Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesinde Okumak

1939 yılından bu ya da eğitim veren Azerbaycan Gence devlet üniversitesi yurtdışından gelen öğrencilere fırsat sunmaktadır..

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gece Hayatı

Gence Üniversitesi 1939 yılında 2 yıllık Öğretmen Enstitüsü olarak kurulmuştur. Eğitim hayatına ilk olarak Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümleriyle başlamıştır. Daha sonra Gence Üniversitesi fakülteleri geliştirilmiş ve Fen Bölümü Fen-Coğrafya Bölümü haline gelmiştir. Bundan sonraki süreçte de Gence Üniversitesi bölümleri enstitü 1949 senesinde kapatılmış ve dahi öğretmenlerin niteliğinin daha da geliştirilmesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü adını almıştır. Son olarak 2000 senesinde enstitünün üniversite olmasıyla Gence üniversitesinde okumak isteyen öğrenciler de artarak, Gence Üniversitesi Azerbaycan üniversitelerinde eğitim alanında günümüzün en prestijli ve kaliteli devlet üniversitesi haline gelmiştir.

1970 yılında Azerbaycan Standartlar ve Teknikler Enstitüsü olarak kurulan Gence Devlet Üniversitesi 1991 yılında Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazanmıştır. Başlangıçta bir kolej olan üniversite, 1993 yılında devlet üniversitesi oldu daha sonra da Azerbaycan hükümetinin bir parçası oldu. Halen Eğitim ve Gençlik İşleri Bakanlığı’nın yönetimi altındadır ve Bakü’de beş üniversiteden biri olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Azerbaycan’ın kaliteli üniversitelerinden biri olan bu kurumun bağımsız bir rektörü, akademik konseyleri, bir dergisi, bir sanat galerisi ve bir tiyatro grubu vardır.

Azerbaycan Gence Devlet Agrar Üniversitesi Eğitimi ve Bölümleri

Üniversitenin profesörler, yardımcı doçentler, öğretim görevlileri ve araştırmacılar dahil olmak üzere 900’ün üzerinde akademik personeli bulunmaktadır. Ayrıca genel yönetimden sorumlu müdürler tarafından yönetilen 11 akademik bölüm bulunmaktadır. Bunun yanısıra öğrencilerin sağlığı, eğitim yönetimi ve kariyer gelişiminden sorumlu 179 akademik danışman vardır; 85 teknik servis çalışanı; 12 muhasebeci; 8 değerlendirme uzmanı; Bütçe kontrolünde 7 uzman; 6 finansal muhasebe uzmanı; İstatistik programlarında 5 uzman;

Yönetim grubundaki diğer birimler de şunlardır: Bütçe kontrolünde 4 uzman; Fiyat kontrolünde 3 uzman; Kalite kontrolünde 2 uzman; İş güvenliği konusunda 2 uzman; 2 hukuk danışmanı; Personel yönetiminde 2 uzman; Personel eğitiminde 1 uzman; Endüstriyel güvenlik kontrolünde 1 uzman; 1 sosyal güvenlik uzmanı; 1 öğrenci işleri uzmanı; 1 çalışma ilişkileri uzmanı; 18 yabancı dil öğretmeni; 15 matematik öğretmeni; 13 coğrafya öğretmeni; 13 fizik öğretmeni; 13 kimya öğretmeni; 12 Türk dili ve edebiyatı öğretmeni; 12 Arap dili ve edebiyatı ve iletişim öğretmeni.

Gence Devlet Üniversitesi, hem lisans hem de lisansüstü olmak üzere çeşitli kurslarıyla bilgiyi hayata geçiren bir kurumdur. Üniversite, her yıl başarısına katkıda bulunan 900’ün üzerinde personeli ile 40 binin üzerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisine sahiptir. Azerbaycan‘ın en eski üniversitesi bugün hala faaliyette olduğundan, Gence Devlet Üniversitesi’nde bilginin her zaman sıkı çalışma ile hayata uygulanacağı açıktır!

