Azerbaycan Et Fiyatları

Azerbaycan Et Fiyatları

Azerbaycan’ın gelir kaynaklarından olan tarım ve hayvancılık ülkenin ekonomisini de avantajlı hale getirmektedir. Bu bakımdan Azerbaycan et fiyatları..

Azerbaycan Et Fiyatları

Azerbaycan et fiyatları da tavuk, balık, kemikli- kemiksiz et fiyatlarına göre değişiklik arz etmektedir. Kemiksiz dana etinin kilosu 6- 7 manat, biftek 8,5 – 10 manat ( 2010 yıllarındaki satış fiyatlarıdır ). 2011 yılında ise ete sürekli zam gelmiştir. Kemiksiz dana but 10,5 manat, kontrfile 12,5- 16 manat, biftek ise 11- 14 manattır. Dana nuar 11,5 manat, kuzu kolu- kemikli 8 manat. Dana eti kimi zaman 11,5 manata kadar çıkmaktadır.

Kuzu ve Balık Fiyatları

Taze ve gerçek kuzu butu- kemikli ise kilosu 10 manat. Balık seviyorsanız kefali Pazar yerlerinde 5 manat; marketlerde ise 7 manata alabilirsiniz. Somon balığının kilosu ise 145 manattır. İlla somon olmasın diyorsanız donmuş Hazar balıklarını (berj, sudaq, kütüm ve kefal balıkları Hazar balıkları olarak bilinmektedir) daha ekonomik fiyata alabilirsiniz. Levrek, mercani çipura, mercan, lüfer ya da hamsi fiyatları da günlük olarak gelen balık fiyatları listesinde değişkenlik göstermektedir.

Olta levrek 25 manat, olta çipura 20- 22 manat, mercan 60 manat, çiftlik levrek ve çipura 10- 11 manata satılmaktadır. Paket tavuk ya da köy tavuğunun kilosu 3, 5 manattır. Orta büyüklükte bir tavuk almak istiyorsanız 5 manatlık bir ücret ödemeniz yeterli olacaktır. Kızarmış tavuk da bakkal önlerinde 5- 6 manata satılmaktadır. But- kanat 2,5 manat; köy yumurtası 15- 30 gepiktir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!