Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi lisans bölüm ücreti, dil sıkıntısı yaşayanlar için hazırlık eğitimi, ucuz yurt avantajları...

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi

Azerbaycan kayıtlarında 1881 yılında kurulduğu belirtilen denizcilik sınıfları, denizde çalışacak eleman yetiştirmek için eğitim vermeye başlamıştır. 1896’da denizcilik eğitimine mekanik de eklenmiş ve sonrasın Azeri denizciler bu okulda yetişmiştir. Günümüzün Azerbaycan devlet deniz akademisi öncüsü olarak bilinen Bakü Uzak Seferler Okulu 1902’de açılarak, deniz personeli yetiştirmeye uzun süre boyunca da devam etmiştir.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Genel Bilgi

1996’da Haydar Aliyev’in talimatlarıyla Bakü Devlet Deniz Akademisi kurulmuş ve uluslararası işbirlikleri yapılarak, Uluslararası Denizcilik Örgütü ve UNC ortaklıkları ile Azerbaycan Denizcilik Akademisi dünyanın öncü ve modern deniz akademileri arasına girmiştir. Azerbaycan akademisi uluslararası anlaşmaları sayesinde dünya standartlarında eğitim vererek, günümüzde denizciliğin farklı sektörleri için uzmanlar yetiştirmektedir. Sınırlı kontenjan dahilinde alım yapılmaktadır. Erken kayıt avantajlarından yararlanmak için eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına müracaat edebilirsiniz.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Gemi Mühendisliği ve Taşımacılık Fakültesi:

Azerbaycan’ın en eski denizcilik akademisi olarak 12 bölümü kapsayan fakülte, 700 kadar öğrenciye 9 profesör doktor, 20 doçent, 21 asistan ve 86 öğretim görevlisiyle eğitim vermektedir. Bunun haricinde denizcilik akademisi bünyesindeki 4 araştırma laboratuarı da tüm öğrencilere bilimsel alanlarda araştırma ve çalışma imkanı da sunmaktadır.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Gemi Kaptanlığı Bölümü:

1996 yılında kurulan ve uzmanlık eğitimi veren Gemi Kaptanlığı, öğrencilerine 2 modern laboratuarla eğitim vermektedir. Gemi Kaptanlığı uzmanlık eğitimi 1 profesör, 2 doçent ve 17 öğretim görevlisi ile vermektedir.

Eğitim Alanları;

Navigasyon, Gemi İdare ve Manevrası
Gemi Kaptanlığının Teknik Esasları
Gemi Vardiyası
Uzmanlığa Giriş ve Denizde Hayat

Gemi Yapımı ve Onarım Bölümü: Azerbaycan gemi yapımı bölümüyle 2002 yılında tanışmış ve 4 profesör, 2 doçent, 9 asistan ve 21 öğretim görevlisi ile eğitim vermektedir. Azerbaycan gemi yapımı bölümüyle tanışmasıyla birlikte Gemi Tamiri Teknolojisi gibi bölüm dersleri büyük ilgi görmüştür.

Eğitim alanları;

Gemi Yapımı
Gemi Tamiri Teknolojisi
Materyaller ve Konstrüksiyon Materyalleri
• Meteoroloji ve Standartlaştırma
Metal İşleme Makineleri ve Aletleri

 

Gemi Elektrik Mühendisliği Bölümü: 1996 yılında kurulan Gemi Elektrik Mühendisliği Bölümü günümüzde uzmanlık eğitimini; gemi elektroniği, gemi elektrik ekipmanları, gemi telsiz otomasyonu gibi alanlarda vermektedir. 1 profesör, 2 doçent, 3 asistan tarafından eğitim verilmektedir. Gemi mühendisliği eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Gemi Elektrik Mühendisi diploması almaktadır.

Azerbaycan Devlet Deniz Akademisi Eğitim Alanları;

Elektrik Makineleri
Gemi Elektrik Donanımları
Gemi Elektroniği ve Otomasyonu
Gemi Elektrik Motorları Otomasyon Sistemleri

Gemi Telsiz ve Otomasyonu: Gemi Telsiz bölümü ismiyle 1997’den itibaren eğitime başlamış ve 2008 yılında eğitim alanı genişletilerek Gemi Telsiz Otomasyonu Bölümü haline gelmiştir. 1 profesör, 3 doçent, 1 asistan ve 9 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Eğitim Alanları;

Otomasyon elemanları
Elektronik
Elektrik Ölçümleri
Telsiz
Mikro İşlemci Teknikleri

Gemi Elektrik Ekipmanları Bölümü: 1996 yılında başlayan eğitim, bölümde 4 profesör, 2 asistan ve 5 öğretim görevlisi tarafından vermektedir.

