Azerbaycan Doğal Kaynaklar

Azerbaycan Doğal Kaynaklar

Gelişmiş sanayi ve özel coğrafyasından ötürü Azerbaycan yaşam da kolay olmaktadır. Aynı şekilde üniversite tarafından verilen imkanları da değerlendiren..

Azerbaycan Doğal Kaynaklar

Azerbaycan doğal kaynaklar, Azerbaycan’ın en yararlı doğal kaynaklarının nerede olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde Azerbaycan Qarabağ bölgesinde yer alan doğal kaynakları öğrenerek en yararlı doğal kaynaklarla ilgili bilgi edinebilirsiniz. 155 tana faydalı taşın yatağının bu bölgede olduğuna dair inanışlar bulunmaktadır.

2 bakır, 14 elvan taşı, 10 testere taşı, 1 kurşun ve çinko, 4 çimento hammaddesi, 5 altın, 11 tatlı yeraltı suyu, oniks, jad, pefritoid, 5 inşaat kumu, 9 kum- çakıl, 1 soda hammaddesi, 9 alçı, 1 perlit, 1 obsidan, 3 vermikulit, 21 pemza ve volkan külü, 6 civa, 19 üzlük taşı ve 10 maden suyu yatağı bulunmaktadır. Bu doğal kaynaklar ekonomik potansiyel bakımından da önem arz etmektedir.

Azerbaycan Yeraltı Kaynakları

Aynı zamanda Hocalı ili topraklarında da birtakım yeraltı kaynakları bulunmaktadır. Bu yeraltı kaynakları arasında üzlük taşı ( Zerinbağ ve Ağçay ), kireç taşı ( Şuşa ), kum- çakıl ( Hankendi ), kil ( Hocalı ), yeraltı su kaynakları ( Hankendi ).

Bu doğal kaynakları öğrenmek sizin Azerbaycan ziyaretiniz esnasında önemli maden suyu yataklarını ziyaret etmeniz açısından önem arz etmektedir. Sizler için önerilen tek şey burayı ziyaret etmeden önce ya da üniversite tercih dönemlerinizde Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunmanız olacaktır. Siz de bu değerli yerleri ziyaret etmeye hazır mısınız?

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!