Azerbaycan Hazar Üniversitesi

Azerbaycan Hazar Üniversitesi

Lisan eğitimine ayrıca önem veren Azerbaycan Hazar Üniversitesi dışardan gelen öğrenciler içinde avantajlı olmaktadır. Mavi diploma özelliği ile de..

Azerbaycan Hazar Üniversitesi

Azerbaycan Hazar üniversitesi 1991 yılında ilk olarak Azerbaycan Üniversitesi ismiyle kurulan ve sonrasında Azerbaycan eğitim genelindeki İngilizce kalitesinin arttırmak için çeşitli değişimler geçirmiş bir üniversitedir. Azerbaycan Hazar Üniversitesinde okumak; lisans veya lisansüstü eğitimini modern bilimsel araştırma teknikleriyle alarak, en kaliteli okulun diploması ile iş hayatında başarıya yelken açmak anlamına gelmektedir.

Azerbaycan Hazar Üniversitesi Sovyetler Birliği zamanında açılmış ilk özel üniversite olarak, günümüzde de esnek yapılı bir eğitim sistemine sahiptir. Yurtdışı eğitimin doğru seçimi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetleriyle sizler de Azerbaycan Hazar Üniversitesinde okumak için kolay bir biçimde başvuru yapabilir, tek yetkili eğitim ofisi olan Eurostar’ın avantajından yararlanabilirsiniz.

Eğitim anlayışında farklı fakültelerde farklı eğitim ekollerinin geçerli olduğu bir eğitim kurumu olan Azerbaycan Hazar Üniversitesi, eğitimi İngilizce veren “ilk” üniversite olma özelliğine de sahiptir. Azerbaycan Üniversitelerinde işletme okumak isteyen öğrencilere İngilizce eğitim alma gibi büyük bir avantaj sunduğu gibi, diğer bölümlerinde de aynı kalite ve avantajlar mevcuttur. Sanat Fakültesi, Mimarlık, Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Hukuk, Tıp ve Halk Sağlığı, İşletme bölümlerinin haricinde, Azerbaycan Üniversitelerinde iktisat okumak isteyen öğrencilerin en doğru seçimi yine Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin en kaliteli hizmetleridir.

Azerbaycan Üniversitelerinde maliye öğrencileri de aldıkları çağdaş eğitimle büyük başarılara imza atabilmekte ve modern Azerbaycan eğitim sisteminden yararlanmaktadır. Öğrencilerine müzik ve tiyatro gibi farklı sanat dallarında faaliyetlerde bulunma imkanı sağlayan Azerbaycan Hazar Üniversitesi, sosyokültürel etkinlikleri ile yurtdışında hukuk eğitimi almak isteyenlerin dahi bu ayrıcalıklara sahip olmasını sağlamaktadır.

Azerbaycan üniversitelerinde Uluslararası Hukuk fakülteleri her geçen gün daha da öne çıktığından, bu fakültelerdeki verilen çağdaş eğitim sayesinde parlak bir kariyere sahip olabilirsiniz. Futbol, basketbol, voleybol, Karate ve Judo gibi spor dallarında modern tesisleriyle öğrencilere geniş imkanlar sunularak, öğrenci kulüplerinin önderliğinde düzenlenen organizasyonların bir parçası olma fırsatı dahi sağlanmaktadır. Ayrıca uluslararası pek çok başarıya imza atan satranç kulübü, Azerbaycan’ın en büyük satranç şampiyonu tarafından yönetilmektedir.

Uluslararası anlaşmaları ile farkını ortaya koyan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, yurtdışı eğitim alanında güvenilir ve kaliteli hizmet alabileceğiniz“tek yetkili” merkez olarak sizlere bu ayrıcalıklı üniversitenin mezunu olmak fırsatı sunmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde çalışma ekonomisi, bilgisayar mühendisliği, elektronik ve telekomünikasyon ve daha birçok bölümün öğrencilerine Avrupa normlarında bir eğitim sağlandığı gibi, sanat öğrencilere de geniş olanaklar sunulmaktadır. 2007’de faaliyete geçen Mücevherat Müzesi bir müze olmanın dışında, sanat öğrencilerinin eğitimine büyük katkı sağlayan bir atölye olarak da öne çıkmaktadır.

Azerbaycan bilgisayar mühendisliği bölümüyle son yıllarda ilgi odağı haline gelerek, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin sunduğu kayıt, yerleşme, kabul ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanan pek çok Türk öğrencinin de memnuniyetini kazanmıştır. Öğrenci İş Merkezi, Politika Enstitüsü, Kütüphane, İnternet Enstitüsü, Basın Merkezi, Bilim ve Sanat Topluluğu, Avrasya Sanayi Üretim Bilgi Merkezi, Psikolojik Danışmanlık Merkezi gibi bölümleri ile Azerbaycan Hazar Üniversitesi, yurtdışı eğitimin en kaliteli ve en güvenilir eğitim ofisi olan Eurostar ayrıcalığı ile sizlere bir telefon kadar yakın…

Fakülteler ve Bölümler

Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Bölümler:

Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Bilimleri

Petrol ve Gaz Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Elektronik Telekomünikasyon ve Radyo Mühendisliği

Ekonomi ve İşletme Mühendisliği Fakültesi

Bölümler:

Finans

Muhasebe

Uluslararası İşletme

Yönetim

Ekonomi

Pazarlama

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bölümler:

Gazetecilik(İngilizce)

İngilizce/Arapça

İngilizce/Farsça

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Tercüme

Uluslararası İlişkiler

Politik Bilimler

Alan çalışmaları

Psikoloji

Eğitim Fakültesi

Bölümler:

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

İlköğretim Eğitimi

Matematik ve Bilgisayar Eğitimi

Kimya ve Biyoloji Eğitimi

Tarih ve Coğrafya Eğitimi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!