Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Dünya çapında bilinen üniversitelerden biri olan Azerbaycan teknik üniversitesi öğrenci rekabeti ile de oldukça beğenilmektedir. Lisans ile...

Azerbaycan Teknik Üniversitesi ve Eurostar

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi


1950 yılında başladığı eğitim hayatı boyunca eğitim kalitesini sürekli olarak geliştirmiş ve günümüzde Bologna Anlaşması’na uygun yükseköğretim programları ile yüksek standartlarda lisans ve yüksek lisans programlarına sahip olmuştur. ABD, Rusya ve Türkiye gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu birçok yabancı ülke üniversitesi ile kapsamlı işbirliği anlaşmaları yapan üniversite, Azerbaycan yükseköğretim kurumları içerisinde saygın ve lider bir statüye sahiptir.

Eğitim alan yaklaşın 6000 öğrenciye daha da kaliteli hizmet vermek için üniversite, birçok uluslararası kuruluşa da üye olmuş ve böylece eğitim kalitesini uluslararası düzeye çıkartmayı başarmıştır. Yüksek lisans programları da sunan Azerbaycan Teknik Üniversitesi fiyatları açısından değerlendirildiğinde, birçok yabancı üniversiteden daha kaliteli eğitim imkanlarına sahip olmasına rağmen oldukça makul bedeller ile eğitim vermektedir. Üniversite bünyesinde bulunan zengin içerikli kütüphane, öğrencilerin ve akademisyenlerin internet üzerinden de erişim sağlayabildiği 700 binden fazla akademik yayın barındırmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Azerbaycanda Üniversite için kontenjan sınırlı mı?

Kontenjanları son derece sınırlıdır ve kayıt süreleri çok erken dönemde bitmektedir. Açıkta kalmamak için danışmanlık hizmeti alınarak kayıt tarih aralığı kesinlikle geçirilmemelidir. Bu tarihler arasında kayıt olunduğunda kaliteli bir lisans eğitimi alabilirsiniz.

Azerbaycanda STS var mı?

Bugün şartlarında denklik aşamasındaki Diş hekimliği mezunlarına STS sınavı vardır. ÖSYM üzerinden kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler mezun olduklarında herhangi bir sınava tabi olmazlar.

Azerbaycanda Denkliği Tanınıyor mu?

Evet tanınıyor. Öğrenciler kendi alanlarında yapılan sınavlarda başarı göstererek ve Türkiye müfredatında yer alıp Azerbaycan müfredatında olmayan dersleri Türkiye’deki devlet üniversitelerinde tamamlayarak da denklik alabilirler.

Azerbaycan’da Mühendislik Eğitimleri Var mı?

Azerbaycanda inşaat mühendisliği, öğrencilerimizin en çok tercih ettiği bölümlerin başında yer almaktadır. Yine Azerbaycanda makine mühendisliği bölümü de kariyer olanaklarının çokluğu sebebiyle tercih edilmektedir. Ayrıca öğrenciler Azerbaycan’da elektrik mühendisliği eğitimini de tercih edebilirler.

Ülkemizdeki öğrencilerin de özellikle 1999’da YÖK denkliği kazanması ile daha da ilgili hale geldiği başta olmak üzere birçok mühendislik dalında verdiği prestijli Avrupa’dan dahi talep görmektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi elektronik mühendisliği ve haberleşme mühendisliği alanında verdiği eğitimi uluslararası standartlara çıkartmak için yaptığı çalışmalarla bölgenin en kaliteli teknik üniversitesi haline gelmiştir. Elektronik ve elektrik mühendisliği dışında Azerbaycan Teknik Üniversitesi Haberleşme Mühendisliği Bölümü de, sayısı her yıl artan yabancı öğrencilerin gösterdiği yoğun talebi karşılamak için gelişim süreci içine girmiştir.

Üniversiteye kayıt yaptıran Türk öğrenciler, Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümleri’nde eğitim Rusça ve Azerice olarak verildiğinden bir yıllık hazırlık okumaktadır. Dil eğitiminin tamamlanmasının ardından yabancı dili yeterli seviyeye gelen Türk öğrenciler, kayıt yaptırdıkları lisans programına birinci sınıftan başlamaktadır.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi ücretleri ve eğitim kalitesi ile tüm öğrencilerine Avrupa standartlarında eğitim alma imkanı sunmaktadır. Bakü merkeze çok yakın bir kampüsü bulunan üniversitenin yurtları da mevcuttur. Akademik çalışmalarıyla saygın bir konuma sahip olan uzman akademisyenler tarafından verilen üst seviyeli eğitimi ve modern teknolojileri takip ederek teknik ekipmanlarla desteklenen eğitim programlarıyla, tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olan Eurostar’ın kaliteli hizmetleri ile sizleri bekliyor.

Deneyimli ve profesyonel ekibi ile danışmanlık haricinde kayıt, kabul, yerleşim ve hatta karşılama gibi konularda en kaliteli hizmetleri veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, kontenjan sorunu yaşamadan avantajlı fiyatlar ile yurtdışı eğitiminizi sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır. Eurostar’ın güvenilir, avantajlı ve kaliteli hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi aramanız yeterlidir.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Fakülteler Listesi ve Tercih Edilme Seviyesi;

Makine Fakültesi – Çok Tercih Edildi
Metalurji Fakültesi – Tercih Edildi
İşletme Mühendisliği ve Yönetimi Fakültesi – Tercih Ediliyor
Ulaştırma Fakültesi – Çok Tercih Edildi
Yabancı öğrenciler için Hazırlık Fakültesi – Çok Tercih Edildi
Telsiz ve Haberleşme Fakültesi – Çok Tercih Edildi
Makine Teknolojileri Fakültesi – Çok Tercih Edildi

#azerbaycantekniküniversitesi #azerbaycandaeğitim #azerbaycandaüniversiteoku #azerbaycanüniversitebölümleri #azerbaycandaöğrenciler

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Teknoloji ÜniversitesiAzerbaycan Teknoloji Üniversitesi
Puanla
[OY: 9 Ortalama: 4.7]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!