MIT, mezunları arasında teknolojik gelişmeyi teşvik eden iyi bir doğal ortama sahiptir. Bu faktörler nedeniyle Mide, Türkiye’nin en iyi şehirlerinden biri olarak tanınmayı hak ediyor!

Tercih Sebepleri

Mingeçevir Politeknik EnstitüsüMingeçevir Politeknik Enstitüsü
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!