Eğitim Alanları;

  • Termodinamik ve Isı Aktarma
  • Gemi Mekanikleri Kurumsal Merkezi
  • Gemi Motorları
  • Gemi Yardımcı Mekanizmaları

Deniz Ulaştırma Ekonomisi: Deniz ulaştırma alanında kapsamlı bir eğitim veren bölüm, 2000’de kurulmuştur. Deniz Ulaştırma eğitimini 2 profesör, 1 yardımcı doçent, 2 asistan ve 5 öğretim görevlisi üstlenmiştir.

Eğitim Alanları;

• Ulaştırmada Taşıma ve Yönetim
Deniz Nakliyat Servisleri

Deniz Coğrafyası ve Hidroteknolojik Cihazlar Bölümü:2010’da eğitim vermeye başlayan bölüm, hidroteknolojik cihazlar gibi modern teknoloji dallarında uzmanlar yetiştirmektedir. Hidroteknolojik cihazlar ve deniz coğrafyası alanlarında 1 profesör, 2 asistan ve 1 eğitmen eğitim vermektedir.
Eğitim Alanları;

Meteoroloji ve Oşinografi
Astronomi ve Çevre olmak üzere 3 Laboratuarda
• Liman Hidroteknik Aygıtları
Deniz Coğrafyası
Hidrografi
• Kartografi

 

Mutlak Bilimler, Fen Bilimleri Bölümü: Azerbaycan Denizcilik Akademisi kurulduğu ilk günden beri eğitim veren bölümde dersleri; 1 akademisyen, 4 doçent, 1 asistan ve 6 öğretim görevlisi vermektedir. Azerbaycan denizcilik akademileri fizik ve kimya laboratuarları dışında modern bir bilgisayar merkezine de sahiptir.

Eğitim Alanları;

Matematik
• Fizik
Kimya
Bilgisayar

Uygulamalı Mekanik Bölümü: 1999 yılında açılan bölümde temel mekanik, gemi makine mekanizmaları, gemi mekanizmalarının kinetik ve dinamik performansları, gemicilik teknolojisi gibi alanlarda eğitim verilmektedir.

Eğitim Alanları;

 

Beşeri Bilimler Bölümü: 1996 eğitime başlayan bölüm deniz hukuku gibi temel alanlarla eğitim vermekte ve birçok beşeri bilim dalında da uzmanlar yetiştirmektedir. Deniz hukuku ve diğer beşeri bilimler eğitimi 1 doçent, 1 asistan ve 4 öğretim görevlisi vermektedir.
Eğitim Alanları;

Azerbaycan Tarihi
Felsefe
• Psikoloji
Medeniyetçilik
• Politika ve Sosyoloji
Hukukun Esasları
• Kartografi

Dil Bölümü: Rusça, Azerice, Mesleki İngilizce ve İngilizce dillerinde eğitim veren bölüm, 1996 senesinde kurulmuştur. 2 yıllık İngilizce eğitimi tamamlayan öğrenciler isterlerse 2 yıllık Mesleki İngilizce bölümüne geçiş yapabilmektedir. Bölüm mezunları uluslararası ölçekte çalışan pek çok firmada tam donanımlı eğitimleri sayesinde rahatlıkla kariyer yapabilmektedir. 1 profesör, 7 doçent ve 5 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü: Dalgıçlık, Sivil Savunma, Beden Eğitimi gibi alanlarda eğitimin verildiği bölüm, 2004’te açılmıştır. Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, satranç, yatçılık gibi birçok spor dalında faaliyet imkanlarının bulunduğu bölüm, ayrıca farklı üniversitelerden gelen öğrencilerine de hem eğitim hem de çalışma fırsatı sunmaktadır.

Yurtdışın eğitimin tek yetkili eğitim merkezi Eurostar sunduğu Azerbaycan Denizcilik Akademisi eğitimi ile sizlere, akılcı çözümleri ve kesintisiz desteği ile denizcilik sektörünün tam donanımlı personelleri arasına girmenizi sağlamaktadır. Denizcilik akademisi ayrıca Gemi Motorları, Vardiya Zabitliği ve Küçük Tekne Kaptanlığıgibi birçok alanda uluslararası standartlarda eğitim seçeneklerine de sahiptir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkeziile uluslararası anlamda geçerliliği olan Azerbaycan Denizcilik Akademisi diploması almak için Eurostar ile iletişime geçmeniz yeterlidir.
Eurostar
tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olarak sizlere her zaman en avantajlı ve profesyonel çözümleri sunmaktadır.

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletdenizakademisi #azerbaycangemikaptanlığı #azerbaycandagemikaptanlığı #azerbaycandenizcilik #azerbaycandadenizcilik #azerbaycandadenizcilikeğitimi #azerbaycandenizcilikeğitimi #kaptanlıkdikeygeçiş #yurtdışındagemikaptanlığı #yurtdışındadenizcilik #azerbaycandaeğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaeğitim #azerbaycanüniversite

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Devlet İktisat ÜniversitesiAzerbaycan Devlet Deniz Akademisi
Puanla
[OY: 4 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!