Azerbaycan Köroğlu Kalesi

Azerbaycan Köroğlu Kalesi

Azerbaycan’ın en bilinen tarihi kalelerinden olan Azerbaycan Köroğlu kalesi hikaye olarak da gidenler tarafından beğenilmektedir..

Azerbaycan Köroğlu Kalesi

Azerbaycan Köroğlu Kalesi, Azerbaycan’da öğrencilik hayatınızı yaşama konusunda kesin bir karara vardıysanız burada geçireceğiniz zamanı en kaliteli şekilde nasıl değerlendirebileceğiniz bilgisini edinerek harekete geçebilirsiniz. Azerbaycan’ın tarihi güzellikleri ile beraber birbirinden güzel eğlence birimleri sayesinde üniversite hayatınızda sıkılmaya vakit bulamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Azerbaycan Üniversiteleri tercihinde bulunmadan önce Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunarak Azerbaycan’da hayat koşulları ile ilgili bilgi edinmenizde fayda olacaktır.

Azerbaycan Köroğlu Kalesi

Azerbaycan Köroğlu Kalesi

Azerbaycan Tarihi Mekanlar

En azından Azerbaycan’a gitmeden önce bilgi edinecek en doğru kaynak ile irtibata geçmiş olma mutluluğunu tadabileceksiniz. Azerbaycan Köroğlu Kalesi Gedebey ilçesinde yer almaktadır. Azerbaycan’da geziniz sırasında kale ziyaretlerinde bulunurken Köroğlu Kalesi ziyareti için Kale köyü ziyaretinde bulunmanız yeterli olacaktır. Bu kalenin yapımındaki ihtişam görenleri büyülemektedir. Yerli taşlardan kaba şekilde inşaa edilen Köroğlu Kalesi yapımı ile tüm gözleri ve dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Azerbaycan Köroğlu Kalesi’nin yüksek dağlık kesimlerde bulunması da bu kalenin tüm gözler önünde serilebilmesinde büyük rolü bulunan etmenler arasında yer almaktadır.

Köroğlu Azerbaycan’da sığınma amacı ile Köroğlu Kalesi’nden yararlanmıştır. Azerbaycan ziyaretinizde Bakü’de yer alan tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra Azerbaycan Köroğlu Kalesi ziyaretinizi de ihmal etmemelisiniz. Tarihin en güzel abideleri arasında yer alan bu eseri sevdiklerinize göstermek için Azerbaycan’a gelen ailenizi ve arkadaşlarınızı burayı götürmeyi asla unutmamalısınız. Siz de Azerbaycan Köroğlu Kalesi ziyaretinde bulunmak ister misiniz?

Köroğlu kalesi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün en ünlü ve en çok ziyaret edilen tarihi yeridir. Köroğlu kelimesi Türkçe’de ‘altın taş’ anlamına gelir ve bu kaledeki altın kiremitli duvarları ifade eder. Bu kalenin adı, temellerini inşa etmek için kullanılan büyük ikosahedron taşından türetilmiştir. Tarihi Köroğlu Kalesi Bakü’nün başkentinde bulunmaktadır.

Köroğlu Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu’nun işgaline karşı savunma sistemi olarak 1467 yılında inşa edilmiş sekizgen bir askeri kaledir. Bu ortaçağ kalesinin temel taşları, İstanbul’dan bir duvar ustası ekibi tarafından gizli bir tünelden getirildi. Bu kalenin inşaatı tamamlanmadan 12 yıl önce devam etti. Köroğlu kalesinin içinde ziyaretçiler büyük bir taht odası, bir ziyafet salonu, bir mutfak ve depo odalarını görebilirler. Köroğlu kalesinin dışı, karmaşık tasarımları ve içlerinde değerli taşların gömülü olduğu altın kiremitli duvarlara sahiptir.

Köroğlu kalesi, Bakü’nün en güçlü silahı olan 200’den fazla silah cephanesini barındırmak için inşa edilmiştir. Bugün bu silahlardan sadece 15 kadarı Köroğlu kalesinin içinde kalıyor, ancak her biri hala bütün bir orduyu yok edebilecek kapasitede. Bu kalenin içindeki her silah dikkatli bir şekilde emniyete alınır ve tekrar güvende tutulmadan önce yalnızca bir kez ateşlenebilir. Köroğlu kalesinin dışında, Azerbaycan padişahlarının Bakü’ye geldiklerinde onları ağırlamak için inşa edilmiş 18. yüzyıldan kalma bir saray da var.

Köroğlu kalesi, Azerbaycan’ın en iyi korunmuş ve en çok ziyaret edilen kalelerinden biridir. Aynı zamanda Bakü’de halka açık turlara açık olan iki kaleden biridir – diğeri Gence Kalesi olarak adlandırılır. Yaz aylarında binlerce turist, güzel altın rengi iç duvarlarını görmek için bu tarihi bölgeyi ziyaret eder. Ayrıca yerel işletmeler tarafından düzenlenen okul grupları ve gruplar da yıl boyunca bu kaleyi ziyaret etmektedir. Ziyaret ederken, insanlar bunun gibi zaten köklü bir dönüm noktasını ziyaret ederek Azerbaycan’ın tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Korrlar uygulamasıi (koroğlu kalesi), bugün hala korunan ortaçağ askeri mimarisinin mükemmel bir örneğidir. Bu kalenin dışı, yüzlerce yıl önce ilk yapıldığı zamanki gibi görünüyor. Bugün hala Bakü’nün en popüler turistik yerlerinden biridir. Gence Kalesi ile birlikte bu iki mükemmel tarihi yer, Azerbaycan’ın zengin tarihini ve kültürünü tanıtmaya yardımcı oluyor.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!