Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi sınavsız giriş imkanları sunuyor. Kontenjanlar sınırlı erken kayıt avantajları...

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Tarım fakültesi olarak Azerbaycan Politeknik Enstitüsü bünyesinde 14 Aralık 1920 yılında kurulan günümüzün Azerbaycan Devlet Tarım üniversitesi, sahip olduğu köklü tarihle dikkat çekmektedir. Kurulduğu yıllarda meteoroloji, tarım makineleri, bitki bilimi, toprak ve genel ekincilik, zooloji, tarım hayvanlarının anatomisi bölümleriyle eğitim veren fakülte, 1929 yılında bağımsız bir enstitü haline gelmiştir.

1991 yılına kadar bu şekilde eğitim hizmetlerine devam eden okul, 17 Haziran 1991 tarihinde Azerbaycan Tarım Akademisi statüsüne sahip olmuştur. Devam eden yıllarda eğitim kalitesini sürekli olarak arttırmayı başaran akademi, 2009 yılının Nisan ayında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in kararı ile Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi olmuştur.

Öğretim görevlilerinin yurtdışı deneyimleriyle yüksek seviyeli akademik bilgiye sahip olmasıyla birlikte eğitim kalitesini dünya standartlarına çıkartan Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, böylece uluslararası platformda adından söz ettirir bir konuma gelmiştir. Günümüz dünyasında yeterliliği olan uzmanlar yetiştirme çabasında olan üniversite, köklü tarihi ve derin tecrübesiyle prestijli ve kaliteli eğitim fırsatları sunmaktadır. Yaptığı uluslararası anlaşmalara her gün yenilerini ekleyen üniversite, öğrencilere sunduğu imkanları daha da geliştirmek için çalışmaya devam etmektedir.

Danışmanlık, kayıt, kabul, karşılama, yerleşme ve daha pek çok alanda en kaliteli hizmetleri avantajlı fiyatlarla sunma prensibine sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği olan Azerbaycan Üniversitesileri eğitiminizde en büyük yardımcınızdır. Deneyimli ekibiyle yurtdışı eğitim hayatınızın büyük oranda kolaylaşmasını sağlayacak olan Eurostar’ın avantajlı çözümlerinden yararlanmak için bizimle iletişme geçin.

Uzun yıllardır bilimsel araştırmaya dayanan eğitim anlayışıyla dünya genelinde saygın konumlara sahip olan uzmanlar yetiştiren Azerbaycan Devlet Tarım ’nin misyonu, gelecek yıllarda da eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkartarak uluslararası eğitim alanında daha da önemli bir pozisyona sahip olmaktadır.

Yaptığı uluslararası anlaşmalarla yalnızca taklit edilebilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, tek yetkili yurtdışı eğitim ofisi olarak sizlere köklü tarihi boyunca bilimsel araştırmalarıyla adını dünyaya duyurmuş Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi öğrencisi olma imkanı sunuyor. Deneyimli ekibinin profesyonel yönetimiyle danışmanlık, karşılama, yerleşim, kayıt, kabul ve ihtiyacınız olan her alanda en kaliteli hizmetleri veren Eurostar, Avrupa standartlarında yükseköğretim alarak parlak bir kariyerin kapılarını ardına kadar açmanızı sağlıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan yüksek standartlardaki danışmanlık hizmetlerinden en avantajlı fiyatlarla yararlanmak ve Azerbaycan Üniversitesine giriş şartları detaylı bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi (UA), Azerbaycan’ın Tebriz şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir ve 1974’ten beri faaliyet göstermektedir ve eski Sovyetler Birliği’ndeki en büyük devlet tarım üniversitesidir. Üniversitenin yaklaşık 35.000 öğrencisi vardır ve bu da onu ülkenin en büyük üniversitelerinden biri yapar. Adına rağmen, UA sadece tarım öğrencileriyle sınırlı değildir; diğer alanlardan da öğrenci kabul etmektedir. Üniversite hem çocuklara hem de yetişkinlere eğitim vermektedir ve tüm Azerbaycan vatandaşlarına açıktır.