 

Fakülteler ve Bölümler

Gence Eyalet Üniversitesi’nin 40.000’den fazla lisans ve lisansüstü öğrencisi vardır. Bu öğrenciler; Azerbaycan Türkçesi, Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Türkçe ve Arapça dillerinin yanı sıra matematik, kimya, jeoloji, fizik, biyoloji, bilişim ve ekonomi alanlarında ders almaktadırlar. Öğrenciler ayrıca yönetim, hukuk, eğitim ve gazetecilik gibi çeşitli alanlarda lisans veya yüksek lisans derecesi kazanma şansına sahiptir. Bu ana kurs yelpazesine ek olarak, hemşireler, mimarlar ve ulaşım uzmanları için kurslar da bulunmaktadır.

 

Matematik Fakültesi

İlk olarak 1938 yılında Fizik-Matematik bölümü olarak kurulmuştur. Daha sonra bu bölüme ek olarak 1994 yılında Bilgisayar bölümü de açılmıştır. Bu bölümlerde halen “Mühendislik ve Öğretmenlik” olmak üzere iki alanda eğitim yapılmaktadır. Bu fakültenin bünyesinde ise 5 bölüm vardır. Bu bölümler özellikle:

 

  1. Bilgisayar
  2. Analitik Matematik
  3. Uygulamalı Matematik
  4. Cebir ve Geometri
  5. Matematik Öğretimi

 

Fiziki Bilimler Fakültesi

Üniversitenin bir diğer fakültesi olan fizik fakültesi 1990 yılında kurulmuştur. Fakültede 5 bölüm vardır. Bölümler:

 

  1. Fizik
  2. Genel Fizik
  3. Üretim Esasları
  4. Genel Fen Teknikleri
  5. Moda Tasarım

 

Biyoloji – Kimya Fakültesi

Üniversite fakültelerinden bir diğeri Biyoloji-Kimya Fakültesi, fakülte statüsünde 1990 yılında eğitime başlamıştır. Bu fakültede özellikle 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır. Bölümler:

 

  1. Botanik
  2. Anatomi
  3. Kimya
  4. Çevre

 

Filoloji Fakültesi

1939 yılında Gence Devlet Üniversitesi  bünyesinde kurulan Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümü daha sonra Filoloji Fakültesi şekline dönüşmüştür. Fakültede özellikle 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır. Bölümler: 

 

  1. Dünya Edebiyatı
  2. Azerbaycan Dili
  3. Azerbaycan Dili Öğretimi
  4. Azerbaycan Edebiyatı

 

Tarih – Coğrafya Fakültesi

1939 yılında kurulan tarih bölümü kurulunca sonraki tarihlerde “Tarih-Coğrafya Fakültesi” ne dönüştürülmüştür. Fakülte 4 bölümde eğitim vermektedir. Bölümler:  

Genel Tarih

Azerbaycan Tarihi

Coğrafya

Sosyal Bilimler

 

Yabancı Diller Fakültesi

Bu fakülte Gence Devlet Üniversitesi kurulduktan sonra eğitime başlamıştır. Fakülte bünyesinde özellikle 6 bölümde eğitim verilmektedir. Bölümler: 

 

Leh Dili (Polonya Dili)
İngiliz Dili (Gramer ve Günlük Kullanım)
Fransız Dili
Alman Dili
Rus Dili
Pratik Yabancı Diller

 

Eğitim Fakültesi

Bu fakülte ise yaklaşık olarak 50 yıldır Eğitim Fakültesi olarak hizmet vermektedir. Fakülte kuruluş yıllarında sadece İlkokul Öğretmeni yetiştirirken zaman içerisinde fakülte eğitim planına bölüm bazında eklemeler yapılarak çeşitli dallarda branş öğretmenleri de mezun etmeye başlamıştır. Fakültede özellikle 5 bölümde eğitim verilmekte ve öğretmen yetişmektedir. Bölümler: 

Genel Öğretmenlik

Beden Eğitimi ve Spor

Psikoloji

Müzik

Eğitim ve Öğretim esasları

 

İşletme Fakültesi

Bu fakülte 2007 yılında bağımsız fakülte olarak eğitim vermeye başlamıştır. Fakültenin 2 bölümü bulunuyor.

