Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Kaliteli eğitim alırken bir yandan farklı alanlarda ziyaret etmek Azerbaycan için mümkündür. Öğrenci olarak Azerbaycan turizm üniversitesi...

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev’in 25 Ağustos 2006 tarihli isteğini takiben Bakanlar Kurulu’nun 13 Şubat 2006 tarihinde bir araya gelerek aldığı karar doğrultusunda kurulan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, eğitimine Azerbaycan Cumhuriyet Medeniyet ve Turizm Bakanlığı bünyesinde başlamıştır. Azerbaycan Turizm Okulu günümüze kadar yapılan tüm kalite sıralamalarında ilk 5 içerisinde yer almış ve kuruluşundan itibaren Bologna Kriterleri’ne uygun bir eğitim modelini benimsemiştir.

Azerbaycan Turizm Enstitüsü Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi’nin prestijli eğitiminden kontenjan sorunu yaşamadan faydalanmak için yurtdışı eğitimin en kaliteli ismi olan Eurostar’ı tercih edin, yükseköğretiminizi rahat bir biçimde tamamlayın. Yoğun talep gören Azerbaycan turizm bölümü öğrencisi olmak Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile sunulan kayıt, kabul, yerleşim, karşılama, danışmanlık gibi profesyonel bir ekip tarafından yönetilen hizmetlerle çok kolay bir hale geliyor. Uluslararası anlaşmalarıyla yurtdışı eğitimin tek yetkisi adresi olan EurostarAzerbaycanda üniversite eğitimi sürecinizin sorunsuz bir biçimde tamamlanması için bütçe dostu ve güvenilir çözümleriyle her zaman yanınızdadır.

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

Azerbaycan üniversitelerinde eğitim alan öğrencilerin sahip olmadığı imkanları sizlere sağlayacak olan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, birçok yurtdışı bağlantısına sahiptir. Azerbaycan Cumhuriyeti Medeniyet ve Turizm bakanlığı ve Azerbaycan Turizm Enstitüsü ile Avusturya Krems Uygulamaları Bilimler Üniversitesi arasında 4 Temmuz 2007 tarihinde imzalanan “Turizm Eğitimi Uluslararası Anlaşması” sayesinde öğrenciler Azerbaycan Turizm Üniversitesi diplomasıyla birlikte Krems Uygulamaları Bilimler Üniversitesi diploması da alarak çift diploma sahibi olabilmektedir.

Azerbaycan üniversitelerinde okumak isteyenlere ayrıca Avrupa’nın gözbebeği olan bir üniversitenin de diplomasını alma imkanı sunan üniversite, ilk yılın sonunda girilen IELTS sınavından 6 ve üzerinde bir puan alınmasını istemektedir. Böylece öğrenciler Azerbaycanda üniversite eğitimi almanın avantajını kullanarak çifte diploma sahibi olabilmekte ve sonrasında arzu edenler IMC üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmektedir.

Azerbaycan üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilere sunduğu uluslararası imkanlarla büyük fırsatlar sağlayan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, Erasmus Mundus programı dahilinde Yunanistan, İtalya, Hollanda, Portekiz, Bulgaristan, Fransa ve Letonya gibi ülkelerde bulunan toplam 16 yükseköğretim kurumu ile de değişim programlarına sahiptir. Azerbaycan Turizm Enstitüsü; Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, ABD Hawai Üniversitesi, Almayan Oldenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Güney Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Güney Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi gibi okullarla kapsamlı işbirliği çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti (GTZ), Uluslararası Eğitimin Ödüllendirilmesi Derneği(IAEA), Almanya Ekoloji Bakanlığı, USAID, IUCN ve UMID gibi teşkilatlarla da yakın ilişkiler geliştiren Azerbaycan Turizm Okulu, öğrencilerine son derece gelişmiş imkanlar sunmaktadır.

Eğitim dili İngilizce, Azerice ve Rusça olan Azerbaycan Turizm Enstitüsü bünyesinde 11 bölüm bulunmaktadır.

Bölümler;

Turizm Otelcilik
İşletme
Pazarlama
Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması
Bölge Bilimi
Tercümanlık
Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi
Ulaşım Servisi
Sosyal İş
Uluslararası İlişkiler
Gıda Mühendisliği

Azerbaycan, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde bir millettir. Laik, demokratik ve kapsayıcı bir millettir. Hızla gelişen bir ekonomiye ve hızla gelişen bir topluma sahiptir. Hükümet, sağlık ve eğitim girişimleriyle vatandaşlarının refahını artırmak için adımlar atıyor. Ayrıca, vatandaşlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için ekonomik büyümeyi de teşvik ediyorlar. Buna, büyüyen nüfusunu sağlamanın bir yolu olarak sınırları içinde turizmi teşvik etmek de dahildir.

Ülkenin doğal güzellikleri her yıl binlerce turisti kendine çekiyor. Azerbaycan’ın iklimi kuzeyde ılıman, güneyde ise Akdeniz’dir. Hazar Denizi, ülkeyi üç taraftan sınırlar ve kıyıdan açıkta birçok adaya sahiptir. Azerbaycan gelişen bir gece hayatına ve eski Sovyetler Birliği’nden gelen birçok geleneğe sahiptir. Bu dans, müzik ve tiyatro sanatlarını içerir. İnsanlar ayrıca kaleler ve kaleler gibi birçok tarihi simgeyi korumuştur. Bunlar, bölgenin geçmişinden geriye kalanları görmek isteyen insan kalabalığını çekiyor.

Ülkenin misafirperverliği ve kültürel mirası orada yaşamanın cazibesini artırıyor. Azerbaycan halkı ziyaretçilere karşı misafirperver ve yardımseverdir. Rusça, Farsça, Kürtçe ve Arapça dahil olmak üzere birçok dil konuşuyorlar. Mutfağı kebap, pilav ve Doqqquq baklavayı diğer favoriler arasında içerir. Bütün bunlar, Azerbaycan’ı farklı kültürler hakkında bilgi edinmek ve lezzetli yemeklerin tadına bakmak için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Turizm, Azerbaycan ekonomisinin büyümesine yardımcı olmada önemli bir rol oynamıştır. Hükümet politikaları, turizm ve tarım gibi kilit sektörlerde büyümenin desteklenmesine yardımcı olur. Bunu, iş büyümesinin kilit endüstrilerde doğal olarak gerçekleşmesi için dostane sosyal ortamlar yaratarak yaparlar. Bu, bol miktarda doğal kaynağa ve misafirperver bir nüfusa sahip müreffeh bir ulusla sonuçlanır.

Azerbaycan, doğal güzelliği, kültürel mirası ve sıcakkanlı insanları nedeniyle popüler bir turizm destinasyonudur. Hükümet politikaları, kilit sektörlerde ekonomik büyümenin desteklenmesine yardımcı oldu ve burayı yılın herhangi bir zamanında yaşamak veya ziyaret etmek için ideal bir yer haline getirdi!

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Turizm ÜniversitesiAzerbaycan Turizm Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!