Azerbaycan Kış Mabedi

Azerbaycan Kış Mabedi

Azerbaycan’da gezilecek yerler olarak yapılan seçeneklerden biri de Kış Mabedi olmaktadır. Azerbaycan kış mabedi Şeki ilçesinde yer almaktadır...

Azerbaycan Kış Mabedi

Azerbaycan Kış Mabedi,, Azerbaycan’ın Şeki ilçesinde yer alan Kiş Mabedi Azerbaycan’ın gezilecek görülecek yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Şeki ilinde Hristiyanlığı yayması amacı ile İsa Peygamberin din kardeşi olan Yakov görevlendirilmiştir. Yakov öncelikle misyonerlik faaliyetlerini tamamlamıştır; ardından Şeki şehrine gelerek buraya kilise yaptırarak Güney Kafkasya’daki ilk kilisenin inşasını sağlamıştır. Seki ilçesinin Kiş köyünde bulunan Azerbaycan Kiş Mabedi ilk Hristiyan kilisesi olması bakımından büyük önem arz etmektedir. Bu mabedin Kutsal Havari Yelisey Kilisesi ( 1244 yılında Sarafim tarafından yapıldığı hakkında iddialar vardır ) olduğu hakkında kitabeler olduğu konusunda söylemler bulunmaktadır.

Azerbaycan Kış Mabedi Tarihi

Sinod’un kararıyla resmen tasfiye edildikten sonra mabede ait kitabe silinmiştir (19. Yüzyılın 30’lu yıllarında). Yüzyıllar boyunca mabet Kafkas Albanyası Kilisesine bağlı olarak dini bir ilim merkezi haline gelmiştir. Azerbaycan Kiş Mabedi ziyaretinde bulunmak istiyorsanız ve buraya nasıl gideceğiniz konusunda bilginiz yoksa Eurostar eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunarak detaylı bilgi edinebilir; buraya gidişinizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda en doğru şekilde nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu mabedi ilginç kılan “Kiş” adı mabedin ziyaretçi akınına uğrama potansiyelinde artış gerçekleştirmiştir. Azerbaycan’da üniversite okumak isteyen öğrenciler arasında iseniz Azerbaycan Kiş mabedi ziyaretinde bulunmak için hala neden bekliyorsunuz? Azerbaycan’ın tarihsel kültürünü görmek ve bir an önce kendinizi bu tarih ile buluşturmak istiyorsanız arkadaşlarınızı alın bu güzel yerleri ziyaret edin.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!