Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi

Ekonomik ve yüksek eğitim alanında dışardan öğrenci kabul eden Azerbaycan Slavyan üniversitesi çok fazla talep görmeye devam ediyor..

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in verdiği talimatla 2000 yılında açılan Azerbaycan Slavyan Üniversitesi, kısa zamanda çağdaş eğitim misyonu ve manevi değerlere saygılı yeni dönem üniversiteleri arasına girmiştir. Kendi alanında uzmanlaşmış Doğu ülkesi akademisyenlerinin eğitim verdiği Azerbaycan Slavyan Üniversitesi Bölümleri, dünyanın farklı yerlerinden gelen binlerce öğrenciye hizmet vermektedir.

1946 yılında eğitim hayatına başlayan Azerbaycan Öğretmen Enstitüsü, günümüzün Azerbaycan Slavyan Üniversitesi’nin ilk temellerinin atılmasını sağlamıştır. 1954 yılında Rusça öğretmenlerinin istekleriyle 4 yıllık eğitim vermeye başlayan Eğitim Enstitüsü, sonrasında Azerbaycan Slavyan Üniversitesi Fakülteleri temelini meydana getiren Azerbaycan Pedagoji Diller Enstitüsü ismini almış ve 1972’de Rus Dili ve Edebiyatı bölümü de enstitüye eklenmiştir. 1994’te Bakü Slavyan Üniversitesi bölümleri şekillenmeye başlayarak enstitü uluslararası standartlarlada eğitim vermek için 4 yıllık lisans programları geliştirmiştir. 2000 yılından itibaren Haydar Aliyev’in talimatları ile oluşturulan profesör kadrosu eğitimin Azerbaycan Slavyan Üniversitesi olarak devam etmesini sağlamıştır.

Azerbaycan Slavyan Üniversitesinde Eğitim

Türkiye, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Polonya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Yunanistan gibi ülkelerden gelerek Slavyan Üniversitesi Fakülteleri tarafından verilen eğitimi tercih eden öğrenciler, uluslararası ilişkiler ve bölgesel çalışmalar gibi alanlarda uzmanlaşabilme şansına da sahiptir. Ayrıca yurtdışı eğitimin ekonomik açıdan değerlendirilmesi durumunda, Bakü Slavyan Üniversitesi fiyatları oldukça makul olduğu için dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenciler Azerbaycan Slavyan Üniversitesi eğitimini seçmektedir.

Bakü Slavyan Üniversitesi ücretleri haricinde çift dil eğitim seçeneklerinin sunulduğu Tercüme Fakültesi ile de dünya çapında yaygın olarak tercih edilmektedir. Slavyan üniversitesi ücretleri oldukça makul olduğu gibi ayrıca Tercüme Fakültesi tarafından verilen; İngilizce-Rusça, Çekçe-İngilizce, İngilizce-Lehçe gibi çift dilli eğitim programları da Bakü Slavyan Üniversitesi’nin yoğun talep görmesine neden olmaktadır.

Bakü Slavyan Üniversitesi Bölümleri çağdaş eğitim seçenekleri haricinde farklı üniversitelerle işbirliği içerisine girerek, öğrencilerine bu üniversitelerde eğitim görme şansı da sunmaktadır. Öğrenci ve akademik personel değişim programları da geliştiren Azerbaycan Slavyan Üniversitesi, 2008 yılında kendi kurduğu televizyon ve radyo kanallarıyla da öğrencilerine geniş imkanlar sağlamaktadır. Sosyokültürel anlamda farklı seçeneklere sahip olan öğrenciler, Bakü Slavyan Üniversitesi fiyatları sayesinde modern eğitime makul fiyatlarla sahip olabilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sağlanan güvenilir ve kaliteli hizmetlerle öğrencilerine dünya normlarında eğitim veren Bakü Slavyan Üniversitesi bölümleri mezunu olarak, kariyer hedeflerinize en kısa yoldan varabilirsiniz. Kayıt, kabul, yerleştirme ve danışmanlık ve daha birçok alanda profesyonel çözümleriyle en kaliteli ve en avantajlı yurtdışı eğitim merkezi olmayı sürdüren Eurostar, dünyanın genelinde tanınan bir diplomaya sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi avantajlarından yararlanarak sorunsuz bir şekilde Bakü Slavyan Üniversitesi fakülteleri eğitimi almak ve alanınızda uzmanlaşarak iş hayatına kolay bir şekilde başlamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi Fakülteler ve Bölümleri

Bakü Slavyan Üniversitesi; 5 lisans programı, 1 yüksek lisans ve 1 yaratılık eğitimi veren toplamda 7 fakülteye sahiptir. Bu fakültelerin haricinde eğitim veren genel bölümler de mevcuttur.

