Azerbaycan Hudaferin Köprüleri

Azerbaycan Hudaferin Köprüleri

Mimari açıdan gösterişli olan Azerbaycan Hudeferin köprüleri dışardan gelen öğrencilerinden popüler olarak tercih ettiği alanlardan olmaktadır..

Azerbaycan Hudaferin Köprüleri

Azerbaycan Hudaferin Köprüleri, Azerbaycan tarihi güzellikleri ile gezilip görülecek yerleri oldukça fazla bulunan yerler arasında yer almaktadır. Tarihi kaleleri, köprüleri, sarayları, hanları, hamamları gibi yerleri görmeden önce tarih kokan sokakların nerelerde olduğu ile ilgili bilgi edinmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretleriniz sonucunda Azerbaycan’da okurken nereleri gezebileceğiniz ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Azerbaycan Hudaferin Köprüleri Azerbaycan’da gezebileceğiniz en kaliteli tarihi yerler arasında yer almaktadır. Hudaferin Köprüleri Azerbaycan’ın kuzeyi ile güneyini birleştiren Cebrayıl ilçesinde bulunmaktadır. Mimarlık sanatında adeta tarih incisi denilebilecek nitelikteki bu köprü Aras Nehri üzerinde tam iki adettir.

Hudaferin Köprüsü Hikayesi

Birinci köprü Baş Hudaferin Köprüsüdür ve köprü uzunluğu 130 m, eni 6 m olup yüksekliği ise 12 metredir. Yapılan araştırmalar neticesinde birinci köprünün ilk zamanlar ağaçtan yapıldığı onarım sürecinde ise taş ve tuğla ile onarıldığı yönüne bir inanış bulunmaktadır. Hindistan, Yakın ve Orta Doğu ülkeleri, Batı Avrupa ve Rusya ülkeleri arasında Azerbaycan için ekonomik ve kültürel ilişkiler açısından önemi büyüktür.

Köprünün Bekir Bin Abdulla tarafından yapıldığını iddia eden kaynaklar olduğu gibi Makedonyalı İskender ve Romalı Pompei’nin de köprünün yapımında büyük rolü olduğunu söyleyenlerde bulunmaktadır. Bu güzel köprüyü ziyaret etmek istiyorsanız güzel bir gün arkadaşlarınızla beraber bulunduğu yere giderek köprüyü daha yakından görebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Azerbaycan bu tarihi yerleri ile tam bir üniversite şehridir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!