Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık üniversitesi de bu alanda sınavsız geçiş sağladığı gibi ucuz maliyetlerle ve burs avantajlarıyla parlak bir geleceğe...

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Ülkesi genelinde havacılık sektöründe eğitimli personellere ihtiyaç olduğundan, 15 Haziran 1992 tarihinde Azerbaycan Bakanlar Kurulu karar alarak günümüzün Azerbaycan Havacılık Üniversitesi “Milli Havacılık Merkezi” olarak açılmıştır. Azerbaycanda havacılık üniversitesi olarak eğitimine Genel Teknik Fenler ve Humanitar, Havacılık Özel Ekipmanları, İngiliz Dili gibi bölümlerle başlayan merkez, eğitim kalitesi arttırmak için çalışmalarına devam etmiştir.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin eğitim programlarını Bologna Anlaşması çerçevesinde düzenlemesi ile Azerbaycan Hava Yolları başta olmak üzere birçok firma ve kuruluştan kaliteli personel talebi gelmiş ve üniversite de uluslararası seviyedeki eğitimini daha da geliştirmek için akademisyenlerini yurtdışı seminerlere göndermiştir. İstanbul, Barselona, Venedik, Viyana ve Kahire gibi birçok şehirde seminerlere katılan üniversite, Azerbaycan üniversitelerinin kalitesinin de böylece büyük oranda artmasını sağlamıştır.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi Eğitim Sistemi

Üniversitenin Azerbaycan sistemi ile ilgili yaptığı bu çalışmalar Milli Havacılık Akademisi Devletler arası Havacılık Komitesi tarafından değerlendirilmiş ve Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’ne Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası verilmiştir. Modern teknolojiyi yakından takip eden ve Azerbaycanda uçak mühendisliği eğitim programlarının geliştirilmesi için yoğun çalışmalar yapan üniversite, Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren akademi ve üniversitelerle de birçok ortak çalışma yürütmektedir.

Azerbaycanda havacılık sektörünün günümüzde bulunduğu konuma gelmesine büyük katkı sağlayan üniversite, Azerbaycan havacılık okumak isteyenlerin de ilk tercihi olmuştur. 2011 yılından itibaren yüksek lisans imkanı da sunan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin DAK Sertifikası da 2014 yılına kadar uzatılmıştır.

Yurtdışı eğitimin en güvenilir ve tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar, avantajlı ve çözüm odaklı hizmetleriyle kontenjan sorunu yaşamadan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin öğrencisi olmanızı sağlayacaktır. Ve uygun üniversite fiyatlarıyla erken kayıt avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Uzman ekibiyle kayıt, kabul, danışmanlık, yerleşim, karşılama ve daha birçok farklı alanda en kaliteli hizmetleri veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin ayrıcalığından yararlanmak ve ön kayıt işlemlerinizin biran önce başlatılmasını sağlamak için bizimle iletişme geçin.

Bölümler;

Havacılık Elektroniği
Yeni Teknolojinin İşlenmesi
Havacılık Mikroelektron Vericileri
Havacılık ve Uzay Öğretmenliği
Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Azerbaycan’daki Havacılık Üniversitesi, havacılık alanında kurslar sunan bir üniversitedir. Azerbaycan’daki Havacılık Üniversitesi, mühendislik ve havacılık üzerine güçlü bir odaklanmaya sahiptir. Pilot olmak isteyen öğrenciler Federal Havacılık Akademisi sınavına hazırlanmak için kurslar alabilirler. Havacılık üniversitesinde ayrıca uçak üretimi ve pilot eğitimi için tesisler bulunmaktadır. Kafkasya bölgesindeki en ünlü havacılık enstitülerinden biridir.

Uçak üretimi ve havacılık tedarik şirketleri Azerbaycan’da önde gelen endüstrilerdir. Bunun nedeni, Azerbaycan’ın bölgedeki en iyi uçak üretimi ve havacılık tedarik tesislerinden bazılarına sahip olmasıdır. Havacılık üniversitesi, lisans programları aracılığıyla bu endüstriler için çalışanları eğitir. Bu, üreticilerin operasyonlarını etkin bir şekilde yürütmek için en kaliteli kursiyerlere sahip olmasını garanti eder. Ayrıca tedarik şirketlerinin, uçakların güvenli bir şekilde uçmasını sağlamak için iyi eğitimli çalışanlara sahip olmasını sağlar.

Tüm havacılık öğrencilerinin Azerbaycan Havacılık Akademisi’nden bir lisansa ihtiyacı vardır. Bir havayolu pilotu lisansı almak için öğrencilerin havacılık üniversitesinde bir kursu tamamlamaları gerekir. Öğrenciler tüm derslerini bitirdikten sonra federal havacılık akademisinde sınava girmek için başvurabilirler. Tüm havacılık öğrencileri, lisans sınavına başvurmadan önce bu kursu akredite bir kolej veya üniversitede tamamlamalıdır. Bu testi geçtikten sonra bile, öğrencilerin pilot lisansı almadan önce ek eğitim ve öğretimden geçmeleri gerekir.

Öğrenciler, havacılık üniversitesindeki havacılık alanındaki çeşitli lisans programlarından birini seçebilirler. Bunlar sırasıyla havacılık mühendisliği, havacılık yönetimi ve teknik bilimlerdeki lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını içerir. Öğrenciler ayrıca genel, uzmanlık, sivil ve askeri pilotluk dereceleri arasından seçim yapabilirler. Ayrıca havacılık bakım derecelerinin yanı sıra uçak motorları ve uçak ekipmanı tasarlama, üretme ve bakımını yapma dereceleri de vardır.

Azerbaycan’daki Havacılık Üniversitesi, Azerbaycan’da Havacılık ve Azerbaycan’da Havacılık ve Uzay Mühendisliği için dünya çapında önde gelen enstitülerden biridir. Havacılık öğrencilerine yönelik lisans programları ile sektöre geleceğin pilot, mühendis ve teknisyenlerini yetiştirmektedir. Son teknolojiye sahip tesisleri, şirketlerin eğitim açıkları nedeniyle gecikmeden yeni uçak üretmelerine olanak tanır. Nihayetinde bu, Azerbaycan’daki Havacılık Üniversitesi’ni Havacılık okumak için en önemli yer haline getiriyor!

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Teknoloji ÜniversitesiAzerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!