Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Kaliteli eğitim alırken bir yandan farklı alanlarda ziyaret etmek Azerbaycan için mümkündür. Öğrenci olarak Azerbaycan’da bulunan kişiler kolay yaşam..

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev’in 25 Ağustos 2006 tarihli isteğini takiben Bakanlar Kurulu’nun 13 Şubat 2006 tarihinde bir araya gelerek aldığı karar doğrultusunda kurulan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, eğitimine Azerbaycan Cumhuriyet Medeniyet ve Turizm Bakanlığı bünyesinde başlamıştır. Azerbaycan Turizm Okulu günümüze kadar yapılan tüm kalite sıralamalarında ilk 5 içerisinde yer almış ve kuruluşundan itibaren Bologna Kriterleri’ne uygun bir eğitim modelini benimsemiştir.

Azerbaycan Turizm Enstitüsü Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi’nin prestijli eğitiminden kontenjan sorunu yaşamadan faydalanmak için yurtdışı eğitimin en kaliteli ismi olan Eurostar’ı tercih edin, yükseköğretiminizi rahat bir biçimde tamamlayın. Yoğun talep gören Azerbaycan turizm bölümü öğrencisi olmak Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile sunulan kayıt, kabul, yerleşim, karşılama, danışmanlık gibi profesyonel bir ekip tarafından yönetilen hizmetlerle çok kolay bir hale geliyor. Uluslararası anlaşmalarıyla yurtdışı eğitimin tek yetkisi adresi olan Eurostar, Azerbaycanda üniversite eğitimi sürecinizin sorunsuz bir biçimde tamamlanması için bütçe dostu ve güvenilir çözümleriyle her zaman yanınızdadır.

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

Azerbaycan üniversitelerinde eğitim alan öğrencilerin sahip olmadığı imkanları sizlere sağlayacak olan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, birçok yurtdışı bağlantısına sahiptir. Azerbaycan Cumhuriyeti Medeniyet ve Turizm bakanlığı ve Azerbaycan Turizm Enstitüsü ile Avusturya Krems Uygulamaları Bilimler Üniversitesi arasında 4 Temmuz 2007 tarihinde imzalanan “Turizm Eğitimi Uluslararası Anlaşması” sayesinde öğrenciler Azerbaycan Turizm Üniversitesi diplomasıyla birlikte Krems Uygulamaları Bilimler Üniversitesi diploması da alarak çift diploma sahibi olabilmektedir.

Azerbaycan üniversitelerinde okumak isteyenlere ayrıca Avrupa’nın gözbebeği olan bir üniversitenin de diplomasını alma imkanı sunan üniversite, ilk yılın sonunda girilen IELTS sınavından 6 ve üzerinde bir puan alınmasını istemektedir. Böylece öğrenciler Azerbaycanda üniversite eğitimi almanın avantajını kullanarak çifte diploma sahibi olabilmekte ve sonrasında arzu edenler IMC üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmektedir.

Azerbaycan üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilere sunduğu uluslararası imkanlarla büyük fırsatlar sağlayan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, Erasmus Mundus programı dahilinde Yunanistan, İtalya, Hollanda, Portekiz, Bulgaristan, Fransa ve Letonya gibi ülkelerde bulunan toplam 16 yükseköğretim kurumu ile de değişim programlarına sahiptir. Azerbaycan Turizm Enstitüsü; Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, ABD Hawai Üniversitesi, Almayan Oldenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Güney Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Güney Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi gibi okullarla kapsamlı işbirliği çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti (GTZ), Uluslararası Eğitimin Ödüllendirilmesi Derneği(IAEA), Almanya Ekoloji Bakanlığı, USAID, IUCN ve UMID gibi teşkilatlarla da yakın ilişkiler geliştiren Azerbaycan Turizm Okulu, öğrencilerine son derece gelişmiş imkanlar sunmaktadır.

Eğitim dili İngilizce, Azerice ve Rusça olan Azerbaycan Turizm Enstitüsü bünyesinde 11 bölüm bulunmaktadır.

Bölümler;

Turizm Otelcilik

İşletme

Pazarlama

Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

Bölge Bilimi

Tercümanlık

Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi

Ulaşım Servisi

Sosyal İş

Uluslararası İlişkiler

Gıda Mühendisliği

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!