Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Popüler olarak tercih edilen yurtdışı eğitim üniversitelerinden biri de Azerbaycan Sumgayıt üniversiteleri olmaktadır. Sınavsız geçiş imkanı sağlayarak..

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Azerbaycan’ın en büyük 3. kenti olan Sumgayit’te bulunan Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi, 1961 yılında dönemin cumhurbaşkanının talimatıyla enstitü olarak kurulmuştur. 2000 yılına kadar enstitü olarak eğitim veren okul, 13 Haziran 2000 tarihinde Sumgayit Üniversitesi olmuştur. Üniversitenin ilk rektörü Nadir Karamanov, okulun Avrupa standartlarında eğitim vermesi için geniş kapsamlı çalışmalar başlatmıştır.

Azerbaycanda siyaset bilimi eğitimiyle adından söz ettiren Sumgayit Üniversitesi, ayrıca Azerbaycanda sosyoloji okumak isteyen yabancı öğrencilerin de ilk tercihi haline gelmiştir. Bakü’ye 30 kilometre uzaklıkta yer alan üniversite, Azerbaycanda biyoteknoloji mühendisliği alanında sahip olduğu kaliteli eğitim programlarıyla Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda yüksek bir konuma da sahiptir.

Azerbaycan da coğrafya okumak isteyen öğrencilere de üst seviyede eğitim veren üniversite, yaklaşık olarak 4 bin öğrenciye eğitim hizmeti sunmaktadır. Geniş bir yelpazeye yayılan eğitim programlarıyla Azerbaycanda kimya bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin de ilgi odağı haline gelen Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi, ayrıca Azerbaycanda bilgisayar mühendisliği alanında da en kaliteli eğitim kurumu olarak gösterilmektedir. Azerbaycanda mekanik mühendisliği dalında da Avrupa standartlarında eğitim imkanı sunan üniversite, bunun dışında Azerbaycanda spor bölümü öğrencisi olmayanlara da kapılarını açmaktadır.

Profesyonel ekibi ile danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim ve karşılama gibi birçok alanda en kaliteli hizmetleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, eğitim kalitesiyle Avrupa’nın ilgi odağı haline gelen Sumgayit Üniversitesi’ne kontenjan sorunu yaşamadan girmenizi sağlıyor. Eurostar’ın güvenilir ve kaliteli hizmetlerinden avantajlı fiyatlarla yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

İşletme ve Yönetimi Yüksekokulu;

İdari yönetim

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi;

Uluslararası Ekonomik İlişkiler

İş kurulması ve Yönetilmesi

Ekonomik Teori

Ekonomi Yönetimi

Muhasebe ve Denetim

Filoloji fakültesi;

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

Türk Dili ve Edebiyatı

Azerbaycan Edebiyatı

Pedagoji

Psikoloji

Yabancı Diller

Yabancı Diller

Rusça

Fizik ve Güç Fakültesi;

Fizik

Elektro Enerji

Elektromekanik

Elektro

Fizik Yarıiletkenler

Matematik Fakültesi;

Bilişim

Diferansiyel Denklemler ve Optimizasyon

Matematik Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi

Matematik

Kamu

Hukuk

Felsefe Fakültesi;

Azerbaycan Tarihi (Doğa ve Teknik Özellikleri Hakkında)

Azerbaycan Tarihi (İnsani Özellikleri Üzerinde)

Azerbaycan Tarihi

Siyaset Bilimi

Sosyoloji

Fizik

Bilgi ve Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Teknolojileri

ALS ve Programlama

Mekanik

Biyoteknoloji

Biyoloji

Petrol Kimyası

Analitik Kimya

Coğrafya

Beden Eğitimi

Fiziksel Kimya

Kimya

Tıbbi Biyoloji

Kimya ve Biyoloji

Ekoloji ve Çevre

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!