Azerbaycan Gobustan

Azerbaycan Gobustan

Başkent Bakü’de bulunan Azerbaycan Gobustan aynı zamanda ülkenin gezilecek yerlerinden de olmaktadır. Ülkeye gelen turistlerin sürekli olarak gittiği..

Azerbaycan Gobustan

Azerbaycan Gobustan, Azerbaycan’ın tarih öncesi dönemlerden itibaren pek çok sanat eserini sergilediği açık hava müzesi olarak bilinen Gobustan başkent Bakü’den yaklaşık 56 kilometre kadar içeridedir. Yaklaşık 3- 4 kilometrelik sahada yer alan Gobustan en eski ve tarihi abideleri sergilerken sizlerin hayretler içerisinde kalacağınız bir tablo ile karşı karşıya kalmanıza sebep olmaktadır.Büyüktaş, Kiçiktaş, Cingirdağ, Şıngaya Dağları ve Zongardağ dönemlerine ait bir çok eserin sergilendiği bu mesken alanlarını incelediğiniz zaman bu tarihsel yapıtlarla ilgili bilgi edinmenin keyfini doyasıya çıkarabileceksiniz.

Azerbaycan Tarihçesi

Azerbaycan’ın tarih öncesi dönemlerden itibaren pek çok sanat eserini sergilediği açık hava müzesi olarak bilinen Gobustan başkent Bakü’den yaklaşık 56 kilometre kadar içeridedir. Yaklaşık 3- 4 kilometrelik sahada yer alan Gobustan en eski ve tarihi abideleri sergilerken sizlerin hayretler içerisinde kalacağınız bir tablo ile karşı karşıya kalmanıza sebep olmaktadır. Büyüktaş, Kiçiktaş, Cingirdağ, Şıngaya Dağları ve Zongardağ dönemlerine ait bir çok eserin sergilendiği bu mesken alanlarını incelediğiniz zaman bu tarihsel yapıtlarla ilgili bilgi edinmenin keyfini doyasıya çıkarabileceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!