Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

Sıvan şartı olmadan başlanabilen üniversitelerden arasında Azerbaycan Odlar yurdu üniversitesi de vardır. Ekonomi olarak öğrencileri zorlamadan tercih..

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

10 Kasım 1995 tarihinde Azerbaycan Bakanlar Kurulu tarafından verilen talimat ile özel bir statüyle kurulan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi, 1996’da Azerbaycan Devlet Yüksek İhtisas Komisyonu onayı da almıştır. Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimini, 7 katlı ve modern ekipmanlara sahip bir binada vermektedir.

4 senelik lisans ve lisansüstü eğitim veren Odlar Yurdu Üniversitesi, lisans eğitimini tamamlayan öğrencilere yüksek lisans programlarına “sınavsız” olarak geçme hakkı da tanımaktadır. 200’e yakın profesörün bulunduğu Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi yükseköğretim çevrelerince haklı bir şöhrete sahiptir. 5 fakültesinde bulunan 11 bölümüyle 2250 öğrenciye eğitim hizmeti veren Azerbaycan Odalar Yurdu Üniversitesi, yüksek seviyeli eğitim standartlarına sahiptir.

Danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşme, karşılama gibi birçok alanda her zaman en kaliteli hizmetleri veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, sizlere Avrupa standartlarında yükseköğretim imkanı sunan Odlar Yurdu Üniversitesi’nin prestijli imkanından faydalanarak iş hayatının aranan personellerinden biri olma fırsatı sunuyor. Tecrübeli ekibiyle sizlere ihtiyacınız olan tüm konularda en avantajlı fiyatlara sahip çözümleri sunan Eurostar’ın profesyonel hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Eğitim kalitesini ve bilimsel araştırmalarının yapısı geliştirmek için birçok üniversite ile işbirliği içerisine giren Odlar Yurdu, 2001’den beri Uluslararası Üniversiteler Birliği üyesidir. 2005 yılında okul içinde kurulan Bakü İngiliz Okulu(British School), Genel Eğitim Yenilikleri Programı dahilinde eğitim vermeye devam etmektedir.

Günümüzde Azerbaycanda hukuk eğitimi tercihlerinin ilk seçimi haline gelen Odlar Yurdu, 2009’da Avrupa Komisyonu 4. Projesi TEMPUS “Avrupa Üniversite Araştırmaları Hareketlilik Planı” programını da katılmıştır. Avrupa Komisyonu’nun özel olarak Güney Kafkasya için geliştirdiği bu projede üniversite; Azerbaycan Petrol Üniversitesi, Almanya Siegen Üniversitesi, Polonya Teknoloji ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Atina Ulusal Teknik Üniversitesi, Fransız Nice Spohia Antipolis Üniversitesi ile ortak çalışmalar içine girmiştir. Ayrıca Azerbaycanda tercumanlık okumak isteyen Türk öğrencilerin de ilgisini çeken Odlar Yurdu Üniversitesi 2010’da Süleyman Demirel Üniversitesi ile birlikte Haydar Aliyev Fakültesi’nin kurulmasını da sağlamıştır.

Oldukça geniş sosyal imkanlara sahip olan Azerbaycan Odlar Yurdu, öğrenci kulüpleri, gençlik örgütü, münazara topluluğu, sendika komitesi ve spor kulüpleriyle tüm öğrencilerine sosyal açıdan birçok farklı seçenek sunmaktadır. Uluslararası eğitime verdiği önemle kısa süre içerisinde Azerbaycan’da mühendislik eğitimiyle de yurtdışından yoğun talep gören üniversite; Türkiye, ABD, Almanya, Rusya, İsviçre, İtalya ve İngiltere gibi birçok ülkeyle yaptığı işbirliği anlaşmaları sayesinde her yıl binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Bologna Kriterleri’ne uygun olarak verdiği teknik eğitimle Azerbaycan’da mühendislik bölümü öğrencisi olmak isteyen Türk öğrencilerin de ilgi odağı haline gelen Odlar Yurdu, bunun dışında öğretim görevlilerinin yurtdışında geniş tecrübe kazanmasıyla da eğitim kalitesini büyük oranda arttırmayı başarmıştır. Azerbaycanda hukuk eğitimi alanında Avrupa standartlarında verdiği eğitimle kısa süre içerisinde uluslararası çevrelerin takdirini kazanan Azerbaycan Odlar Yurdu, modern çağın gereksinimi olan internet teknoloji ile zengin kütüphane arşivini birleştirmiş ve öğrencilerine çok geniş alanlarda bilimsel araştırma yapma imkanı da sağlamıştır.

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi’nin ülkemizde ve tüm çağdaş ülkelerde denk sayılan uluslararası standartlardaki eğitiminden sorunsuz bir biçimde faydalanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’ne bir telefon açmanız yeterlidir. Bütçe dostu ve güvenilir hizmetleriyle kontenjan sorunu yaşamadan yurtdışı eğitiminizi rahatça tamamlamanızı sağlayan Eurostar, yurtdışı eğitimin tek yetkili merkezi olarak tüm işlemlerde profesyonel çözümleriyle yardımcınız olacaktır.

Fakülteler ve Bölümler

Çeviri ve Eğitim Fakültesi: Bu fakültenin 3 bölümü vardır;

Yabancı Dil ve Çeviri

Eğitim ve İlköğretim Yöntemleri

Gazetecilik, Dil ve Edebiyat

Bu bölümlerde okuyan öğrenciler

İngilizce Öğretmenliği

Yabancı Dil (İngilizce)

Çeviri

Eğitim

Temel Eğitim Yöntemleri

Konularında Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” vardır Fakültede dersleri 50 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Ekonomi ve İşletme Fakültesi: Bu fakültenin sadece 1 bölümü vardır;

Ekonomi ve İşletme

Fakültede öğrenciler;

Uluslararası Ekonomik İlişkiler

Finans ve Kredi

Vergi ve Vergilendirme

İşletme Yönetimi

İşletme

Dünya Ekonomisi

Finans

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar. Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor. Fakültede dersleri 20 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Fakültesi: Bu fakültede 1 bölüm vardır;

Hukuk

Bu fakülte öğrencileri;

Medeni Hukuk,

Ceza Hukuku

Ceza Süreci

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diplomalarını almaktadırlar.

Matematik, Bilgi ve Teknoloji Fakültesi: Bu fakültede 2 bölüm bulunmaktadır. Bölümler:

Çevre ve Biyoloji

Matematik ve Teknik Bilgiler

Bu bölümlerde okuyan öğrenciler

Uygulamalı Matematik

Bilgisayar Matematiği

Çevre

Matematik Eğitimi ve Bilişim

Bilgisayar Mühendisliği

Çevre Mühendisliği

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar. Fakültede 8 Laboratuar ( Fizik, Kimya, Biyoloji, ECM ) ve 3 Bilgisayar Odasında eğitim yapılmaktadır. Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor. Fakültede dersleri 18 Öğretim Görevlisi veriliyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!