Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Denizcilik alanında gelişmeye devam eden ve 4 farklı denizcilik laboratuvarına ev sahipliği yapan Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi dışardan gelen..

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan kayıtlarında 1881 yılında kurulduğu belirtilen denizcilik sınıfları, denizde çalışacak eleman yetiştirmek için eğitim vermeye başlamıştır. 1896’da denizcilik eğitimine mekanik de eklenmiş ve sonrasın Azeri denizciler bu okulda yetişmiştir. Günümüzün Azerbaycan denizcilik akademileri öncüsü olarak bilinen Bakü Uzak Seferler Okulu 1902’de açılarak, deniz personeli yetiştirmeye uzun süre boyunca da devam etmiştir.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Genel Bilgi

1996’da Haydar Aliyev’in talimatlarıyla Bakü Devlet Deniz Akademisi kurulmuş ve uluslararası işbirlikleri yapılarak, Uluslararası Denizcilik Örgütü ve UNC ortaklıkları ile Azerbaycan Denizcilik Akademisi dünyanın öncü ve modern deniz akademileri arasına girmiştir. Azerbaycan akademisi uluslararası anlaşmaları sayesinde dünya standartlarında eğitim vererek, günümüzde denizciliğin farklı sektörleri için uzmanlar yetiştirmektedir.

Gemi Mühendisliği ve Taşımacılık Fakültesi: Azerbaycan’ın en eski denizcilik akademisi olarak 12 bölümü kapsayan fakülte, 700 kadar öğrenciye 9 profesör doktor, 20 doçent, 21 asistan ve 86 öğretim görevlisiyle eğitim vermektedir. Bunun haricinde denizcilik akademisi bünyesindeki 4 araştırma laboratuarı da tüm öğrencilere bilimsel alanlarda araştırma ve çalışma imkanı da sunmaktadır.

Gemi Kaptanlığı Bölümü: 1996 yılında kurulan ve uzmanlık eğitimi veren Gemi Kaptanlığı, öğrencilerine 2 modern laboratuarla eğitim vermektedir. Gemi Kaptanlığı uzmanlık eğitimi 1 profesör, 2 doçent ve 17 öğretim görevlisi ile vermektedir.

Eğitim alanları;

Navigasyon, Gemi İdare ve Manevrası

Gemi Kaptanlığının Teknik Esasları

Gemi Vardiyası

Uzmanlığa Giriş ve Denizde Hayat

Gemi Yapımı ve Onarım Bölümü: Azerbaycan gemi yapımı bölümüyle 2002 yılında tanışmış ve 4 profesör, 2 doçent, 9 asistan ve 21 öğretim görevlisi ile eğitim vermektedir. Azerbaycan gemi yapımı bölümüyle tanışmasıyla birlikte Gemi Tamiri Teknolojisi gibi bölüm dersleri büyük ilgi görmüştür.

Eğitim alanları;

Gemi Yapımı

Gemi Tamiri Teknolojisi

Materyaller ve Konstrüksiyon Materyalleri

Meteoroloji ve Standartlaştırma

Metal İşleme Makineleri ve Aletleri

Gemi Elektrik Mühendisliği Bölümü: 1996 yılında kurulan Gemi Elektrik Mühendisliği Bölümü günümüzde uzmanlık eğitimini; gemi elektroniği, gemi elektrik ekipmanları, gemi telsiz otomasyonu gibi alanlarda vermektedir. 1 profesör, 2 doçent, 3 asistan tarafından eğitim verilmektedir. Gemi mühendisliği eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Gemi Elektrik Mühendisi diploması almaktadır.

Eğitim Alanları;

Elektrik Makineleri

Gemi Elektrik Donanımları

Gemi Elektroniği ve Otomasyonu

Gemi Elektrik Motorları Otomasyon Sistemleri

Gemi Telsiz ve Otomasyonu: Gemi Telsiz bölümü ismiyle 1997’den itibaren eğitime başlamış ve 2008 yılında eğitim alanı genişletilerek Gemi Telsiz Otomasyonu Bölümü haline gelmiştir. 1 profesör, 3 doçent, 1 asistan ve 9 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Eğitim Alanları;

Otomasyon elemanları

Elektronik

Elektrik Ölçümleri

Telsiz

Mikro İşlemci Teknikleri

Gemi Elektrik Ekipmanları Bölümü: 1996 yılında başlayan eğitim, bölümde 4 profesör, 2 asistan ve 5 öğretim görevlisi tarafından vermektedir.

Eğitim Alanları;

Termodinamik ve Isı Aktarma

Gemi Mekanikleri Kurumsal Merkezi

Yakıt ve Yağ yararlanma Teknolojisi

Gemi Motorları

Gemi Yardımcı Mekanizmaları

Deniz Ulaştırma Ekonomisi: Deniz ulaştırma alanında kapsamlı bir eğitim veren bölüm, 2000’de kurulmuştur. Deniz Ulaştırma eğitimini 2 profesör, 1 yardımcı doçent, 2 asistan ve 5 öğretim görevlisi üstlenmiştir.

