Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Ekonominin ve diğer üniversite bölümlerinin öneminin büyük olduğu Mingecevir Politeknik Enstitüsü lisans bölümlerine tamamlama sunmaktadır..

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycanda enerji bölümü açılması için Azerbaycan Sanayi Üniversitesi bünyesinde eğitim hayatına başlayan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, günümüzde gerek Mekanik Fakültesi gerekse de Ekonomi ve Yönetim Fakültesi ile Azerbaycan da enerji bölümü denince akla gelen ilk eğitim kurumu olmuştur. Mingeçevir Teknik Enstitüsü olarak da bilinen kurum, 1991 yılında Azerbaycan Devleti Bakanlar Kurulu kararı ile önce bölüm olarak açılmış ve 1992 yılında Mingeçevir Enerji Enstitüsü adıyla enstitü olarak eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan enerji mühendisliği alanında büyük gelişim yaşanmasını sağlayan enstitü, 1993 yılında Mingeçevir Politeknik Enstitüsü adını almıştır.

Azerbaycan Ekoloji Mühendisliği

Mingeçevir şehrinde konumlanmış olan enstitü Azerbaycanda ekoloji mühendisliği eğitimi almak isteyenlere Avrupa standartlarında eğitim imkanları sunduğu gibi, Mühendislik Ekonomisi bölümüyle de dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. 24 sınıfı, laboratuarları, spor tesisleri, konferans ve toplantı salonu ve çeşitli kabineleriyle Azerbaycanda makine mühendisliği, bilgi teknolojileri, bilgisayar bilimleri ve ekonomi yönetimi gibi bölümlerle eğitim vermektedir.

Azerbaycanda bilgi teknolojileri alanında eğitim almak isteyenler de yurtdışı eğitimin en kaliteli ve tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar’a yoğun ilgi göstermektedir.Yerleşim, kayıt, kabul, danışmanlık ve daha birçok alanda profesyonel danışmanlık hizmeti sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, makul fiyatlarla kaliteli eğitim almanızı sağlamayı kendine misyon edinmiştir.

Azerbaycanda bilgisayar bilimleri eğitimi de görebileceğiniz Mengeçevir Politeknik Enstitüsü, Eurostar’ın avantajlı fiyatlarıyla Türkiye’de ve dünyanın tüm medeni ülkelerinde geçerliliği olan bir yükseköğretim diploması almanızı sağlayacaktır.

Azerbaycan ekonomi yönetimi alanında da verdiği çağdaş eğitimle ilk tercih olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, öğrencilerine Öğrenci Bilim Topluluğu ve Özgür Meslektaşlar Birliği Grubu gibi birçok öğrenci kulübüyle de geniş sosyal imkanlar sağlamaktadır.

Fakülteler ve Bölümler

Enerji ve Mekanik Fakültesi;

Ekoloji Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği

Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi

Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!