Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Eğitim Sistemi

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerinden alabileceğiniz bilgiler arasında Azerbaycan eğitim sistemi de bulunmaktadır..

Azerbaycan Eğitim Sistemi

Azerbaycan Eğitim Sistemi

azerbaycan eğitim sisteme

azerbaycan eğitim sisteme

Azerbaycan eğitim sistemi, Azerbaycan’da eğitim stratejik bir öneme sahiptir. Demokratik- laik verilen eğitim Bologno eğitim kriterleri göz önüne alınarak verilmektedir. Milliyet, dil, ırk, din, cins, yaş, sağlık ve sosyal durumlar, faaliyet alanı, yaşayış alanı ve politik görüşler tüm vatandaşların eğitim hakkından yararlanabilmesi amacı ile gözetilmektedir. Azerbaycan hakkı 11 yıllık zorunlu eğitim öğretim görme hakkından yararlanmaktadır. İlkokul, genel orta ve tam orta eğitimden oluşan üç aşamalı eğitim belli eğitim programları dahilinde düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Genel orta okul eğitimi uzmanlaşmanın gerçekleştirileceği kurumlarda lise, ilk ve orta meslek okullarında, kolej ya da yüksek eğitim verilen kurumlarda gerçekleştirilmektedir. İlkokul eğitiminde temel okuma- yazma hesaplama gibi beceriler kazandırılırken mantık ve hayat bilgisi gibi dersler ise genel hatları ile çocukların zihinlerinde yer etmektedir.

Eğitimde Yazma – Konuşma

Genel orta eğitimde konuşma- yazmada ilerleme, iletişim becerileri, mantıksal- matematiksel becerileri edinme gibi becerilere kavuşabilmektesiniz. Tam orta eğitim sürecinde ise her türlü yetenek ve kabiliyetlerinizin gelişmesi sonucunda ilgi alanlarınıza göre meslek seçmeye yönelme ve hazırlanma gibi becerileri kazanma davranışı kazanabileceksiniz. Tam orta öğretim kurumundan mezun olmanız durumunda lise diploması almaya hak kazanmaktasınız.

Orta meslek eğitiminde meslek profilini kazanan öğrencilere ön lisans düzeyli meslek derecesi verilmektedir. Yüksek eğitim sürecinde ise lisans, yüksek lisans ve master düzeyinde ilerleyebileceğiniz şekilde eğitim sürecinden geçebileceğiniz konusundan emin olabilirsiniz.

Eğitim, Azerbaycan’da bir vatandaşın yaşamının en önemli parçalarından biridir. Eğitim, bir ülkenin kültürlü ve bilgili olmasına yardımcı olur. Ayrıca çocukları eğitmek iyi bir toplum inşa etmeyi kolaylaştırır. Bu nedenle, her ülke eğitimi ciddiye almalı ve çocuklarına öğrenme fırsatı vermelidir.

Azerbaycan’da eğitim, ülkenin kültüründe çok değerlidir. Okullar ve kolejler iyi donanımlı ve saygındır. Hükümet, eğitimi teşvik etmek ve öğrencileri başarılı olmaya teşvik etmek için politikalar oluşturur. İlgilenen öğrencileri ağırlayacak çok sayıda okul ve kolej vardır. Öğretmenler yüksek öğretim standartlarına sahiptir ve niteliklidir. Okulların, öğrenciler için güvenli bir ortam sağlayan zorbalık veya tacize karşı katı kuralları vardır.

Azerbaycan’da eğitim, bir vatandaşın yaşamının en önemli parçalarından biridir. Her çocuğun erken yaşta erişilebilir bir eğitim sistemine sahip olma hakkı vardır. İnsanlar çocuklarının kaliteli eğitime gecikmeden erişebilmelerini istiyor. Bu nedenle hükümet, ilkokul düzeyinde tüm vatandaşlarına ücretsiz eğitim sağlamaktadır. Bundan sonra, lise öğrencileri devlet üniversitelerinde veya kolejlerinde sübvansiyonlu yüksek öğrenime erişebilirler. Öğrenciler ayrıca burada listelenenler gibi uluslararası kuruluşlardan burs başvurusunda bulunabilirler: http://www-01.imscdn.com/Baku/Education/scholarships/. Bu, Azerbaycan’ın halkını eğitme konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

Öğrencilerin eğitim bölümünde seçebilecekleri birçok seçenek var. Öğretmenler mükemmel bir eğitime sahiptir ve saha çalışmaları için oldukça niteliklidir. Kapsanan konular arasında matematik, Azerice, bilim, edebiyat, coğrafya ve tarih bulunmaktadır. Ayrıca, tüm ders kitapları ücretsiz ve elektronik cihazlar aracılığıyla tüm öğrencilerin erişimine açıktır. Ayrıca, her çocuğun aldığı her ders için fiziksel bir ders kitabı vardır. Öğretmenler de Azerbaycan’daki diğer mesleklere kıyasla oldukça iyi maaş alıyor. Tüm bu faktörler Azerbaycan’da öğrenciler için eğitimi kolaylaştırıyor.

Vatandaşlarının eğitimine nasıl davrandığına bakılırsa, Azerbaycan eğitim severler için mükemmel bir yer gibi görünüyor. Ülke, etkili eğitim sistemlerine ve kurslara çok değer verir ve bunları uygular. Ayrıca, ilgilenen öğrencileri ağırlayacak çok sayıda okul ve kolej vardır. Öğrencilerin eğitim bölümünde seçebilecekleri birçok seçenek vardır. Görünen o ki Azerbaycan’da herkes iyi hükümet politikası sayesinde yaşının ötesinde eğitim almış!

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!