Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Ülkenin başkenti olan Bakü’de yer alan Öğretmenlik Enstitüsü, 2000 yılında kurulmuştur. Yurtdışından sınavsız öğrenci de alan Azerbaycan öğretmenlik..

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

13 Haziran 2000’de eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev tarafından kurulan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, Bakü’deki Ana Enstitüsü dahilinde eğitim hayatına başlamış ve kısa sürede Azerbaycanda öğretmenlik eğitiminin öncü üniversitesi olmayı başarmıştır. Azerbaycanda üniversiteler düzeyinde verilen ilköğretim öğretmenliği eğitiminin kalitesini arttırmak amacıyla kurulan Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi, modern eğitim sistemi ile öğretmenlerin ihtisas kalitesini arttırmıştır.

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Azerbaycan öğretmenlik eğitiminde 1929’a varan bir geçmişe sahip olarak oldukça önemli bir yere sahip olan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, yurtdışı eğitimin en kaliteli hizmetlerini sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkeziayrıcalığı ile size uluslararası standartlarda bir yükseköğretim alma şansı sunmaktadır. Azerbaycan üniversiteleri arasında çağdaş yapısıyla bir adım önde yer alan Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi lisans, doktora, yüksek lisans ve ihtisas geliştirme programları kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık gibi hizmetlerini en uygun fiyatlarla sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile kontenjan sorunu olmadan rahat bir şekilde eğitim almanızı sağlayacaktır. Eurostar’ın profesyonel, çözüm odaklı, avantajlı ve güvenilir hizmetlerinden yararlanarak Azerbaycanda öğretmenlik eğitimi almak için bizimle iletişime geçin.

11 farklı şubesi bulunan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü; Ağcebedi, Celilabad, Qazax, Quba, Mingeçevir, Salyan, Sumqayıt, Şamaxı, Şeki, Zaqatala ve Gence şehirlerindeki eğitimiyle 11 sene boyunca eğitim verebilecek öğretmenler yetiştirmektedir.

Bölümler;

Tarih

Matematik

Coğrafya

Fizik

Psikoloji

Pedagoji

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

Okul Öncesi Öğretmenliği

Sınıf Öğretmenliği

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!