Azerbaycan Bezz Kalesi

Azerbaycan Bezz Kalesi

Azerbaycan’ın doğa harikası olarak bilinen Bezz kalesi gidenleri kendine hayran bırakmaktadır. Öğrenciler içinde zaman geçirme açısında güzel bir yer..

Azerbaycan Bezz Kalesi

Azerbaycan Bezz Kalesi, Azerbaycan ziyaretinde bulunacaksanız gezeceğiniz tarihi abideler içerisinde yer alan kaleleri gezmeyi ihmal etmemelisiniz. Bu kaleler arasında Güney Azerbaycan’da yer alan Bezz Kalesi de en çok gezilmeye değer yerler arasında yer almaktadır. Garadağ Beldesinin Keleyder Kasabasından yaklaşık 3 km güneydoğuya gidildiği zaman karşı karşıya kalacağınız bu kale sizlerin gezmeye doyamayacağınız güzellikteki yerlerle bire bir güzelliktedir.

Bezz Kalesi zamanında Hürremiler hareketi’nde önderlik yapan Babek’in sığınma yerlerinden biri olduğu için kimileri tarafından Babek Kalesi olarak da anılmaktadır. Bezz Kalesi’nin tarihi araştırılırken zaman zaman arkeoloji çalışmaları yapılmış ve bazı kalıntılara ulaşılmıştır. Bizans ve Azerbaycan Atabey Eldegezler devletine ait sikkeler Bezz Kalesi’ndeki kazılar sonucunda bulunan önemli sikkeler arasında yer almaktadır.

Babek Kalesi

Babek Kalesi olarak da bilindiği için her sene Babek’in ölüm yıldönümünde bu kaleye doğru yürüyüş yapılarak Babek anılmaktadır. Bu güzel yapıtı gezmek istiyorsanız Azerbaycan ziyaretinde bulunabilirsiniz. Yurtdışı ziyaretiniz esnasında gezeceğiniz yerlere Azerbaycan’ı ekleyerek bu güzel tarihsel anıtı görebileceğiniz gibi aynı zamanda Azerbaycan’da okuyorsanız zaman zaman arkadaşlarınızla beraber Azerbaycan’da tarihi önemi bulunan bu kaleleri gezerek böyle yerlerin geçmişi ile ilgili bilgi sahibi olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Sizler için Azerbaycan’da okumak hayal ise burada yer alan üniversiteler ve bölümleri ile ilgili bilgi almak için Euro Star eğitim danışma elemanlarına danışarak bu hayalinizi gerçek kılmak için harekete geçebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!