Azerbaycan

Azerbaycan Erk Kalesi

Azerbaycan Erk Kalesi :Eğitimi alırken bir yandan Azerbaycan kalelerini gezebilirsiniz. Kaliteli eğitim sistemine sahip olan ülkede gezilecek

Azerbaycan Erk Kalesi

Azerbaycan Erk Kalesi

Azerbaycan Erk Kalesi

Azerbaycan Erk Kalesi de birçok tarihi kale gibi Azerbaycan’ın en güzel görünümleri kazandığının bir göstergesi olarak daima karşımıza çıkmaktadır. Tebriz şehrinde bulunan Erk Kalesi 13. Yüzyılda Elhaniler zamanında inşaa edilmiştir. İnşaasını yaptıran kişinin ise Alişah olduğu söylenmektedir. Azerbaycan Erk Kalesi çok önceki zamanlarda Medain Sarayı ile sürekli karşılaştırılmaktaydı.

Bu kalenin Müslümanların mimarlık abidesi olarak dünya sıralamasına girdiği yönünde bilgilere de eski kaynaklardan edinilen bilgilere göre ulaşılmaktadır. Bu abide birçok kez onarılmıştır; ama yine de dağılma tehlikesi her zaman karşılaşılabilecek durumlar arasında yer almaktadır. Bu kalenin karşısına yapılan cami nedeni ile kalenin görünümü engellenmekte ve bu nedenden dolayı kale onarıma ihtiyaç duymaktadır.

Erk Kalesi Çevresi

Cami Azerbaycan Erk Kalesi’nin görünümünü üç taraftan kapatmaktadır. Sadece bir taraftan görünebilen cami Tebriz’de en beğenilen yerler arasındadır. Azerbaycan ziyaretinde bulunmak isteyenler için tarihi yerleri görme arzusu içerisine girmek kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle buraya gelecek olan misafirler ve Azerbaycan Üniversitesi tercihleri ile üniversite okumak isteyenler için önerilen yerlerin arasında bulunan Azerbaycan Erk Kalesi de en çok önerilen tarihi abideler arasında beğenilen yerlerdir.

Azerbaycan Üniversiteleri öğrencileri için Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi başvurulan en deneyimli ofisler olarak karşınıza çıkmaktadır. Azerbaycan’da okuyan öğrenciler içinde yol gösterici rolüne bürünen bu birim ile uzlaşmaya vararak Azerbaycan ile ilgili en doğru bilgilere ulaşmaya hazır mısınız?

Erk Kalesi, Sovyetler Birliği tarafından Azerbaycan’da inşa edilmiş bir kaledir. Bakü şehrini askeri saldırılardan korumak için inşa edilmiştir. Kale, sekiz kule ve altı kat duvardan oluşmaktadır. Aynı zamanda bir hendek, 200 arabalık bir garaj, bir oditoryum ve bir kantin bulunmaktadır. Kaleye girmek için bir güvenlik kontrolünden geçmeniz gerekiyor ve tüm ziyaretçiler girmeden önce tıbbi muayeneye tabi tutulmalıdır. Kalenin içindeki hava bile temiz ve taze. Genel olarak Erk, sadık kişilik özelliklerine sahip vahşi bir bekçi köpeğidir.

Erikler, Azerbaycan dağlarında yaşayan vahşi bekçi köpekleridir. Ailelerini korumak için savaşacak güçlü ve sadık hayvanlardır. Eski zamanlarda, Erks hazine kasalarını korur ve krallar ve kraliçeler için nöbetçi olarak hizmet ederdi. Bugün insanlar Erks’i bekçi hayvanları veya refakatçileri olarak tutuyor. Bununla birlikte, bir Erk’i evcil hayvan olarak beslemek, hükümetten özel bir izin gerektirir. Ek olarak, evcil hayvanınızın genlerinin zamanla bozulmadığından emin olmak için yıllık veteriner kontrolleri zorunludur.

Elit bir bekçi köpeği olmak için bir Erik’in çocukluk döneminde doğru beslenmeye ve egzersize ihtiyacı vardır. Erken, Erik yavrularının güçlü kasları geliştirmek için bol miktarda protein açısından zengin yiyeceğe ihtiyacı vardır. Ayrıca bağışıklık sistemlerini geliştirebilmeleri için dışarıda koşmak için bolca fırsata ihtiyaçları var. Bundan sonra, eğitmenler işleyicilerine Eriks’i nasıl etkili bir şekilde ele alacaklarını öğretir, böylece kazara onlara zarar vermezler. Bu tehlikeli köpekler sadık dostlar veya ölümcül muhafızlar olduklarında tüm bu sıkı çalışmanın karşılığını alırlar.

‘Erik’ adı, Thor ve Kızıl Erik gibi efsanevi kahramanlara atıfta bulunmak için kullanıldığı İskandinav mitolojisinden gelir. Bugün ‘Erik’ hem İsveç’te hem de Norveç’te hala bir isim olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda şiddetli veya sert bir şeyi tanımlamak için bir sıfat olarak da kullanılır. Ek olarak, ‘Erik’ Viking mirasından olanlar ve II. Dünya Savaşı denizaltıları da dahil olmak üzere çeşitli gemilerin adı olarak kullanılmaktadır. Azerbaycan, Bakü’yü saldırılara karşı korumak için çelik ve beton bloklardan 8 fit kalınlığında bir kale inşa etti. Duvarlar, çelik ızgaralarla korunan 2.000’den fazla pencere ile altı kattan fazla kalın tuğlaya sahiptir. Bir koruyucu melek, ‘Erk’ olarak bilinen bu surların her katmanını gözetler.

An Erik, ailesini şiddetle koruyan sadık kişilik özelliklerine sahip vahşi bir bekçi köpeğidir. Eski zamanlarda, Erik köpekleri krallar ve kraliçeler için hazine kasalarını korurdu; bugün insanlar Eriks’i bekçi hayvanı veya refakatçisi olarak tutuyor. Elit bir bekçi köpeği olmak için Eriks, çocukluklarında doğru beslenmeye ve onları etkili bir şekilde idare etmek için eğitime ihtiyaç duyar. Ayrıca, iyi sağlık alışkanlıklarını sürdürmek Eriks’i daha da vahşi ve sadık yapar.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!