Azerbaycan Binegedi

Azerbaycan Binegedi

Azerbaycan ülkesi için büyük bir önemi bulunan Binegedi kenti gelişim olarak da hızlıca yükselmektedir. Azerbaycan Binegedi spor ve turizm merkezleri de..

Azerbaycan Binegedi

Azerbaycan Binegedi Azerbaycan’ın başkenti Bakü şehrinde yer alan bir bölge olarak bilinmektedir. Toplam sahası 170 kilometrekare olan Binegedi’nin eski ismi Kirov’dur. Bu bölgede en son 13 Nisan 2009 yılında yapılan nüfus sayımına göre 238.000 kişilik bir nüfusu bulunmaktadır.

6 adet kasabası bulunan bu bölgede yaklaşık 71 adet özel ve devlete bağlı iş kurumları bulunmaktadır. Bay ve bayan nüfus sayısından sonra nüfus 18- 60 yaş arasına kadar bölünerek nüfus sayımının yapıldığı zamanlarda çalışan nüfus oranında belirlemeye gidilmiştir. Genç nüfusun giderek artış göstermesi bölgedeki okul sayısındaki artışı sağlamaktadır.

Bu nedenle okul sayısında genç nüfusa bağlı olarak artmaktadır. Bölgede yaklaşık 41 adet kreş; 65 adet okul bulunmaktadır. 3 adet yüksekokul, 3 adet üniversite, 2 adet hastane bölgede okuma yazma potansiyelinin yükselmesine katkı sağlayacak eğitim birimleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Azerbaycan’da Sağlık

Hastaneler sayesinde bölgede sağlık sorunu yaşayanların ihtiyaçlarına gerekli cevap verilmeye çalışılmaktadır. Siz de Azerbaycan Üniversiteleri öğrencilerinden biri olmaya aday iseniz Euro Star yurt dışı eğitim danışım birimi ziyaretinde bulunarak Azerbaycan Binegedi ile ilgili de bilgi edinerek Azerbaycan’da okurken bu bölgeye de ziyarette bulunabilirsiniz.

Üniversitelilerin Azerbaycan’da güzel vakit geçirmek maçı ile ziyaret edebilecekleri bölgeler arasına girmeyi başarmış olduğundan üniversitelilere bilgi verilirken bölge ile gerekli tanıtım Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!