Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Ülkenin en büyük gelir kaynaklarından olan tarım üniversite eğitimi ile de öğrencilere kazandırmaktadır. Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi eğitiminde..

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Tarım fakültesi olarak Azerbaycan Politeknik Enstitüsü bünyesinde 14 Aralık 1920 yılında kurulan günümüzün Azerbaycan Devlet Tarım üniversitesi, sahip olduğu köklü tarihle dikkat çekmektedir. Kurulduğu yıllarda meteoroloji, tarım makineleri, bitki bilimi, toprak ve genel ekincilik, zooloji, tarım hayvanlarının anatomisi bölümleriyle eğitim veren fakülte, 1929 yılında bağımsız bir enstitü haline gelmiştir.

1991 yılına kadar bu şekilde eğitim hizmetlerine devam eden okul, 17 Haziran 1991 tarihinde Azerbaycan Tarım Akademisi statüsüne sahip olmuştur. Devam eden yıllarda eğitim kalitesini sürekli olarak arttırmayı başaran akademi, 2009 yılının Nisan ayında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in kararı ile Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi olmuştur.

Öğretim görevlilerinin yurtdışı deneyimleriyle yüksek seviyeli akademik bilgiye sahip olmasıyla birlikte eğitim kalitesini dünya standartlarına çıkartan Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, böylece uluslararası platformda adından söz ettirir bir konuma gelmiştir. Günümüz dünyasında yeterliliği olan uzmanlar yetiştirme çabasında olan üniversite, köklü tarihi ve derin tecrübesiyle prestijli ve kaliteli eğitim fırsatları sunmaktadır. Yaptığı uluslararası anlaşmalara her gün yenilerini ekleyen üniversite, öğrencilere sunduğu imkanları daha da geliştirmek için çalışmaya devam etmektedir.

Danışmanlık, kayıt, kabul, karşılama, yerleşme ve daha pek çok alanda en kaliteli hizmetleri avantajlı fiyatlarla sunma prensibine sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği olan Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi eğitiminizde en büyük yardımcınızdır. Deneyimli ekibiyle yurtdışı eğitim hayatınızın büyük oranda kolaylaşmasını sağlayacak olan Eurostar’ın avantajlı çözümlerinden yararlanmak için bizimle iletişme geçin.

Uzun yıllardır bilimsel araştırmaya dayanan eğitim anlayışıyla dünya genelinde saygın konumlara sahip olan uzmanlar yetiştiren Azerbaycan Devlet Tarım ’nin misyonu, gelecek yıllarda da eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkartarak uluslararası eğitim alanında daha da önemli bir pozisyona sahip olmaktadır.

Yaptığı uluslararası anlaşmalarla yalnızca taklit edilebilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, tek yetkili yurtdışı eğitim ofisi olarak sizlere köklü tarihi boyunca bilimsel araştırmalarıyla adını dünyaya duyurmuş Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi öğrencisi olma imkanı sunuyor. Deneyimli ekibinin profesyonel yönetimiyle danışmanlık, karşılama, yerleşim, kayıt, kabul ve ihtiyacınız olan her alanda en kaliteli hizmetleri veren Eurostar, Avrupa standartlarında yükseköğretim alarak parlak bir kariyerin kapılarını ardına kadar açmanızı sağlıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan yüksek standartlardaki danışmanlık hizmetlerinden en avantajlı fiyatlarla yararlanmak ve yurtdışı eğitiminiz için işlemlerinizi biran önce başlatmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fakülteler ve Bölümler

Bilimsel Tarım;

Bilimsel Tarım

Ormancılık

Ekoloji

Ekoloji Mühendisliği

Tarım Kimyası ve Toprak Bilimi

Biyoloji

Tarımsal Teknoloji;

Mimarlık

Tasarım (Yemek bölümünde)

Gıda ürünleri Mühendisliği

Toprak Yapısı, Toprak ve Şehir Kadastro

Veterinerlik ve Eczacılık;

Tüketim Malları Denetimi ve Pazarlaması

Hayvan Teknisyeni

Veterinerlik

Veteriner Farmakoloji

Balıkçılık ve Balıkçılık Ekonomisi

Mühendislik;

Güç-Enerji Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği

Bilgi Teknolojileri ve Sistem Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Ziraat Mühendisliği

Yüzey Ulaşım İmkanları Mühendisliği

Metroloji ve Standardizasyon

Tarım Ekonomisi;

Tarımda Dünya Ekonomisi

Ekonomi

Muhasebe ve Denetim

Finans Teorisi

Yönetim

Pazarlama

İş İdaresi

Yönetim (Almanca Program)

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevlettarımüniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!