Azerbaycan Camileri

Azerbaycan Camileri

Ülkenin her yerinde bulunan Azerbaycan camileri Müslümanlar tarafından aktif olarak da kullanılmaktadır. Yurtdışından Azerbaycan’a eğitim için gelen..

Azerbaycan Camileri

Azerbaycan Camileri, Azerbaycan’ı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız ve hangi camileri dolaşabilirim diye merak ediyorsanız sizler için yaptığım araştırma sonuçlarında bahsedeceğim camileri gezmenizi tavsiye ediyorum. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yer alan camiler arasında Keygubad Camii, Ali Bin Ebi Talib Camii, Bibi- Heybet Camii, Cuma Camii, Beyler Camisi, Şah Camii, Muhammed Camii, Saray Camii, Şeyh İbrahim Camii, Taza Pir Camii ve Tuba Şah Camii yer almaktadır.

Azerbaycan Gezilecek Yerler

Bunların haricinde Aşağı Gövher Ağa Camii (Şuşa), Ambaras Camii (Ordubad, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti), Hacı Rıfat Bey Camii (Nahçivan), Mustafa Kazdal Camii (Kusar), Şah Abbas Camii (Gence), Ulu Camii (Ilısu) ve Yukarı Gövher Ağa Camii (Şuşa) camilerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca özel camiler arasında Çin Camisi, Gileyli Camisi , Hacı Ejderbey Camisi , Hacı Gaip Camisi , Hacı Banu Camisi, Molla Ahmed Camisi, Mirze Ahmed Camisi, Muhammet ve Minaret Sınık- Kale Camisi, Seyid Yahya Camisi, Şehidler Camisi ve Taze Pir Camisi yer almaktadır.

Bu özel camilerin hepsi de Bakü’de yer almaktadır. Azerbaycan’ın en eski camisi olarak bilinen Şamahı Cuma Camii Haydar Aliyevi tarafından tadilatı gerçekleştirilip tekrardan kullanıma açılmıştır. 2009 yılında bu camide kapsamlı restorasyon ve genişletme çalışmaları yapılmıştır. Bu caminin etrafına konferans salonu, lojman ve kütüphane de yapılmıştır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!