Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı

Düşük bütçe ile Azerbaycan gece hayatı eğlencesi de oldukça hareketli geçmektedir. Ülkeye gelen öğrenciler de zorlanmadan eğlenceli aktivi..

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan gece hayatı, Azerbaycan’da gece hayatı genel olarak Bakü’de yaşandığı şekli ile akıllarda kalır. Azerbaycan/ Bakü’de gece hayatı ilk gittiğiniz fark edilirse sizin için oldukça pahalıya patlayabilmektedir. Normalde zaten gece hayatı Bakü’de oldukça pahalıdır; eğlence yerleri sizin yabancı olduğunuzu fark ettikleri zaman çok daha fazla fiyat talep edebilmektedirler. Bakü’de eğlenmek istiyorsanız ve gece hayatı Bakü’de nasıl gelmişken görelim diyorsanız Fıskiye Meydanı yakınlarındaki eğlence merkezlerine şöyle bir göz atın derim.

Fıskiye Meydanı yakınlarında yer alan Black Jack, Chillout, X- site ya da Capitol gibi mekanlara göz atmadan geçmeyin. Bakü’de bar arayışı içerisinde olanların takılabileceği pek çok bar kent merkezinde yer almaktadır. Bakü’de yaşamayıp kısa süreliğine Bakü ziyaretinde bulunanlar genel itibari ile bu barlarda eğlenme tercihinde bulunmaktadırlar.

Azerbaycan Bira Fiyatı

Bira fiyatının 3 – 6 Azr fiyat arlığında değiştiğini bilenler birçok bira içip kafayı bulacak noktaya gelebilmektedirler. Ardından da Bakü’de yaşayanlar evlerine diğerleri ise kaldıkları otel ya da pansiyona taksi ile gönderilirler. Bir bayan ile gece vakit geçirmek ve beğendiğiniz bayanı yatağa atmak istiyorsanız gece kulübü ziyaretlerinde bulunabilirsiniz.

Kadınlarla vakit geçirmek dışarıdan gelenler için 200 dolara patlarken biraz ısrar ile 80- 100 dolar arasına anlaşabilirsiniz. Bakü’yü bilen birileri ile gece kulüplerini gezmeniz her zaman size daha ucuza patlayacaktır. Lüks mekenlara girişleri de ancak zenginler başarabilir; çünkü kapıdaki görevliler sizleri baştan aşağı süzüp ondan sonra içeri alırlar.

Bakü, Azerbaycan’ın başkentidir ve aynı zamanda Kafkasya bölgesindeki en büyük şehirlerden biridir. Şehrin adı İngilizce’de ‘Ateş Körfezi’ anlamına gelir ve bu isim şehirde bir zamanlar var olan birkaç gaz yangınından kaynaklanmaktadır. Bu gaz yangınları yıllar içinde söndürüldü, ancak Bakü gizemli cazibesini korudu. Bakü, Avrupa ve Asya’daki gezginler için popüler bir destinasyon olmaya devam ediyor. Birçok kişi, Hazar Denizi, Gence Merkez Pazarı ve Opera Binası ve Rakhimbarshi Meydanı gibi şehrin ünlü yerlerini görmek için Bakü’yü ziyaret eder. Ancak pek çok gezgin, şehrin canlı gece hayatını deneyimleyerek Bakü’yü bu yerlerin ötesinde de deneyimlemek istiyor.

Bakü’nün gece hayatı dünyanın her yerinden kalabalıkları kendine çekiyor; çoğu insan ölmeden önce gece hayatını yaşamak için Azerbaycan’ı ziyaret eder. Turistler, şehrin barlarını ve kulüplerini ilk elden deneyimlemek için geceleri Bakü’ye akın ediyor. Bakü’deki kulüpler genellikle sabah 3 veya 4’e kadar açık kalır, bazıları hafta sonları daha sonra açık kalır. Bax’ta gece dışarı çıkmak için bazı popüler yerler, Amerkhilux club, Zafar Palace, L’vivska Imperialna Hotel ve V-City otelidir. Azeri kasabalarında tiyatro ve sinema nadir olduğu için insanlar geceleri Bax’ta eğlence için dışarı çıkarlar.

Bakü’de gece kulübü önemli bir eğlence biçimidir; insanlar eğlenmek ve diğer insanlarla sosyalleşmek için geceleri dışarı çıkarlar. Barlar ve kulüpler, insanların başını belaya sokma endişesi duymadan saçlarını dökmeleri için güvenli bir ortam sağlar. Bar sahipleri, işyerlerini temiz tutar ve personel seviyelerini, masaları mutlu müşterilerle dolu tutacak kadar yüksek tutar. İnsanlar kulüplere gitmeden önce şehirdeki barlarda toplanırlar. Bunun nedeni, barların genellikle kulüplerden daha iyi yiyeceğe sahip olmaları ve aynı zamanda kulüpteki meslektaşlarından daha yerel olmalarıdır.

Barlar genellikle kulüplerden daha büyüktür, ancak doğası gereği daha az eğlenceli değildir. Bar sahipleri işletmelerinde ücretsiz yemek, alkol, dans malzemeleri ve canlı müzik performansları sunarak müşteri çekmeye çalışacaklardır. Garsonların patronlarıyla dans etmek yerine içecek taşıması gerekeceğinden müşteriler ayrıca bar personelinden iyi hizmet bekleyebilirler. Bar sahipleri genellikle karaoke geceleri veya kalabalıkları kulüplerden çeken diğer etkinlikler düzenler. Müşteriler barlardan ancak yeterince eğlendikten sonra ayrılabilirler çünkü gece kulüpleri genellikle barlarda takılmaktan daha yoğun hissettirir.

Bax’in gece kulüplere gitmek veya canlı gösterileri izlemek dışında insanlar için yapacak çok eğlenceli şeyleri vardır. Şehrin gaz yangınları zamanla söndürüldü, ancak barları ve kulüpleri o zamandan beri ziyaretçiler arasında popülerliğini koruyor. Azerbaycan gece hayatını ziyaret etmek için en iyi zaman, çoğu bar o zamana kadar kapandığından, akşam 10 ile sabah 6 arasındadır. Azeri kasabaları hafta sonları genellikle hafta içi günlere kıyasla gece hayatı için daha uzun saatler geçirirler. Ziyaretçiler ayrıca Bax’ta yaşayan insanlar arasında, onları başkalarıyla gece etkileşimi için istekli kılan canlı bir kültür beklemelidir.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 3.5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!