Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Gelişimini sürekli devam ettiren ve öğrencilere bu alanda fazlaca kolaylık sağlayan Azerbaycan Teknoloji üniversitesi Türkiye’den de çokça seçilmektedir..

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

2000 yılında Azerbaycan’da yaşanan eğitim sistemi değişikliği sırasında Azerbaycan Teknoloji Enstitüsü statü değiştirerek Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi olmuştur. Yurtdışında teknoloji üniversitesi olarak verdiği eğitimle saygın üniversiteler arasında olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi temelleri; Azerbaycan Politeknik Enstitüsü, Krasnodar Politeknik Enstitüsü ve Azerbaycan Tarım Enstitüsü’nün Şarapçılık Bölümü ile birleşmesine dayanır.

Genel Bilgi

Azerbaycanda Makine Mühendisliği bölümü ile dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir. Azerbaycan rodyoteknik mühendisliği bölümünün başarısı ise 1982 yılında yapılan yarışta ikinci ve 1983 yılında yapılan yarışmada Azerbaycan birincisi olarak gösterilmiştir.

Azerbaycanda otomasyon mühendisliği bölümünün kaliteli eğitimi ile dikkat çeken Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, İlham Aliyev’in katkılarıyla kurulmuştur. Ayrıca azerbaycanda ekonomi yönetimi, devletçilik, siyaset gibi bölümlerde okuyan öğrencilerin daha kaliteli eğitim görmesi için açılan Haydar Aliyev Okulu da eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle sizlere eğitim fırsatı sunan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi’nin eğitim kalitesi, 2007 yılında Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan komisyonun akreditasyon çalışmasından geçmiş ve aldığı eğitim sertifikası ile tasdik edilmiştir. Yerleşme, kayıt, kabul ve danışmanlık gibi hizmetleriyle en uygun eğitim fırsatlarını sizlerle buluşturan Eurostar’ın kaliteli hizmetleriyle yurtdışında teknoloji üniversitesi mezunu olmak için bizimle iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi;

Makine Mühendisliği

Teknolojik Makineleri ve Donanımlıkları Mühendisliği

Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği

Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi;

Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi;

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!