BAE’nin toplam öğrenci sayısı yıllar içinde artmıştır; bugün yaklaşık 40.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayı, 1990’larda ülke çapında eğitim kalitesini ve standartlarını iyileştirme çabası nedeniyle artmıştır. Bu hareket, daha fazla okulun UA’nın modeline benzer bir sistemi benimsemesine yol açtı – kolejler çalışma alanlarına dayalıdır. Her geçen yıl öğrenci sayısı arttığı için bu sistemin sürdürülmesi zor olacaktır. Ancak, UA hem lisans hem de lisansüstü eğitim için popüler bir üniversitedir. Ayrıca, birçok öğretim üyesi doktora derecesine sahiptir ve üniversite düzeyinde ders vermektedir.

Üniversite, tarım bilimleri, tarım ekonomisi, tarım mühendisliği, tarım pedagojisi, tarım yönetimi ve kırsal kalkınma yönetimi alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Ayrıca, bu alanlarda da birkaç uzmanlık derecesi programı vardır. UA’daki her bölümün, o alandaki tüm akademik programları denetlemekten sorumlu bir akademik dekanı vardır. Öğretim üyeleri kendi alanlarının disiplinine göre dersler vermekte ve tarımsal üretim veya pazarlama stratejilerine odaklanmaktadır. Tüm derslere çevrimiçi veya çevrimdışı modda erişilebilir ve öğrencinin uygun olduğu herhangi bir zamanda alınabilir.

Tebriz, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ana kampüsüne ev sahipliği yapan büyük bir metropoldür. Üniversitenin birkaç dönüm arazisi var ve yıllar içinde arazisine birkaç akademik bina inşa etti. Binalar Sovyet üniversiteleri tarafından kullanılanlara benziyor ve kütüphaneler, idari ofisler ve konferans salonları içeriyor. Akademik binaların yanı sıra üniversitenin çalışanları için bir hastanesi ve kültürel etkinlikler için bir amfi tiyatrosu da bulunmaktadır. Çoğu etkinlik kampüste gerçekleşse de, kampüsten biraz daha uzağa seyahat etmeye istekliyseniz, kampüs dışında da yapacak çok şey vardır.

UA’da, size tarım ve kırsal yaşam hakkında kaliteli eğitim sağlamaya odaklanmış bir ortamın içinde olacaksınız. Her departman kaliteli öğretimi vurgular ve öğretmenlerinizin ve personelinizin manevi desteğiyle sizi başarılı olmaya teşvik eder. İster akademik bir kariyer yolu arıyor olun, ister sadece Azerbaycan kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aradığınız şey UA’da!

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Fakülteler ve Bölümleri

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Bilimsel Tarım;

Bilimsel Tarım
Ormancılık
Ekoloji
Ekoloji Mühendisliği
Tarım Kimyası ve Toprak Bilimi
Biyoloji

 

 

Tarımsal Teknoloji;

Mimarlık
Tasarım (Yemek bölümünde)
Tasarım (Yemek bölümünde)
Gıda ürünleri Mühendisliği
Toprak Yapısı, Toprak ve Şehir Kadastro

 

 

Veterinerlik ve Eczacılık;

Tüketim Malları Denetimi ve Pazarlaması
Hayvan Teknisyeni
Veterinerlik
Veteriner Farmakoloji
Balıkçılık ve Balıkçılık Ekonomisi

 

Mühendislik;

Güç-Enerji Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Bilgi Teknolojileri ve Sistem Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Ziraat Mühendisliği
Yüzey Ulaşım İmkanları Mühendisliği

Metroloji ve Standardizasyon

 

 

Tarım Ekonomisi;

Tarımda Dünya Ekonomisi
Ekonomi
Muhasebe ve Denetim
Finans Teorisi
Yönetim
Pazarlama

İş İdaresi

Yönetim (Almanca Program)

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevlettarımüniversitesi

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Devlet Tarım ÜniversitesiAzerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!