Azerbaycan Konaklama ve Yaşam Giderleri

Azerbaycan Konaklama ve Yaşam Giderleri

Yurtdışı eğitim programlarından biri olan Azerbaycan ülkesi barınma açısından da kolaylık sağlamaktadır. Özellikle sınavsız geçiş hakkını kullanan..

Azerbaycan Konaklama ve Yaşam Giderleri

Azerbaycan konaklama ve yaşam giderleri, Azerbaycan’da konaklama ve yaşam giderleri özellikle üniversiteli gençler için son derece cazip imkanlarla karşınıza çıktığı için tercih edilmektedir. Türkiye’ye yakınlığı, sınavsız üniversite başvurusu aldığı ve eğitim- öğretim sürecinde son derece ekonomik koşullarla bir yıllık eğitim sürecini tamamlayabilme imkanı sunduğu için Azerbaycan birçok üniversite öğrencisinin hayali olmaya devam etmektedir. Farklı dillerde eğitim alabilme fırsatı ve birçok bölümün YÖK denkliğini sunuyor olması sizlerin Azerbaycan’ı tercih etme nedenleriniz arasında yer alacaktır.

Azerbaycan Üniversite Eğitim Harçları

Üniversitelerde eğitim harçları 500- 5000 $ arasında değişkenlik göstertmektedir. Bu miktar birçok Türkiye üniversite ücreti ile paralellik göstermektedir. Özellikle Bakü’de konaklama, yeme- içme giderleri Türkiye ile aynı ücreti ödeyebileceğiniz şekilde ekonomik imkanlarla sizlere sunulmaktadır. Toplu ulaşım da Türkiye’deki ücretlere göre çok daha uygun fiyata karşılayabileceğiniz fiyat aralığındadır. Dilerseniz yeraltı metrolarından da yararlanabilirsiniz. Sosyal yaşam ve eğlence yerleri bakımından da zengin bir kültüre sahip olan Azerbaycan’da toplu ulaşım olarak marşrut adı verilen ulaşım araçları ile her yere ulaşabilirsiniz.

Taksilerle gideceğiniz yere kadar ödeyeceğiniz ücreti taksiye binmeden önce anlaşmanız gerekmektedir. Ulaşım araçlarına binerken tek kullanımlık kart ya da kartuş alma imkanınız olmadığı için dolum yaparak kart kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu dolumlarda da oldukça uygun fiyata dolum gerçekleştirebilirsiniz. Yurt konaklama ücretleri de makul fiyatta gerçekleştiğinden dolayı üniversite öğrencileri için konaklama ekonomisi bakımından ayıracağınız ücret de son derece ekonomiktir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!