• Ekonomi bölümü

• İşletme Bölümü

 

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi Taban Puanları

Azerbaycan üniversitelerinde yabancı öğrenciler için herhangi bir sınav yapılmadığı için üniversite giriş sınavı sonucu dolayısıyla taban puan uygulaması da yoktur. Bu sebeple bu üniversite için taban puan sınırlamasından söz edemeyiz.

 

Gence Devlet Üniversitesi Fiyatları- Ücretleri

 

Bölüm Adı Fiyat
Veterinerlik 2000 $
Eczacılık 2000 $
Muhasebe 1800 $
Denetim 1800 $
Ekonomi 1500 $
İngilizce 1800 $
İşletme 1800 $
Pazarlama 1500 $
İşletme Yönetimi, 1400 $
Elektro Enerji Mühendisliği 1800 $
Elektrik Mühendisliği, 1800 $
Ziraat Mühendisliği, 1800 $
Muhasebe ve Vergilendirme, 1800 $
Toprak Bilimi veZirai Kimya Maliye, 1500 $
Yönetim, 1800 $
Devlet ve Belediye Yönetimi 1300 $
Ekoloji 1800 $
Makine Mühendisliği 1500 $
Yerüstü Taşıma Mühendisliği 1500 $
Otomasyon MühendisliğiBilgi Teknolojileri 1500 $
İnşaat Mühendisliği 1500 $
Jeodezi Mühendisliği 1500 $
Gıda Mühendisliği 1500 $
Meteoroloji Mühendisliği 1500 $
Bitki Koruma Bahçe ve Sebzecilik 1500 $
Şarap Teknolojisi 1500 $
Arazi Yönetimi 1500 $

 

Gence Devlet Üniversitesi İletişim

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi  sizlere danışmanlık, karşılama, yerleştirme ve kayıt gibi hizmetler sunar. Gence üniversitesi bölümleri mezunu olarak ülkemizde ve dünyanın her yerinde kabul gören bir diploma almak için geç kalmayın. Çünkü yurtdışında eğitim ile başarılı bir kariyere ilk adımı çok kolay bir biçimde atabilirsiniz. Azerbaycan üniversiteleri sahip olduğu saygın ve kaliteli eğitimi ile sizlere bu imkanı sağlayacaktır. Azerbaycanın en modern üniversitelerinden biri olan Gence Üniversitesi fakülteleri, hem eğitim hem de diploma avantajlarıyla sizlere parlak bir kariyerin kapılarını açacaktır. Ek olarak Gence Üniversitesinde okumak isteyenler için modern yapılı yurt seçenekleri de mevcuttur.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi yurtdışında özellikle Azerbaycanda okumak isteyen öğrencilere “tek yetkili” eğitim merkezi olarak danışmanlık vermektedir. Yurtdışında Azerbaycan’da eğitim için başvuru yapanlara en avantajlı çözümleri sadece Eurostar sunar. Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi, bunun haricinde ise isteyenlere yurtdışında diğer ülkelerde Türkçe eğitim olanağı da sunar. Siz de bu avantajlı eğitim imkanlarından faydalanmak için geç kalmayın. Yurtdışında eğitim hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve bizimle iletişime geçerek en kaliteli hizmetlerimizden faydalanın.

 

 
#azerbaycangencedevletziraatüniversitesi #azerbaycanüniversiteleri #gencedevletüniversitesi/div>

<  

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Gencesar MabediAzerbaycan Gence Devlet Üniversitesi
Puanla
[OY: 8 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!