Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, 2000 yılında kurulmuştur. Yurtdışından sınavsız öğrenci de alan Azerbaycan öğretmenlik..

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

13 Haziran 2000’de eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev tarafından kurulan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, Bakü’deki Ana Enstitüsü dahilinde eğitim hayatına başlamış ve kısa sürede Azerbaycanda öğretmenlik eğitiminin öncü üniversitesi olmayı başarmıştır. Azerbaycanda üniversiteler düzeyinde verilen ilköğretim öğretmenliği eğitiminin kalitesini arttırmak amacıyla kurulan Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi, modern eğitim sistemi ile öğretmenlerin ihtisas kalitesini arttırmıştır.

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Azerbaycan öğretmenlik eğitiminde 1929’a varan bir geçmişe sahip olarak oldukça önemli bir yere sahip olan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, yurtdışı eğitimin en kaliteli hizmetlerini sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkeziayrıcalığı ile size uluslararası standartlarda bir yükseköğretim alma şansı sunmaktadır. Azerbaycan üniversiteleri arasında çağdaş yapısıyla bir adım önde yer alan Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi lisans, doktora, yüksek lisans ve ihtisas geliştirme programları kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık gibi hizmetlerini en uygun fiyatlarla sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile kontenjan sorunu olmadan rahat bir şekilde eğitim almanızı sağlayacaktır. Lisans Tamamlama ve uzaktan eğitim hususlarıyla ilgili Eurostar’ın profesyonel, çözüm odaklı, avantajlı ve güvenilir hizmetlerinden yararlanarak bizimle iletişime geçin.

11 farklı şubesi bulunan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü; Ağcebedi, Celilabad, Qazax, Quba, Mingeçevir, Salyan, Sumqayıt, Şamaxı, Şeki, Zaqatala ve Gence şehirlerindeki eğitimiyle 11 sene boyunca eğitim verebilecek öğretmenler yetiştirmektedir.

Bölümler;

Tarih
Matematik
Coğrafya
Fizik
Psikoloji
Pedagoji
Azerbaycan Dili ve Edebiyatı
Okul Öncesi Öğretmenliği
Sınıf Öğretmenliği

Azerbaycan Cumhuriyeti Doğu Avrupa’da yer almaktadır; sınırını İran, Türkiye ve Ermenistan ile paylaşıyor. Laiklik ve hoşgörülü bir dini inanç üzerine kurulu eşsiz bir kültüre sahiptir. Azerbaycan okulları çocuklara vatanseverlik ve ahlakı öğretmede çok etkilidir. Ayrıca çocuklara farklı akademik alanları öğretiyorlar ve gelecekteki kariyer yollarını seçmelerine yardımcı oluyorlar.

II. Dünya Savaşı’ndan sonra ülkedeki nitelikli öğretmen ihtiyacını karşılamak için Azerbaycan’da birçok eğitim kurumu kuruldu. Bunlar üniversiteler, enstitüler ve pedagojik kolejleri içerir. Bu okullar, eğitim için farklı kurslar sunmakta ve tüm eğitim seviyeleri için öğretmen yetiştirmektedir. Bütün bu faktörler, Azerbaycan’ı kendi bölgesinde bir eğitim süper gücü haline getirmeye katkıda bulunur.

Ülkenin her bölgesinde, Azerbaycan’ın ana dili olan Azerice’yi öğreten en az bir enstitü vardır. Enstitüler yeni öğretmenlere eğitim vermekte ve öğrencilerin Azerice konuşup yazabilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca her enstitü Azerbaycan kültürü ve mirası hakkında eğitimler veriyor; ayrıca öğrencilere Azerbaycan edebiyatı, sanatı ve tarihi hakkında bilgi verirler. Bu faktörler, Azerbaycan’ı bölgesinde bir eğitim süper gücü haline getirmeye katkıda bulunur.

