Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Sınav şartı olmadan üniversite okuyabilmek Azerbaycan’da mümkündür. Azerbaycan Havacılık üniversitesi de bu alanda sınavsız geçiş sağladığı gibi birçok..

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Ülkesi genelinde havacılık sektöründe eğitimli personellere ihtiyaç olduğundan, 15 Haziran 1992 tarihinde Azerbaycan Bakanlar Kurulu karar alarak günümüzün Azerbaycan Havacılık Üniversitesi “Milli Havacılık Merkezi” olarak açılmıştır. Azerbaycanda havacılık üniversitesi olarak eğitimine Genel Teknik Fenler ve Humanitar, Havacılık Özel Ekipmanları, İngiliz Dili gibi bölümlerle başlayan merkez, eğitim kalitesi arttırmak için çalışmalarına devam etmiştir.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin eğitim programlarını Bologna Anlaşması çerçevesinde düzenlemesi ile Azerbaycan Hava Yolları başta olmak üzere birçok firma ve kuruluştan kaliteli personel talebi gelmiş ve üniversite de uluslararası seviyedeki eğitimini daha da geliştirmek için akademisyenlerini yurtdışı seminerlere göndermiştir. İstanbul, Barselona, Venedik, Viyana ve Kahire gibi birçok şehirde seminerlere katılan üniversite, Azerbaycan eğitim sistemi kalitesinin de böylece büyük oranda artmasını sağlamıştır.

Azerbaycan Eğitim Sistemi

Üniversitenin Azerbaycan sistemi ile ilgili yaptığı bu çalışmalar Milli Havacılık Akademisi Devletler arası Havacılık Komitesi tarafından değerlendirilmiş ve Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’ne Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası verilmiştir. Modern teknolojiyi yakından takip eden ve Azerbaycanda uçak mühendisliği eğitim programlarının geliştirilmesi için yoğun çalışmalar yapan üniversite, Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren akademi ve üniversitelerle de birçok ortak çalışma yürütmektedir.

Azerbaycanda havacılık sektörünün günümüzde bulunduğu konuma gelmesine büyük katkı sağlayan üniversite, Azerbaycan havacılık okumak isteyenlerin de ilk tercihi olmuştur. 2011 yılından itibaren yüksek lisans imkanı da sunan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin DAK Sertifikası da 2014 yılına kadar uzatılmıştır.

Yurtdışı eğitimin en güvenilir ve tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar, avantajlı ve çözüm odaklı hizmetleriyle kontenjan sorunu yaşamadan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin öğrencisi olmanızı sağlayacaktır. Uzman ekibiyle kayıt, kabul, danışmanlık, yerleşim, karşılama ve daha birçok farklı alanda en kaliteli hizmetleri veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin ayrıcalığından yararlanmak ve ön kayıt işlemlerinizin biran önce başlatılmasını sağlamak için bizimle iletişme geçin.

Bölümler;

Havacılık Elektroniği

Yeni Teknolojinin İşlenmesi

Havacılık Mikroelektron Vericileri

Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!