Eğitim Alanları;

Ulaştırmada Taşıma ve Yönetim

Deniz Nakliyat Servisleri

Deniz Coğrafyası ve Hidroteknolojik Cihazlar Bölümü:2010’da eğitim vermeye başlayan bölüm, hidroteknolojik cihazlar gibi modern teknoloji dallarında uzmanlar yetiştirmektedir. Hidroteknolojik cihazlar ve deniz coğrafyası alanlarında 1 profesör, 2 asistan ve 1 eğitmen eğitim vermektedir.
Eğitim Alanları;

Meteoroloji ve Oşinografi

Astronomi ve Çevre olmak üzere 3 Laboratuarda

Liman Hidroteknik Aygıtları

Deniz Coğrafyası

Hidrografi

Kartografi

Mutlak Bilimler, Fen Bilimleri Bölümü: Azerbaycan Denizcilik Akademisi kurulduğu ilk günden beri eğitim veren bölümde dersleri; 1 akademisyen, 4 doçent, 1 asistan ve 6 öğretim görevlisi vermektedir. Azerbaycan denizcilik akademileri fizik ve kimya laboratuarları dışında modern bir bilgisayar merkezine de sahiptir.

Eğitim Alanları;

Matematik

Fizik

Kimya

Bilgisayar

Uygulamalı Mekanik Bölümü: 1999 yılında açılan bölümde temel mekanik, gemi makine mekanizmaları, gemi mekanizmalarının kinetik ve dinamik performansları, gemicilik teknolojisi gibi alanlarda eğitim verilmektedir.

Eğitim Alanları;

Malzeme Dayanıklılık

Hidrolik ve Hidropnömatik Cihazlar

Makine Aksamları

Makine ve Mekanizma Nazariyesi

Çevre

Grafik Mühendisliği

Beşeri Bilimler Bölümü: 1996 eğitime başlayan bölüm deniz hukuku gibi temel alanlarla eğitim vermekte ve birçok beşeri bilim dalında da uzmanlar yetiştirmektedir. Deniz hukuku ve diğer beşeri bilimler eğitimi 1 doçent, 1 asistan ve 4 öğretim görevlisi vermektedir.
Eğitim Alanları;

Azerbaycan Tarihi

Felsefe

Psikoloji

Medeniyetçilik

Politika ve Sosyoloji

Hukukun Esasları

Deniz Hukuku

Dil Bölümü: Rusça, Azerice, Mesleki İngilizce ve İngilizce dillerinde eğitim veren bölüm, 1996 senesinde kurulmuştur. 2 yıllık İngilizce eğitimi tamamlayan öğrenciler isterlerse 2 yıllık Mesleki İngilizce bölümüne geçiş yapabilmektedir. Bölüm mezunları uluslararası ölçekte çalışan pek çok firmada tam donanımlı eğitimleri sayesinde rahatlıkla kariyer yapabilmektedir. 1 profesör, 7 doçent ve 5 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü: Dalgıçlık, Sivil Savunma, Beden Eğitimi gibi alanlarda eğitimin verildiği bölüm, 2004’te açılmıştır. Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, satranç, yatçılık gibi birçok spor dalında faaliyet imkanlarının bulunduğu bölüm, ayrıca farklı üniversitelerden gelen öğrencilerine de hem eğitim hem de çalışma fırsatı sunmaktadır.

Yurtdışın eğitimin tek yetkili eğitim merkezi Eurostar sunduğu Azerbaycan Denizcilik Akademisi eğitimi ile sizlere, akılcı çözümleri ve kesintisiz desteği ile denizcilik sektörünün tam donanımlı personelleri arasına girmenizi sağlamaktadır. Denizcilik akademisi ayrıca Gemi Motorları, Vardiya Zabitliği ve Küçük Tekne Kaptanlığıgibi birçok alanda uluslararası standartlarda eğitim seçeneklerine de sahiptir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkeziile uluslararası anlamda geçerliliği olan Azerbaycan Denizcilik Akademisi diploması almak için Eurostar ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Eurostar tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olarak sizlere her zaman en avantajlı ve profesyonel çözümleri sunmaktadır.

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletdenizakademisi #azerbaycangemikaptanlığı #azerbaycandagemikaptanlığı #azerbaycandenizcilik #azerbaycandadenizcilik #azerbaycandadenizcilikeğitimi #azerbaycandenizcilikeğitimi #kaptanlıkdikeygeçiş #yurtdışındagemikaptanlığı #yurtdışındadenizcilik #azerbaycandaeğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaeğitim #azerbaycanüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!