Azerbaycan Slavyan Üniversitesi Fakülteler:

Uluslararası ilişkiler ve Bölgecilik Fakültesi

Tercüme Fakültesi
Pedagoji Fakültesi
Filoloji Fakültesi
Gazetecilik Fakültesi

Ayrıca yüksek lisans eğitimi verilen İlave Eğitim Fakültesi de bulunmaktadır.

Yaratıcılık Fakültesi

• Genel üniversite eğitiminin verildiği fakülteler dışında 6 eğitim bölümü daha bulunmaktadır;

Bölümler;

Genel Dil ve Rus Dili Bölümü
Edebiyat Teorisi Bölümü
Sivil Savunma ve Tıbbi Bilgiler Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
Azerbaycan Tarihi ve Sosyal Bilimler Bölümü

Bakü Slavyan Üniversitesi Orta Eğitim ve Yüksek Öğretim Koordinasyon Bölümü

Uluslararası İlişkiler ve Bölgecilik Fakültesi:  2003 yılında çevre ülke halklarının eğitilmesi için kurulan fakülteye, 2005 yılı itibarıyla Uluslararası İlişkiler Bölümü de eklenmiştir. Fakültede bulunan 5 bölümde okuyan yaklaşık 500 öğrenciye; 11 profesör, 29 doçent ve 70 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Uluslararası İlişkiler
Tercüme Fakültesi
Avrupa Ülkeleri ile İlişkiler
Yabancı Diller
Slav Dilleri

 Tercüme Fakültesi: Öğrencilere Azerice dışında Slav dili ve diğer Avrupa dillerinde de eğitim verilmektedir. Rusça, Ukraynaca, Bulgarca, Yunanca, Çekçe, Lehçe ve İngilizceden Azericeye veya diğer dillere çeviri eğitimi mevcuttur.

Bölümler;

Nazari ve Pratik Tercüme Bölümü
Dünya Edebiyatı Bölümü
Rus Dili Bölümü
Avrupa Dilleri Bölümü

Pedagoji Fakültesi: Oldukça köklü bir tarihi bulunan fakültenin temelleri 1845 yılına kadar dayanmaktadır. 2000 yılında Bakü Slavyan Fakültesi’nin kurulmasıyla birlikte üniversite çatısı altında eğitim vermeye başlamıştır. 5 profesör, 53 doçent, 43 öğretim görevlisi ve 16 eğitmen öğrencilere eğitim vermektedir.

Bölümler:

Çağdaş Rus Dili Bölümü
Rus Dili ve Eğitim Metotları Bölümü
Pedagoji ve Psikoloji Bölümü
İlköğretim Bölümü
Matematik ve Bilgisayar Bölümü

 Filoloji Fakültesi: 8 ana bölümün bulunduğu fakültede öğrencilere; 12 profesör doktor, 35 doçent, 31 öğretim görevlisi ve 21 eğitmen eğitim vermektedir.

Bölümler;

Çağdaş Rus Dili Bölümü
Rus Dili ve Eğitim Metotları Bölümü
Klasik Rus Edebiyatı Bölümü
Çağdaş Rus Edebiyatı Bölümü
İngiliz Filolojisi Bölümü
Alman Filolojisi Bölümü
  Roman Filolojisi Bölümü

 Gazetecilik Fakültesi: 11 profesör, 25 doçent, 63 öğretim görevlisi ile eğitim verilmektedir.

Bölümler:

Nazari Gazetecilik ve Uygulama
Medya ve Yeni İletişim Teknolojileri
Türkoloji
Azerbaycan Edebiyatı
Çağdaş Azerbaycan Dili

Yabancı Diller Fakültesi: 11 profesör, 25 doçent ve 63 öğretim görevlisi eğitim vermektedir. Ayrıca alanlarında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere İlave Tahsil eğitimi de sağlanmaktadır.
Yaratıcılık Fakültesi: Geleceğin yaratıcı fikirlerine yön verecek öğrencilerin büyük bir titizlikle seçildiği fakülte, yaratıcı fikirlerle yeni projeler geliştirilmesi üzerine eğitim verilmektedir. Rusça ve Azerice eğitimin ücretli ya da ücretsiz eğitim seçenekleriyle verildiği fakülte, diğer üniversite öğrencilerine de kapılarını açmaktadır. 2 yıllık eğitim alan fakülte öğrencileri, mezuniyetlerinde Edebi İşçi Sertifikası almaktadır. Slavyan Üniversitesi yurt seçeneklerine de sahiptir. Bakü Slavyan Üniversitesi fiyatları ise öğrencinin kayıt olduğu fakülteye göre farklılık göstermektedir.

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Slayvan ÜniversitesiAzerbaycan Slayvan Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!