Azerbaycan Elince Kalesi

Azerbaycan Elince Kalesi

Azerbaycan kaleleri denilince akla ilk gelenlerden biri de Elince kalesidir. Yurtdışı eğitiminde bulunmak isteyen öğrenciler için gezinti alanı olarak..

Azerbaycan Elince Kalesi

Nahçivan- Marağa bölgesinde yer alan Azerbaycan Elince Kalesi Azerbaycan’ın en güzel tarihi yapıtları arasında yer almaktadır. Tarihte 10. Yüzyıldan beri isminde değişiklik meydana gelen kalenin ilk ismi Alıncag, Alancıg, Elinceg ve Elince şeklinde değişim göstererek günümüze kadargelmiştir. Nahçivan- Culfa yolu yakınlarında yer alan kale Elinceçay’ın sağ tarafındaki dağlar üzerinde yer almaktadır.

Yapılan araştırmalar bazı tarih kitaplarında bu kalenin yaklaşık iki bin yıl önce inşaa edildiğini ortaya koymaktadır. Azerbaycan atabeylerinin hazine ve ikamet yeri olarak kullanılan Elince Kalesi asırlar boyunca da Orta Şah’ın ve Azerbaycan’ın çeşitli hakim hanedanlarına hizmet göstermektedir.

Elince Kalesi Tarihçesi

Bu kale sayesinde tarihte yapılmış olan savunmalar neticesinde büyük başarılar kazanılmıştır. Sarp dağlar üzerinde yer alan Elince Kalesi duvar ve burçlarla çevrilidir. Duvarların iç kısımlarında üzümlükler, tarlalar, otlaklar, bahçeler, havuzlar ve çeşmeler yer almaktadır.

Kale 19. Yüzyılda görevini ifşa etmiştir. Azerbaycan Elince Kalesi tarih kokan duvarlarını ve görünümünü zamanında başarı kazanılırken nasıl savunmalar yapıldığını hayal etmek istiyorum diyebilen her bireyin genel uğrak yerleri arasında yer almaktadır.

Sizler de Azerbaycan ziyaretinde bulunmayı arzuluyorsanız Azerbaycan Elince Kalesi ziyaretini gerçekleştirmeden önce yerini ve tarihini öğrenmek için Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunarak en doğru kararı verebilirsiniz. Azerbaycan Elince Kalesi de Azerbaycan’da diğer ziyaret edebileceğiniz yerler gibi tarih sahnesinde büyük önemi olan yerler arasındadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!