Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Yenilikçi ve sürekli gelişime açık bir ülke olan Azerbaycan Avrupa standartlarına uygun olarak diplomatik akademik göstermektedir..

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA) uluslararası ilişkiler ve diplomasi dallarında verdiği akademik eğitimle, kurulduğu 2007 yılından bugüne sürekli gelişen ve dünya genelinde prestijli bir konuma sahip olma yolunda kararlı bir şekilde ilerleyen bir üniversitedir. Bakü Yaz Enerji Kampı’na 40 ülkeden gelen öğrencilere uzmanlık eğitimi ve araştırma imkanı sağlayan ADA, Azerbaycan genelinde olduğu gibi yurtdışında da popüler bir yükseköğretim kurumu haline gelmiştir. Verdiği eğitimi 3 katlı ofisten Green ve Smart olarak adlandırılan iki çok büyük kampüse taşıyan ADA, yurtdışı işbirliği anlaşmalarıyla öğrencilerine son derece geniş imkanlar sunmaktadır.

Yurtdışı Eğitiminde Öğrenciler

Öğrencilerinin dünya görüşünü genişletmeyi ve modern düşünce yapısı ile takım adamı olmayı öğrenmelerini kendini misyon edinen Azerbaycan Diplomatik Akademisi, bilimsel araştırmayı esas alan eğitimi ile geleceğin özgür düşünceli liderlerini yetiştirmektedir.

Uluslararası alanda yaptıkları araştırmalarla saygın bir konuma sahip olan öğretim görevlilerinden oluşan akademik kadrosuyla ADA, yurtdışından gelen birçok akademisyene gerek misafir gerekse de okutman olarak kapılarını açmaktadır. Öğrencilerine; Viyana, Washington, Bürüksel, Moskova, Roma, Prag ve daha birçok merkezde iş deneyimi şansı tanıyan Azerbaycan Diplomatik Akademisi ayrıca Beyaz Saray’dan Avrupa Komisyonuna ve NATO’ya pek çok küresel ölçekli toplantıya da katılma imkanı sunmaktadır.

ADA Mütevelli Heyeti’nde Mehriban Aliyev, Zbigniew Brzezinski, Elmar Memmedyarov, Hafiz Paşayev gibi isimler görev almaktır. Azerbaycan Diplomatik Akademisi eğitim programları 2 bölümden oluşmakta ve bu bölümlerdeki lisans eğitimi İngilizce olarak yapılmaktadır. ADA lisans bölümleri;

1. Uluslararası Sanat Çalışmaları

2. İşletme Yönetimi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi uluslararası arenada saygı duyulan özel bir üniversitedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!