Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

1939 yılından bu ya da eğitim veren Azerbaycan Gence devlet üniversitesi yurtdışından gelen öğrencilere fırsat sunmaktadır..

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

2 yıllık Öğretmen Enstitüsü olarak ilk olarak 1939’da kurulan Gence Üniversitesi, eğitim hayatına Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümleriyle başlamıştır. Devam eden yıllarda Gence Üniversitesi fakülteleri geliştirilmiş ve Fen Bölümü Fen-Coğrafya Bölümü haline gelmiştir. Gence Üniversitesi bölümleri öncüsü enstitü 1949 senesinde kapatılmış ve öğretmenlerin niteliğinin daha da geliştirilmesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü adını almıştır. Son olarak 2000 senesinde enstitünün üniversite olmasıyla Gence üniversitesinde okumak isteyen öğrenciler de artarak, Gence Üniversitesi Azerbaycan üniversitelerinde eğitim alanında günümüzün en prestijli ve kaliteli devlet üniversitesi haline gelmiştir.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi ile sunulan danışmanlık, karşılama, yerleştirme ve kayıt gibi hizmetlerle siz de Gence üniversitesi bölümleri mezunu olarak ülkemizde ve dünyanın her yerinde kabul gören bir diploma alabilir, aldığınız yurtdışında eğitim ile başarılı bir kariyere ilk adımı çok kolay bir biçimde atabilirsiniz. Azerbaycan üniversiteleri sahip olduğu saygın ve kaliteli eğitimi ile en modern üniversite olarak dikkat çeken Gence Üniversitesi fakülteleri, geniş olanakları ile yüksek seviyeli bir eğitim almanızı sağlayacaktır. Gence Üniversitesinde okumakisteyenler için modern yapılı yurt seçenekleri de vardır.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi kaliteli, güvenilir ve rakipsiz hizmetleri ile yurtdışında Azerbaycanda okumak isteyen öğrencilere “tek yetkili” eğitim merkezi olarak danışmanlık vermektedir. Yurtdışında Azerbaycan’da eğitim için başvuru yapanlara en avantajlı çözümleri sunan Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi, bunun haricinde isteyenlere yurtdışında Türkçe eğitim olanağı da sunuyor. Yurtdışında eğitim hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi ile iletişime geçerek en kaliteli hizmetlerimizden faydalanın.

Fakülteler ve Bölümler

Matematik Fakültesi

İlk olarak 1938 yılında Fizik-Matematik bölümü olarak kurulmuştur. 1994 yılında Bilgisayar bölümü de açılmıştır. Halen “Mühendislik ve Öğretmenlik” olmak üzere iki alanda eğitim yapılmaktadır. Fakülte bünyesinde 5 bölüm vardır. Bu bölümler:

Bilgisayar

Analitik Matematik

Uygulamalı Matematik

Cebir ve Geometri

Matematik Öğretimi

Fiziki Bilimler Fakültesi

Bu fakülte 1990 yılında kurulmuştur. Fakültede 5 bölüm vardır. Bölümler:

Fizik

Genel Fizik

Üretim Esasları

Genel Fen Teknikleri

Moda Tasarım

Biyoloji – Kimya Fakültesi

Fakülte olarak 1990 yılında eğitime başlamıştır. Fakültede 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır. Bölümler:

Botanik

Anatomi

Kimya

Çevre

Filoloji Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi 1939 yılında kurulan Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümü Filoloji Fakültesi şekline dönüşmüştür. Fakültede 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır. Bölümler:

Dünya Edebiyatı

Azerbaycan Dili

Azerbaycan Dili Öğretimi

Azerbaycan Edebiyatı

Tarih – Coğrafya Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi kurulunca 1939 yılında açılan Tarih Bölümü üniversite bünyesinde “Tarih-Coğrafya” Fakültesi” şekline dönüştürülmüştür. Fakülte 4 bölümde eğitim vermektedir. Bölümler:

Genel Tarih

Azerbaycan Tarihi

Coğrafya

Sosyal Bilimler

Yabancı Diller Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi kurulduktan sonra eğitime başlamıştır. Fakülte bünyesinde 6 bölümde eğitim verilmektedir. Bölümler:

Leh Dili “Polonya Dili”

İngiliz Dili “Gramer ve Eğitimi

Fransız Dili

Alman Dili

Rus Dili

Pratik yabancı diller

Eğitim Fakültesi

Yaklaşık 50 yıldır Eğitim Fakültesi olarak eğitim vermektedir. Kuruluş yıllarında İlkokul Öğretmeni yetiştirirken 1996 yılında branş öğretmeni de yetiştirmeye başlamıştır. Fakültede 5 bölümde eğitim verilmekte ve öğretmen yetişmektedir. Bölümler:

Genel Öğretmenlik

Beden Eğitimi ve Spor

Psikoloji

Müzik

Eğitim ve Öğretim esasları

İşletme Fakültesi

Bu fakülte 2007 yılında bağımsız fakülte olarak eğitim vermeye başlamıştır. Fakültenin 2 bölümü bulunuyor.

Ekonomi bölümü

İşletme Bölümü

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!