Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi

Sınava girmeden değerlendirilen Azerbaycan Devlet Diller üniversitesi tüm lisans bölümlerinde geçerlidir. Yüksek kalitede bulunan eğitim düzeyinde..

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi kuruluşu, Azerbaycan Eğitim Enstitüsü Filoloji Bölümü’nden ayrılarak bağımsız bir statüde eğitime başlayan Yabancı Diller Fakültesi’nin açıldığı 1937 yılına kadar dayanmaktadır. 1939 yılında açılan İngiliz Dili, Alman Dili ve Fransız Dili fakültelerinin eğitim çeşitliliğini büyük oranda arttırması, 1940 yılında fakülteye olan talep artışının karşılanması için Yabancı Diller Enstitüsü’nün açılmasını sağlamıştır. 2. Dünya Savaşı sırasında bağımsız eğitim çalışmalarına 1941 yılı itibarıyla ara veren fakülte, Azerbaycan Pedagoji Enstitüsü bünyesine dahil edilmiştir.

Genel Bilgi

1947 yılında yeniden yoğun talebin oluşmasıyla fakültenin enstitü haline dönüştürülmesi kararlaştırılmış ve 1959 yılına kadar da bu şekilde eğitim vermiştir. 3 fakülte ve 8 bölüm ile açılan enstitü daha sonra 12 bölümle eğitimine devam etmiştir. Azerbaycanda eğitim enstitüsü tarihi nedeniyle önemi daha da artan Azerbaycan Diller Üniversitesi, bugün 8 fakülte ve 21 bölümün yer aldığı büyük bir eğitim beşiği haline gelmiştir.

Azerbaycanda batı dilleri alanında mevcut olan eğimin daha kaliteli bir hal alması için Azerbaycan Rus Dili ve Edebiyatı Enstitüsü ile 1959 yılında birleşen Azerbaycan Diller Enstitüsü, Azerbaycan Pedagoji Yabancı Diller Enstitüsü olarak 1973 yılından itibaren daha modern standartlarda eğitim vermeye başlamıştır. 1984 yılından sonra Azerbaycanda diller üniversitesi birçok bölüm açarak 1996 yılına kadar Azerbaycan Devlet Diller Enstitüsü ismi ile eğitim vermiş ve 2000 yılında günümüzdeki üniversite statüsüne sahip olmuştur.

Azerbaycan Diller Üniversitesi’nin günümüzde eğitim verdiği 4 bin öğrenci; 700 civarında profesör ve doçent doktor, 330’un üzerinde akademisyenden eğitim almaktadır. Azerbaycan Dili Edebiyatı öğrencileri ve Azerbaycanda Fransız Edebiyatı eğitimi alan öğrencilere bilgisayarla desteklenen çağdaş dil laboratuarlarında eğitim veren Azerbaycan Diller Üniversitesi, bunun dışında da bilimsel araştırma ve kültür merkezleri ile öğrencilerine birçok imkan sağlamaktadır. Dil laboratuarlar ile Azerbaycanda batı dilleri bölümü okuyan öğrencilere hizmet veren üniversite, diğer bölümlerde okuyanlara da 120’den fazla görevlinin çalıştığı modern araştırma merkezleri ile eğitim olanakları sunmaktadır.

Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesi Faydası

Uluslararası anlaşmaları ile yurtdışı eğitimin tek yetkili merkezi Eurostar, Azerbaycanda batı dilleri eğitimden uluslararası ilişkilere, spor eğitiminden psikolojiye birçok alanda kaliteli eğitim veren Azerbaycan Diller Üniversitesidiploması ile kariyer planlarınızla hedefi on ikiden vurmanızı sağlıyor. Azerbaycanda Diller Üniversitesi eğitimi Türkiye’de ve diğer ülkelerde denk kabul edildiğinden, en kaliteli hizmetleri en avantajlı seçeneklerle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile bu yüksek kalitedeki yükseköğretimden fırsatını kaçırmayın.

Azerbaycan Eğitim Enstitüsü yıllarında açılan ve 1948 yılında ilk olarak 7 bin kitapla kurulan köklü kütüphanesi ile Azerbaycan Diller Üniversitesi, öğrencilerine geniş bilgi içeriğinden yararlanma imkanı sunmaktadır. Azerbaycanda psikoloji bölümü ile de ilk tercih olan üniversite, farklı bölümleri ile geniş ölçekli eğitim programlarına sahiptir. Bilgisayar laboratuarları öğrencilerin günlük kullanımına sunulduğu gibi, profesyonel bir bilgisayar kullanıcısı olmak isteyenler için eğitim de vermektedir.

