Azerbaycan Kış Mevsimi

Azerbaycan Kış Mevsimi

Coğrafi konumu bakımında ılıman bir ülke olan Azerbaycan kışları da sert geçmemektedir. İklim özellikleri olarak da Türkiye’ye yakın olan Azerbaycan kış..

Azerbaycan Kış Mevsimi

Azerbaycan kış mevsimi, bir ülkenin mevsimsel özelliklerini iklim koşulları belirlemektedir. İklimi belirleyen faktörler de enlem ve atmosfer sirkülasyonu ile belirlenmektedir. Azerbaycan’da iklim koşulları özellikle buraya kış döneminde ziyarette bulunacaklar ve Azerbaycan’da üniversite okuma hayali içerisinde olanlar için özellikle merak edilen durumlar arasında yer almaktadır. Azerbaycan’da genel olarak ılıman iklim hakimiyetini sürdürmektedir. Ama Hazar Denizi’nden iç kesimlere doğru gidildikçe özellikle yüksek kesimlere çıkıldıkça sert bir iklim karşımıza çıkmaktadır. Yüksek kesimlerde kışlar olabildiğine uzun ve sert geçmekle beraber kar yağışı eksik olmamaktadır. Yaz dönemleri de serin geçmektedir. Ova kesimlerinde ise kışların serin ve yağmurlu geçtiği görülmektedir.

Azerbaycan Kış Aylarında Ovalar

Zaman zaman kış döneminde ovalarda da kar yağışı görülmektedir. Yaz dönemleri bu bölgelerde sıcak ve kurak geçmektedir. Azerbaycan’ın hangi bölgesinde zaman geçireceğinize bağlı olarak kış dönemlerinde önleminizi ona göre almalısınız. Ama genel itibari ile yağış ve kar ile karşılaşma olasılığınız bulunduğu için elinizden şemsiyenizi cebinizden eldiveninizi eksik etmeyin derim. Üniversite okuyayım derken kendinizi kış sezonu boyunca hasta bulmamak için üniversitenizin hangi bölgede kaldığını ve bu bölgedeki iklim koşulları ile ilgili olarak Euro Star eğitim danışma biriminden yardım talebinde bulunabilir; üniversiteli olarak burnu akan, kulağı sızlayan biri olmaktan kurtulabilirsiniz. Azerbaycan birçok ülke ile hemen hemen benzer kış koşullarını size sunduğu için öyle çok da yaşanmayacak bir bölge değildir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!