Azerbaycan Milli İlimler Akademisi

Azerbaycan Milli İlimler Akademisi

Dünya genelinde çokça tercih edilen ve aynı zamanda iş imkanının çok olduğu bilinen Azerbaycan milli ilimler akademisi, sınavsız geçiş hakkı da..

Azerbaycan Milli İlimler Akademisi

1945 yılında kurulan Azerbaycan Milli İlimler Akademisi, Azerbaycan’daki en eski ve prestijli ilmi eğitim kurumlarından biridir. Azerbaycanda Milli İlimler Akademisi olarak eğitim vermeden çok önceleri Azerbaycan Devlet Üniversitesi bünyesinde bir cemiyet olarak eğitim hayatına başlayan akademinin tarihi 1920’lere kadar dayanmaktadır. Bu dönemde humanitar bilimler ve tıp alanında eğitim veren okul, 1923 yılında Azerbaycan Tetkik Cemiyeti ismini almıştır.

Azerbaycan eğitim sosyal bilimler bölümü ile üst seviyede eğitim veren cemiyet, ayrıca Azerbaycanda zooloji bölümü barındıran ilk eğitim kurumlarından da birisidir. 1929 yılında cemiyetin yapısı genişletilerek Azerbaycan Devlet İlmi Tetkikat Enstitüsü haline gelmiştir. Enstitü olarak Azerbaycan Edebiyat Fakültesi ile adından söz ettiren okul, ayrıca Azerbaycanda güzel sanatlar akademisi eğitimiyle de ilgi odağı haline gelmiştir. 1945 yılında okulun Azerbaycanda Doğu dilleri üzerinde yükseköğretim düzeyinde eğitim programları sunmasının da etkisiyle eğitim kalitesi büyük oranda gelişmiş ve günümüzdeki ismini almıştır. Azerbaycan Milli İlimler Akademisi günümüzde Azerbaycanda mikrobiyoloji bölümü tercihlerinin bir numaralı ismi haline gelmeyi başarmıştır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel kadrosu tarafından hazırlanan danışmanlık, kayıt, kabul, karşılama ve yerleşim hizmetleri ile Azerbaycan Milli İlimler Akademisi öğrencisi olmak için kontenjan sorununu düşünmenize gerek kalmıyor. Uluslararası birçok anlaşmasıyla yurtdışı eğitimin tek yetkili ofisi olan Eurostar’ın avantajlı hizmetlerinden yararlanmak için bize telefon açmanız yeterlidir.

Bölümler ve Enstitüler

Fizik-Matematik ve Teknik İlimleri Bölümü;

Fizik Enstitüsü

Kibernetika Enstitüsü

Matematik ve Mekanik Enstitüsü

Şamahı Astrofizik Rasathanesi;

Radyasyon Sorunları Enstitüsü

Bilgi Teknolojileri Enstitüsü

Kimya İlimleri Bölümü;

Petrol-Kimya Prosesleri Enstitüsü

Kimya Sorunları Enstitüsü

Aşkarlar Kimyası Enstitüsü

Polimer Malzemeleri Enstitüsü

Yer İlimleri Bölümü;

Jeoloji Enstitüsü

Coğrafya Enstitüsü

Biyoloji İlimleri Bölümü;

Botanik Enstitüsü

Zooloji Enstitüsü

Genetik Kaynaklar Enstitüsü

Fizyoloji Enstitüsü

Toprak ve Agrokimya Enstitüsü

Mikrobiyoloji Enstitüsü

İnsani ve Sosyal Bilimler Bölümü;

Tarih Enstitüsü

Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü

İktisat Enstitüsü

Felsefe, Sosyoloji ve Hukuk Enstitüsü

Doğu Bilimi Enstitüsü

İnsan Hukukları üzere İlmi-Tetkikat Enstitüsü

Edebiyat Enstitüsü

Dilcilik Enstitüsü

El yazıları Enstitüsü

Mimarlık ve Güzel Sanatlar Enstitüsü

Folklor Enstitüsü

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!