Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Güvenilir olarak hizmet ve sunan ve yurtdışı eğitimleri için çokça tercih edilen Aurostar yurtdışı danışmanlık hizmetleri bölüm seçiminde de yardımcı..

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

1920 yılında Hacıbeyov Devlet Konservatuarı ismiyle eğitim hayatına başlayan Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi, Azerbaycan’ın en ünlü müzisyen ve bestecilerinden biri olan Üzeyir Hacıbeyov’un yoğun çabaları sayesinde kurulmuştur.

Azerbaycan müzik çevrelerinde bir propaganda başlatan ve Azerbaycanda lisans eğitimi düzeyinde müzikeğitimi verilmesi için bir hareketin oluşmasını sağlayan Hacıbeyov, kısa süre içerisinde Azerbaycanda müzik adına büyük yol kat edilmesini sağladı. Hacıbeyov Azerbaycan da müzik akademisi kurulmasına yönelik bir rapor hazırladı ve hazırladığı rapor da Azerbaycan Halkının Eğitim Komiserliği tarafından onaylandı. Böylece 25 Mayıs 1923 yılında Hacıbeyov’un çabası sonuç verdi ve Azerbaycan müzik bilimi adına yükseköğretim düzeyinde eğitim veren bir eğitim kurumuna sahip oldu.

Bakü Akademisi’nin ilk okutmanlarından biri olarak göreve başlayan Üzeyir Hacıbeyov, Azeri halk müziği ile Avrupa metotları üzerine eğitim vermeye başladı. Müslim Magomayev ile birlikte Azeri Halk Şarkıları adında bir kitap basılmasını da sağlayan Hacıbeyov, 1939 yılında da Azerbaycan Akademisi’nin başkanı olarak görevine devam etti. Müzik adına çok büyük hizmetler veren Azerbaycan Müzik Akademisi, 1991 yılında da üniversite statüsü kazandı.

Dünya çapında tanınan ses sanatçıları, virtüözler ve besteciler yetiştiren müzik akademisi, eğitim kalitesini de sürekli bir adım ileri taşımayı başarmıştır. Muslim Magomayev, Gara Garayev, Vagif Mustafazadeh, Asaf Zeynallı, Polad Bülbüloğlu, Ödön Partos ve Vladimir Shainsky gibi dünyanın saygı duyduğu müzisyenler yetiştiren Bakü Müzik Akademisi, geleceğin sanatçılarını yetiştirmek için eğitim çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Danışmanlık, yerleşim, karşılama, kayıt, kabul ve ihtiyacınız olan her alanda en kaliteli hizmetleri sunmayı misyon edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, profesyonel kadrosuyla yurtdışı eğitim hayatınız boyunca her zaman yanınızdadır. Azerbaycan’da yükseköğretim almak için kontenjan sorunlarını düşünmenize gerek kalmadan bizimle iletişime geçin ve Eurostar’ın avantajlı çözümlerinden yararlanarak uluslararası saygınlığı bulunan eğitiminize biran önce başlayın.

Fakülte ve Bölümler

Fortepiano Fakültesi;

Fortepiano (Uzmanlık)

Genel Fortepiano

Maestro Ustalığı

Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

Org ve Klavesin

Yorumculuk Fakültesi;

Telli Çalgılar

Nefesli ve Vurmalı Çalgılar

Kamera Ansamblı

Solo Okuma ve Opera Eğitimi

Piyano Yorumculuğu Tarihi ve Teorisi ve Özel Pedagojik Hazırlığın Metodik Öğretimi

Tarih-Teori Fakültesi

Bestekârlık

Müzik Tarihi

Azerbaycan Halk Müziği Teorisi ve Tarihi

Koro Dirijörlüğü

Diller ve Edebiyat

Sosyal Bilimler

Güzel Sanatlar Tarihi ve Teorisi

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #bakümüzikakademisi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!