Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi Yenilikçi ve sürekli gelişime açık bir ülke olan Azerbaycan Avrupa standartlarına göre eğitim...

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA) uluslararası ilişkiler ve diplomasi dallarında verdiği akademik eğitimle, kurulduğu 2007 yılından bugüne sürekli gelişen ve dünya genelinde prestijli bir konuma sahip olma yolunda kararlı bir şekilde ilerleyen bir üniversitedir. Bakü Yaz Enerji Kampı’na 40 ülkeden gelen öğrencilere uzmanlık eğitimi ve araştırma imkanı sağlayan ADA, Azerbaycan genelinde olduğu gibi yurtdışında da popüler bir yükseköğretim kurumu haline gelmiştir. Verdiği eğitimi 3 katlı ofisten Green ve Smart olarak adlandırılan iki çok büyük kampüse taşıyan ADA, yurtdışı işbirliği anlaşmalarıyla öğrencilerine son derece geniş imkanlar sunmaktadır.

Yurtdışı Eğitiminde Öğrenciler

Öğrencilerinin dünya görüşünü genişletmeyi ve modern düşünce yapısı ile takım adamı olmayı öğrenmelerini kendini misyon edinen Azerbaycan Diplomatik Akademisi, bilimsel araştırmayı esas alan eğitimi ile geleceğin özgür düşünceli liderlerini yetiştirmektedir.

Uluslararası alanda yaptıkları araştırmalarla saygın bir konuma sahip olan öğretim görevlilerinden oluşan akademik kadrosuyla ADA, yurtdışından gelen birçok akademisyene gerek misafir gerekse de okutman olarak kapılarını açmaktadır. Öğrencilerine; Viyana, Washington, Bürüksel, Moskova, Roma, Prag ve daha birçok merkezde iş deneyimi şansı tanıyan Azerbaycan Diplomatik Akademisi ayrıca Beyaz Saray’dan Avrupa Komisyonuna ve NATO’ya pek çok küresel ölçekli toplantıya da katılma imkanı sunmaktadır.

ADA Mütevelli Heyeti’nde Mehriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafiz Paşayev gibi isimler görev almaktır. Azerbaycan Diplomatik Akademisi eğitim programları 2 bölümden oluşmakta ve bu bölümlerdeki lisans eğitimi İngilizce olarak yapılmaktadır.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi Lisans Bölümleri;

1. Uluslararası Sanat Çalışmaları
2. İşletme Yönetimi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi uluslararası arenada saygı duyulan özel bir üniversitedir.

Azerbaycan’daki diplomatik akademi, diplomatlar ve dışişleri bakanlarına yardımcılar yetiştiren bir eğitim kurumudur. Bakü’nün başkentinde yer almaktadır. Sovyetler Birliği döneminde Azerbaycan’daki diplomatik akademi yaklaşık 20 yıl süreyle kapatıldı. SSCB’nin dağılmasından sonra, diplomatik akademi yeni bağımsız cumhuriyetlere diplomat yetiştirmek üzere yeniden açıldı. Azerbaycan’daki diplomatik akademide okumak için dünyanın her yerinden bazı öğrenciler geliyor.

Azerbaycan’daki diplomatik akademi, 1821’de Azerbaycan’a diplomat yetiştirmenin bir yolu olarak kuruldu. Başlangıçta, akademide sadece erkeklerin eğitim almasına izin verildi; hepsi soylulardandı. Ancak 1953 yılından itibaren akademide kadınlara eğitim verilmeye başlanmıştır. Şu anda tüm kurslar hem kız hem de erkek öğrencilere açıktır. Ayrıca, tüm kurslar uluslararası öğrencilere açıktır. Öğrenciler, öğrenci olmak için başvurmalı ve akademik performanslarına ve diğer öğrencilerle uyumluluklarına göre seçilmelidir. İlk öğrenci grubu 14 ulustan 20 öğrenciden oluşuyordu. Zamanla, her sınıfta temsil edilen 11 ulus olana kadar daha fazla ulus akademiye katıldı. Azerbaycan, güçlü diplomatik bağlantıları sayesinde bugüne kadar dünyanın en uluslararasılaşmış ülkelerinden biri olmaya devam ediyor.

Diplomatik akademideki öğrenciler, uluslararası ilişkiler, yabancı diller ve işletme yönetimini kapsayan yüksek kaliteli bir eğitim alıyorlar. Her yıl yaklaşık 500 öğrenci öğrenci olmak ve altı aylık bir kursa katılmak için başvuruyor. Akademisyenlere ek olarak, kursiyerler müzakere becerileri ve yabancı dilleri akıcı bir şekilde nasıl konuşacakları gibi pratik eğitimlerden de geçerler. Eğitim çok titizdir ve geleceğin diplomatlarını kendi büyükelçiliklerine katılacakları zamana hazırlamayı amaçlamaktadır. Eğitim sırasında, kursiyerler öğretim üyeleri ile düzenli toplantılar ve eğitim sırasında karşılaştıkları sorunları tartışmak için diğer kursiyerlerle toplantılar yaparlar. Bu toplantılar, kursiyerlerin eksikliklerini daha iyi anlamalarına ve bunları aşmak için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olur.

Azerbaycan’daki diplomatik akademiden mezun olduktan sonra öğrenciler, gelişmekte olan ülkelerde dışişleri bakan yardımcılarıyla çalışan bir tür eğitim diplomatları olan dış hizmet ajanı olurlar. . Tüm mezunlar, kendi ülkelerinin dışişleri bakanlığı tarafından tam lisanslı hale gelir ve niteliklerine ve eğitim geçmişlerine göre görevler verilir. Her yıl yeni ülkeler EDCLAS’a katıldığından, stajyer büyükelçiler, teknik değişikliklere ve dışişleri bakan yardımcılarıyla çalışmak için yeni düzenlemelere ayak uydurmak zorundadır. Kursiyerler ayrıca güncel olayları takip etmelidirler, böylece onlar hakkında rapor verebilirler ve bu olayların gelişmekte olan ülkeleri nasıl etkileyebileceği konusunda tavsiyelerde bulunabilirler.

Azerbaycan’daki diplomatik akademi, 200 yılı aşkın süredir Azerbaycan diplomasisinin şekillenmesinde önemli rol oynayan bir kurumdur. Akademide okumak için dünyanın her yerinden öğrenciler geldiği için, dünyanın her yerinden yetenekli diplomatların becerilerini geliştirmeleri için mükemmel bir yerdir. Öğrenciler, onları tam lisanslı dış hizmet ajanları veya dışişleri bakan yardımcısı olarak gelecekteki istihdama hazırlayan altı aylık sıkı bir eğitim sürecinden geçerler. Ayrıca üniversite Yök tarafından tanınmaktadır. Siz de iyi bir gelecek inşaa etmek istiyorsanız eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Devlet Petrol AkademisiAzerbaycan Diplomatik Akademisi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!