Azerbaycan Gülüstan Kalesi

Azerbaycan Gülüstan Kalesi

Azerbaycan’ın gezilecek yerleri arasında bulunan Gulustan Kalesi görülmesi gereken yerlerine başındadır. Azerbaycan Gulustan Kalesi dışardan gelen..

Azerbaycan Gülüstan Kalesi

Azerbaycan Gülüstan Kalesi, Azerbaycan’da yaşayanların zaman zaman ziyaret ettikleri tarihi- turistik yerler olduğu bilinen bir gerçektir. Azerbaycan’da bu güzel tarihi yerler arasında yer alan Gülüstan Kalesi ziyaretinde bulunmak istiyorsanız bu yer ile ilgili bilgi sahibi olmak için Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi sizlere Gülüstan Kalesi’ni ziyaret etmeniz için nerelerden geçmeniz gerektiği bilgisini sizlere verecektir. Goronboy ilçesinde yer alan Gülüstan Kalesi eski hali ile günümüze kadar gelememiştir. Zaman içerisinde dağılmaya yüz tutmuş olan bu kalenin bazı burçları korunmuştur.

Gülüstan Kalesinin İnşaası

Kalenin inşaa tarihi tam anlamı ile Kafkas Albanyası dönemine aittir. Sonraki zamanlarda yerli taşlardan inşaa edilmiş olan kale tam bir savunma mekanizması konumuna gelmeyi başarmıştır. Tarihte bilinen Gülüstan Antlaşması da Gülüstan Kalesi içerisinde imzalanmıştır. Kalede yapılan araştırma sonuçlarına dayanılarak kale içinde birtakım su sarnıçlarına ve bina kalıntılarına rastlanmıştır. Nehre giden gizli yolun kale içindeki varlığı da sürdürülen araştırma geliştirme sonuçlarında tespit edilmiştir.

Tarihte anlamı büyük olan böyle güzel tarihi bir yeri ziyaret etmek ve Azerbaycan ziyaretiniz esnasında görmek istemez misiniz? Azerbaycan’ı tatil amacı ile gezmeye geldiyseniz turistik kamplarındaki vaktinizden arta kalan zamanlarınızda Gülüstan Kalesi ziyaretiniz için zaman ayırabilirsiniz. Azerbaycan Üniversitelerinden herhangi birinde okuyorsanız zaman bulma imkanınız çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!