Azerbaycan Görülmesi Gereken Yerler

Azerbaycan Görülmesi Gereken Yerler

Çokça gezilecek yerleri bulunan Azerbaycan’da turistler ve öğrenciler sürekli aktif olmaktadır. Hem tarihi hem de aktivitesi olan Azerbaycan görülmesi..

Azerbaycan Görülmesi Gereken Yerler

Azerbaycan görülmesi gereken yerler, her ülkenin ya da şehrin gezilecek görülecek yerleri bulunmaktadır. Siz de Azerbaycan ziyaretinde bulunmak isteyenler arasında iseniz Bakü’de gezilecek yerlere şöyle bir göz atabilirsiniz. Azerbaycan / Bakü ziyaretiniz sırasında gezeceğiniz yerler arasında Kız Kulesi, Şirvan Şah Sarayı, Bakü Bulvarı, Ermeni Kilisesi, Nariman Narimanov Evi Müzesi, Havuzlu Meydanı, Nizami Caddesi, ElYazmaları Müzesi, Havuzlu Meydan, Tagiyev Tarih Müzesi, Dom Sovyet, Bakü Filormani Binası, Nizami Azerbaycan Edebiyat Müzesi, TV Kulesi, Devlet Sanat Müzesi, Taza Pir Camii, Şehitler Yolu, Rostropovich Müzesi, Halı Müzesi, Rus Kilisesi yer almaktadır.

Azerbaycan Turistik Mekanlar

Azerbaycan Genca’da ise Rus Ortodoks Kilisesi, Juma Camii, Han Bağı, Ermeni Kilisesi, Kafkas Arnavut Kilisesi ve Şah Abbas Kervansarayını ziyaret edebilirsiniz. Şeki’de Azerbaycan’da ziyaret edebileceğiniz çok şirin bir kasaba. Han Sarayı, Kervansarayı, İpek Yolu tarihi ile Şeki’yi görmeden geçmeyin derim.

Kasaba gezmeyi seviyorsanız Şirvan’ı da gezmeden geçmeyin derim. Bakü’de 64 km uzaklıkta bulunan Gabustan Milli Parkı’nı ziyaret etmeden geçmeyin. Bu milli parkta yer alan antik mağaralar, kalıntılar, çamur volkanları ve grizu kaya oluşumlarını da ziyaret ederek kaliteli zaman geçirme keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Büyüktaş, Küçüktaş, Yazılı Tepe ve Jıngırdağ da devlet koruması altına alınan yerler arasında yer almaktadır. Bakü ile arası 157 km olan Haçmaz kumsalları ve ormanları ziyaretini de dilerseniz gerçekleştirebilirsiniz. Burada yer alan tarihi Khudat Kalesi de ziyaret edilmeye değer yerler arasındadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!