Okullar, çocuklara vatanseverliği ve ahlakı öğretmenin en etkili yolu olarak kabul edilir. Azerbaycan’daki öğretmenler, öğrencilerine oyunlar, şarkılar, hikayeler ve şiirler aracılığıyla ahlaki dersler vermeye odaklanır. Ayrıca bu derslerde öğrencilerine vatanseverlik duygusu aşılamak için vatansever müzik çalıyorlar. Bu, öğrencilerin gençken yıkıcı ideolojileri benimseme ve onları yetişkinliğe hazırlama olasılığını etkili bir şekilde azaltır.

Azerbaycan’daki enstitüler çocuklara vatanseverliği ve ahlakı öğretmede çok etkilidir. Ülkenin her bölgesinde ana dili ve kültürü öğreten en az bir enstitü vardır. Ayrıca okullar, çocuklara Azerbaycan’ın vatanseverlik ve ahlak geleneklerini öğretmenin en etkili yolu olarak kabul edilir. Çocuklara iyi eğitimli öğretmenler tarafından vatansever şarkılar, hikayeler ve şiirler aracılığıyla mirasları öğretilir.

Eğitim, bir ulusun geleceğini şekillendirmede en güçlü araçtır. Her ülke, gençlerinin topluma katkıda bulunan bireyler olabilmeleri için iyi bir eğitim almalarını sağlar. Eğitim aynı zamanda ülkelerin sağlıklı bir kültürü teşvik ederek ekonomilerini ve ulusal kimliklerini güçlendirmelerinin bir yoludur. Ayrıca, kadınların eğitilmesi bir ülkenin cinsiyet eşitliğine katkıda bulunur. Sonuç olarak, toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmek için kadınların eğitilmesi gereklidir.

Azeri aydınlar Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Rusya’daki eğitim kurumlarının gelişmesinde önemli bir rol oynadılar. Azerbaycan’da bir Amerikalı tarafından kurulan ilk üniversite 1896’da Boston’daki Massachusetts Üniversitesi’dir. Diğer birçok Amerikan üniversitesi de Azeri göçmenler tarafından kurulmuştur. Azerbaycan toplumu eğitim gelişiminde o kadar aktifti ki, ‘Amerikan Azerileri’ olarak tanındılar. Eğitimde böylesine aktif bir varlığı sürdürmek, Amerika’da güçlü bir Azeri topluluğu oluşturmaya yardımcı oldu.

Azerbaycan hükümeti ekonomiyi ve toplumu geliştirmek için daha fazla eğitim kurumu yaratır. Hükümetin eğitimi teşvik etmesinin bir yolu, yeni okulların ve kolejlerin inşası ve geliştirilmesi için fon ayırmaktır. 2014 yılında Azerbaycan, eğitim sistemine 2000-2009 yılları arasındaki harcamalarından çok daha yüksek olan 24 milyon dolar harcadı. Pek çok ülke kendi eğitim sistemlerini finanse etmek için mücadele ettiğinden, Azerbaycan hükümetinin bunu yapmasına izin vermek akıllıca olur.

Uluslararası okullar öğrencilere İngilizce eğitim verir. Bu okulların müfredatları farklılık gösterse de öğretim yöntemleri ve olanakları açısından Amerikan okullarına benzer. Uluslararası okullar, öğrencilerin birbirlerinden ve farklı kültürlerden öğrenebilecekleri uluslararası bir ortam sağlayarak öğrencileri başarılı olmaya teşvik eder. Uluslararası okullardaki öğrenciler çoğunlukla anadili İngilizce olduğundan bu okullarda öğrenmeleri kolaydır.

Ulusların gelişmesi ve büyümesi için eğitim şarttır. Daha iyi eğitim standartları için çalışmak, gençler arasında sağlıklı akademik büyümeyi ve kültürel farkındalığı teşvik eder. Ayrıca, kadınları eğitmek, kadınların eğitim sistemine katılımını teşvik eder ve daha iyi vatandaşlar yaratır. Eğitim ulusların gelişmesine yardımcı olur; bu yüzden ülkeler öğrencilerine kaliteli eğitim vermek için mücadele ediyor.

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Öğretmenlik EnstitüsüAzerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!