Azerbaycan Havaalanı

Azerbaycan Havaalanı

Eğitim için sürekli gidiş geliş yapan öğrenciler Azerbaycan havaalanı değerlendirmesini de yapmaktadır. Özellikle yol havaalanı yol güzergâhı ve..

Azerbaycan Havaalanı

Azerbaycan Havaalanı, başka yerlerden gelen misafirler, üniversite öğrencileri, Azerbaycan’a iş icabı ile gelenler ya da gezmeye meraklı olanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Azerbaycan’da yer alan havaalanları şu şekildedir: Ağstafa havalimanı, Bakü (uluslararası) Haydar Aliyev havalimanı, Balaken havalimanı, Gence havalimanı, Kebele Havalimanı, Lenkeran havalimanı, Nahçivan havalimanı, Yevlah havalimanı, Zakalata havalimanı ve Hankendi havalimanı (uluslararası uçuşlara kapalıdır).

Azerbaycan havayolları olarak genel anlamda ziyaret edeceğiniz ve uçak bileti alabileceğiniz havayolları arasında ise Türk Hava Yolları, AZAL, Pegasus Airlines yer almaktadır. Uçuşların kalkış ve varış saatlerini öğrenmek istiyorsanız uçuş yapacağınız havaalanları ile iletişime geçerek gerekli bilgileri edinmeye şimdiden başlayabilirsiniz.

Azerbaycan Vize

Azerbaycan Bakü Haydar Aliyev Havaalanında 1 aylık vize alma imkanınız olduğundan karayollarında yapmak zorunda kalacağınız vize alım işleminizi dış temsilciliklerden alma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Azerbaycan havayolu seyahatlerinizi THY ve AZAL uçaklarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Azerbaycan Bakü’de havaalanı inşasına ilk olarak 1982 yılında başlanmıştır. İnşaatı başlanan havaalanının inşaasına ara ara ara verilmiştir.

Azerbaycan havayolları için yapılan sözleşme gereği 1998 Ocak’ta inşaata devam edilmiştir. 52.000 metrekarelik inşaat alanına sahip olan havaalanı yaklaşık 1600 yolcuya hizmet vermektedir. Gümrüksüz satış mağazaları, restoranlar, kafeler, barlar, araba kiralama ve otel rezervasyon tesisleri yer almaktadır. Yıl 1998 de hava trafik kontrol kulesinin inşaatı için gerekli sözleşmelere imza atılmıştır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!