Bilgisayar laboratuarlarında; Photoshop, Corel Draw, Front Page, Visual Studio, Word, Excel gibi uluslararası alanda standart kabul edilmiş programlar da kullanılmaktadır. Azerbaycan Diller Üniversitesi bünyesindeki geniş eğitim imkanlarından yararlanarak, Azerbaycanda beden eğitimi almak da mümkündür. Azerbaycanda spor eğitimi haricinde Avrupa, Amerika ve Ortadoğu ülkeleri hakkında uluslararası ilişkiler eğitimi de verilmektedir.

Üniversitenin uzmanlık dalı olarak sunduğu uluslararası eğitim programları, Azerbaycanda uluslararası ilişkiler eğitiminin her geçen gün daha da popüler bir hale gelmesine neden olmaktadır. Profesyonel ekibi sayesinde kayıt, kabul, yerleşim ve ihtiyacınız olan her konuda danışmanlık hizmetleri sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, en kaliteli hizmeti en avantajlı fiyatlarla sunmaktadır. Tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olan Eurostar’ın çözüme yönelik danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için bizi aramanız yeterlidir.

Fakülteler ve Bölümler

İngilizce Fakültesi 1

8 bölüm ile eğitim veren fakülte, TOEFL düzeyinde İngilizce eğitim programları sunmaktadır. Eğitim sırasında Almanca ya da Fransızcayı ikinci yabancı dil almak da mecburidir. Bölümler;

İngilizce (Fonetik)

İngilizce (Gramer)

İngilizce Tarihi

Leksikoloji “Kelime Bilimi”

Pedagoji

Alman Dili

Fransız Dili

Metotlar

İngilizce Fakültesi 2

İngilizce öğretmenliği eğitiminin 5 bölümde verildiği fakülte, 10 yıldır eğitim vermektedir. Bölümler;

İngilizce Gramer

İngilizce Kelime Yapısı ve İngiltere

Yabancı Diller Eğitim Metotları

Uygulamalı Almanca

Sivil Savunma

Tercüme Fakültesi

Yaklaşık olarak 500 öğrencinin eğitim gördüğü fakültenin eğitim konuları; Ekonomik, Edebi Teknik ve Siyasi tercümedir. Tercüme Dilleri;

İngilizceden Azerice-Rusçaya

Fransızcadan Azerice-Rusçaya

Almancadan Azerice-Rusçaya

İtalyancadan Azerice-Rusçaya

İspanyolcadan Azerice-Rusçaya

Korece’den Azerice-Rusçaya-İngilizceye

Bölümler;

Nazari ve Uygulamalı Tercüme

İngilizce

Almanca

Fransızca

İspanyolca

İtalyanca

Korece

Uluslararası İlişkiler ve Bölgecilik Fakültesi

Ortadoğu, Avrupa, Amerika gibi ülkelerin siyasal ve ekonomik ilişkileri hakkında eğitimin bir uzmanlık dalı olarak verildiği fakülte, öğrencilerine 5 bölüm ile hizmet vermektedir. Almanya, Fransa, İngiltere ve İspanya gibi Batı Avrupa ülkeleri ile İsveç, Norveç ve Finlandiya gibi İskandinav ülkelerinin uluslararası ilişkileriyle ilgili eğitimin verildiği fakültede ayrıca, Arap ve Ortadoğu ülkeleri üzerine de kapsamlı eğitim programları mevcuttur. Bölümler;

Uluslararası İlişkiler

Bölgecilik

Batı Dilleri

Felsefe

Tarih

Filoloji Fakültesi

Alman, İngiliz, Fransız, Azeri Dili ve Edebiyatı ve bu dillerin öğretmenliği eğitimi verilmektedir. Bölümler;

Yabancı Ülke Edebiyatı

Genel Dilcilik

Azerbaycan Dili

Azerbaycan Edebiyatı

Psikoloji

Beden Eğitimi ve Spor

Alman Dili Fakültesi

Yalnızca Almanca öğretmeni yetiştiren fakülte, 1930 yılında kurulmuştur.

Fransız Dili Fakültesi

1948 yılında bölüm kimliğiyle açılan fakülte, bağımsız fakülte olarak 1973 yılından itibaren eğitim vermeye başlamış ve bugün Azerbaycanda Fransız Edebiyatı okumak isteyen herkesin hayallerini süsler hale gelmiştir. Üç bölüm ile öğrencilerine eğitim veren fakülte, Fransızca, Fransız Dili ve Edebiyatı gibi alanlarda kapsamlı eğitim seçeneklerine sahiptir. Bölümler;

Fransız Dili Fonetiği

Fransız Edebiyatı Eğitim Metotları

Fransızca Kelime Yapısı ve Üslubu

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletdillerüniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!