Azerbaycan Hazar

Azerbaycan Hazar

Azerbaycan için hem ekonomik hem de kültürel açıdan büyük bir önem taşıyan Hazar, aktif olarak kullanılmaktadır. Azerbaycan Hazar..

Azerbaycan Hazar

Azerbaycan Hazar, Azerbaycan’da 0.40 min/ kilometrekarelik alanda bulunan Hazar bölgesinde yaklaşık 12 adet kasaba yer almaktadır. Nüfus yoğunluğunun 303/ kilometre kare olduğu büyük devlet ve özel işyeri sayısında da birçok yere göre gayet üst seviyede bir bölge olduğu düşünülürse Hazar herkes tarafından görülmeye değer bir yerdir. Altmış iki adet işyerinin hakim olduğu bu bölgede otuz iki adet kreş ve otuz yedi adet okul bulunmaktadır.

Bir üniversite ve bir yüksekokulun bulunduğu bölgede toplam dokuz adet hastane yer almaktadır. Azerbaycan’da yer alan birçok yerle aynı şekilde nüfus yoğunluğu bakımından bayan nüfus fazladır. Orta öğretimini tamamlayan nüfus yüksek eğitimini tamamlayan nüfusa oranla daha yüksektir; bunun sebebi yapılan araştırmalara göre yüksekokul ve üniversite sayısının azlığı olarak tahmin edilebilmektedir.

Azerbaycan Turistik Mekanlar

Azerbaycan’da yaşayanların zaman zaman Hazar bölgesini ziyaret ettikleri görülmektedir. Kimi zamansa Azerbaycan Üniversitesi tercihinde bulunanlar bu bölge ziyaretinde bulunarak sizler için kaçırılmaz bir fırsat olarak gezilecek yer olarak tavsiye edilen bölgeler listesine girebilmektedir. Hazar bölgesinde zaman içerisinde yapılan nüfus sayımları neticesinde nüfusun yaşa göre bölünmesi ile 18- 60 yaş arası kişi sayısı 68483 kişi olarak hesaplanmıştır.

Azerbaycan Üniversitesi öğrencileri olarak buraları gezmeden önce Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunarak Hazar’a nasıl gidilir sorusunun cevabını kısa zamanda edinebilirsiniz. Siz de Azerbaycan Hazar’ı gezmeye hazır mısınız?

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!