Azerbaycan Ev Fiyatları

Azerbaycan Ev Fiyatları

Yurtdışı lisans tamamlama alanında Azerbaycan’ı tercih eden öğrenciler ilk olarak yaşama giderlerini değerlendiriyor. Bu da Azerbaycan ev fiyatları..

Azerbaycan Ev Fiyatları

Azerbaycan ev fiyatları, Azerbaycan’a Türkiye’den gelenler en çok Azerbaycan’daki ev kiralarını merak etmektedirler. Kiralar Türkiye’den gelenlerin beklentilerine göre oldukça yüksektir. Tek yatak odası, salon, yemek odası, tek banyo için Azerbaycan’da 800 Azn ücret talep edilmektedir. Tek yatak odası ve salonlu evler için merkeze yakın olanlar 700 Azn, merkeze uzak ise 500 Azn olarak fiyat belirlemesi yapılmıştır.

Yatak odası, banyo ve salonlu evler için ise 800- 900 Manat olarak belirlenmiştir (yemek odası yoktur). Ev biraz daha büyük ve eşyası çok olanlardan olsun istiyorsanız 1350- 1500 Manat arasında bir ücreti gözünüzden çıkarmalısınız. Dairelerin genel olarak önü kapalı ve karşı binaya bakan manzaraları bulunmaktadır.

Manzaralı Daireler

Eğer manzarası denize baksın istiyorsanız vereceğiniz ücret karşısında ödemede zorlanabileceğiniz konusundan emin olabilirsiniz. Kimi zaman aynı apartmanda bir oda eksik ya da bir oda fazla seçimde bulunmanız durumunda bile aynı ücreti ödediğiniz zamanlarda olabilir. Azerbaycan’daki ev fiyatları aynı zamanda Türkiye’den gelenlerin sayısına bağlı olarak artış durumu gerçekleşebilmektedir.

Dairelerde LCD TV, beyaz eşya (çamaşır makinesi, mikrodalga, buzdolabı) yer almaktadır. Dairelerin bazılarında bulaşık makinesi bulunmamaktadır. Büyük dairelerde ocaklı fırın olmazsa olmazlar listesinde yer almaktadır. Dairelerin en büyük dezavantajları arasında elektrik, su- pis su tesisatlarının iyi döşenmemesi yer almaktadır. Yakıt masrafları da oldukça yüksek maliyette talep edilebilmektedir; dairelerde yer alan eşyalar oldukça eksik ve eskidir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!