Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Eğlence Yerleri

Oyun ve eğlence bakımından aktif olan Azerbaycan, dışarıdan öğrenci alarak ortamını canlı tutmaktadır. Azerbaycan eğlence yerleri ...

Azerbaycan Eğlence Yerleri

Azerbaycan Eğlence Yerleri

Azerbaycan Eğlence Yerleri

Azerbaycan’ı ziyaret ettiyseniz ya da Azerbaycan’da okuyan üniversite öğrencileri arasında yer alıyorsanız Azerbaycan eğlence yerleri- hayatı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmenizde fayda olacaktır. Azerbaycan eğlence yerleri şu şekildedir: cinema club restaurant (içerisinde yer alan lokantalar, Viyana kafesi, yüzme havuzu, bowling salonu, Türk hamamı, sauna), Bakü eğlence merkezi, garden barı, teras barı, garden barı, club filarmoni, escobar, Black Jack.

Bu yerler özellikle Türkiye’den gelenler için çok beğenilen yerler listesinde yer almaktadır. Özellikle Türkiye’den gelenler için Bakü eğlence merkezi eğlenmek için son derece ideal bir tercih olacaktır. Bu eğlence merkezlerindeki havuzlar ve lokantalarda görülmeye değer yerler arasında yer almaktadır.

Eğlence Merkezleri

Cinema Clup denilen eğlence merkezi de İstanbul’un Paşası gibi bir yer olarak bilinmektedir. Eski bir yazlık sinemanın lokanta haline getirilmiş Cinema Clup yemek yenirken kısa filmlerin gösterildiği güzel bir yemek yenilen mekan olarak bilinmektedir. Odun fırında pideler, piliçler ve etlerin çevrildiği leziz bir mekan olan Cinema Clup Azerbaycan’a gelen herkese tavsiye edilen güzel yerler arasında yer almaktadır.

Siz de bu gibi eğlence yerlerini ve eğlence hayatı hakkında Azerbaycan’da nasıl vakit geçiririm diyenler arasında iseniz zaman kaybetmeden Euro Star eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunarak en detaylı bilgilere güvenilir kaynakların dilinden ulaşabilirsiniz. Azerbaycan’da gecelerinize renk katmak için hala bekliyor musunuz?

Azerbaycan, Batı Asya’da Hazar Denizi kıyısında bir millettir. Uzun sahil şeridi, farklı kültürler ve ünlü sahil şehri Bakü ile Kafkasya bölgesinin en popüler turistik yerlerinden biridir. Ulus, Sovyetler Birliği’nin bir parçası olarak güçlü bir tarihe sahiptir ve ekonomisini ve toplumunu geliştirmede son adımlar atmıştır. Her millet, dünyanın dört bir yanından turist çekmek için eşsiz kültürünü ve güzel doğal ortamını tanıtmaktan yararlanır.

Azerbaycan kıyıları, turizmden kâr elde etmek için mücadele eden çok sayıda kasaba ve köyle çevrilidir. Öne çıkan bazı kıyı şehirleri Kuba, Balakan, LWhatever ve Nefertiti’dir. Azerbaycanlı turistler için popüler bir destinasyon Azerbaycan Karadeniz Sahilidir. Bu sahil şeridi, hem halka açık hem de özel plajları ve sahil beldelerini içerir. Bu sahil, birbirinden güzel kumsalların yanı sıra sadece tüplü dalış ile görülebilecek eşsiz bir su altı yaşamına da sahiptir. Şair N’nin sevgili deniz kraliçesi Qazeta’yı görevlendirdiği Samplugh Körfezi gibi birçok tarihi yer de vardır. Azerbaycan Karadeniz Sahili ayrıca dağlar, ormanlar ve eski manastırlar gibi çok sayıda doğal güzelliğe sahiptir.

Azerbaycan Uluslararası Turizm Fuarı (AITF) dünyanın her yerinden birçok yeni misafir getiriyor. AITF, iki yılda bir Bakü’de gerçekleşiyor ve Azerbaycanlı yetkililerle yeni turizm projelerini görüşmek üzere 50 ülkeden temsilciler çekiyor. En son fuar 2017 yılında gerçekleşti ve dünyanın her yerinden 221 proje sergilendi. Konuklar sadece Cascades Hotel & Spa gibi güzel turistik mekanlarda kalmakla kalmaz, aynı zamanda Azerbaycan’ın zengin mutfak gelenekleri, tarihi ve gelenekleri aracılığıyla yeni bölgeleri ve kültürleri keşfederler. Bu, her misafirin Azerbaycan’ın kültürünün Azerbaycan’ı ziyaret etmeden önce varlığından haberdar olmayabilecekleri bir yönünü deneyimlemelerini sağlar.

Ünlü sahil kentinin yanı sıra Bakü, o zamandan beri her baharda shownizber Milli Moon TV & Film Festivali olarak adlandırılan uluslararası bir film festivaline ev sahipliği yapmaktadır. 2011. Bu festival, Orta Asya, Kafkaslar ve Doğu Avrupa bölgelerine odaklanarak dünyanın dört bir yanından en iyi filmleri sergiliyor. Festival, Bakü’deki Cinemax tiyatrosunda, barbekü ve yıldızların altında dans gibi açık hava sinema etkinlikleri için bir açık hava arenasında gerçekleşir. Her yıl çeşitli dans yarışmalarının yanı sıra görme veya hareket bozukluğu gibi özel ihtiyaçları olan çocuklara yönelik yarışmalar da düzenlenmektedir. Tüm bu etkinlikler, uluslararası film ünlülerinin gösteri sırasında konuşmalar yaptığı veya sürpriz gösteriler yaptığı N1 Drive’da inşa edilmiş devasa bir sahnenin etrafında gerçekleşiyor.

Azerbaycan, uluslararası turistlere hem somut hem de somut olmayan şekillerde sunacak çok şeyi olan, kültürel açıdan zengin bir ülkedir. . Deniz kıyısındaki Bazajevi şehri, davubiyyatsi Afro-Arts veya mukhavoorsi müzik yarışmaları gibi kültürel geleneklerle dolu zengin bir tarihe sahip en eski Avrupa şehirlerinden biridir ve eski manastırlar ve ilkbaharda kır çiçekleriyle dolu ormanlar. Azerbaycan’ın ünlü sahil kenti Bakü’ye ek olarak, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası filmlerin ve bu bölgeye başka hiçbir ülkenin sahip olmadığı benzersiz mutfak geleneklerinin sergilendiği yıllık bir film festivali vardır.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!