Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji üniversitesi Yurtdışına gitmek isteyen öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir, burs imkanları...

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

2000 yılında Azerbaycan’da yaşanan eğitim sistemi değişikliği sırasında Azerbaycan Teknoloji Enstitüsü statü değiştirerek Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi olmuştur. Yurtdışında teknoloji üniversitesi olarak verdiği eğitimle saygın üniversiteler arasında olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi temelleri; Azerbaycan Politeknik Enstitüsü, Krasnodar Politeknik Enstitüsü ve Azerbaycan Tarım Enstitüsü’nün Şarapçılık Bölümü ile birleşmesine dayanır.

Genel Bilgi

Azerbaycanda Makine Mühendisliği bölümü ile dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir. Azerbaycan rodyoteknik mühendisliği bölümünün başarısı ise 1982 yılında yapılan yarışta ikinci ve 1983 yılında yapılan yarışmada Azerbaycan birincisi olarak gösterilmiştir.

Azerbaycanda otomasyon mühendisliği bölümünün kaliteli eğitimi ile dikkat çeken Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, İlham Aliyev’in katkılarıyla kurulmuştur. Ayrıca azerbaycanda ekonomi yönetimi, devletçilik, siyaset gibi bölümlerde okuyan öğrencilerin daha kaliteli eğitim görmesi için açılan Haydar Aliyev Okulu da eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle sizlere eğitim fırsatı sunan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi’nin eğitim kalitesi, 2007 yılında Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan komisyonun akreditasyon çalışmasından geçmiş ve aldığı eğitim sertifikası ile tasdik edilmiştir. Yerleşme, kayıt, kabul ve danışmanlık gibi hizmetleriyle en uygun eğitim fırsatlarını sizlerle buluşturan Eurostar’ın kaliteli hizmetleriyle yurtdışında teknoloji üniversitesi mezunu olmak için bizimle iletişime geçin.

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi Fakülteler ve Bölümler

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi;

Makine Mühendisliği
Teknolojik Makineleri ve Donanımlıkları Mühendisliği
Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği
Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği
Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği
Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi;

Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi;

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Azerbaycan’daki Bakü şehri, çeşitli üniversitelere ve araştırma merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Azerbaycan’ın başkenti olarak hizmet veriyor ve Hazar Denizi ulusunun yasama organına ev sahipliği yapıyor. Zengin bir tarihe, sanata ve kültüre sahip kozmopolit bir şehirdir. Aynı zamanda Orta Doğu ve Avrupa için önemli bir ticaret merkezidir. Dünyanın her yerinden birçok insan, ünlü üniversiteleri ve araştırma tesisleri tarafından çizilen Bakü’yü ziyaret etti. Öğrenciler, Bakü’nün eğitim olanaklarından yararlanarak, samimi ve kültürel açıdan zengin bir çevreden değerli bilgi ve deneyim kazanabilirler.

Bakü’deki en büyük üniversite, Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi’dir (AUT olarak kısaltılır). AUT, 1945 yılında makine mühendisliği için bir politeknik enstitüsü olarak kuruldu, ancak şu anda mimari, iletişim, bilgisayar bilimi, ekonomi, finans, otel yönetimi, bilgi teknolojisi ve yönetimi, hukuk, psikoloji ve vergilendirme alanlarında lisans programları sunuyor. AUT’deki tüm okullara uluslararası öğrenciler erişebilir, böylece ana dillerinden bağımsız olarak akademik hedeflerine kolayca ulaşabilirler. AUT’deki bir dizi öğretmen, alanlarında uluslararası üne sahip uzmanlardır; bu, öğrenciler için mükemmel bir öğrenme ortamı sağlar.

AUT’nin yanı sıra Bakü, diğer birçok saygın üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır. Bunlara Bakü Devlet Üniversitesi (BSU), Azerbaycan Diplomatik Akademisi (ADI), Uluslararası Orta Asya Üniversitesi (IUCAA) ve Ekonomi Üniversitesi-Bakü (UEB) dahildir. Dünyanın her yerinden öğrenciler, çeşitli alanlarda hem lisans hem de yüksek lisans dereceleri sundukları için bu kurumlara devam etmektedir. ADI ve UEB arasındaki ortak bir girişim olan BAZAAR, uluslararası öğrenci topluluğu için kulüp gecelerine, kültürel performanslara ve restoranlara ev sahipliği yapıyor. Bu unsurlar BAZAAR’ı Bakü’deki en popüler üniversite bölgelerinden biri haline getirmeye yardımcı olur.

Azerbaycan’da  üniversite okumanın bir başka güzel yanı da uygun fiyattır. Tüm büyük üniversitelerde öğrenim ücreti, dünyadaki diğer büyük başkentlere kıyasla çok düşüktür. Bu, düşük gelirli öğrencilerin zorluk çekmeden kaliteli bir eğitim almalarını mümkün kılar. En yüksek maliyetli bölgeler dışında hepsinde bulunabilen konut üzerindeki devlet sübvansiyonları nedeniyle yaşam maliyetleri bile nispeten düşüktür. Bakü’de okurken yaşam giderlerini karşılamaları gerekmediğinden uluslararası öğrenciler çok az parayla geçinmeyi kolay bulacaklar.

Birçok uluslararası öğrenci için Azerbaycan, yüksek öğrenim için en iyi destinasyonlardan biridir. sayısız üniversitesi ve kültür açısından zengin çevresi. Öğrencilerin T.O.’da nerede eğitim alacaklarını düşünürken çeşitli seçenekleri vardır; AUT, Bakü’deki en büyük ve en düşük maliyetli üniversitelerden biridir. Ayrıca, Azerbaycan’ın düşük yaşam maliyeti ve iş ortamı teşvikleri sayesinde eğitiminizi yükseltmek kesinlikle kariyerinizi artıracaktır.

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Teknoloji ÜniversitesiAzerbaycan Teknoloji Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!