Azerbaycan İbadet Saatleri

Azerbaycan İbadet Saatleri

Türkiye ile Azerbaycan arasında bulunan 2 saat dilim farkı ibadet saatlerinde de değişikliğe yol açmaktadır. Azerbaycan ibadet saatleri için ayarlanan..

Azerbaycan İbadet Saatleri

Azerbaycan ibadet saatleri, müslümanları ibadet saatlerini belirleyen ezan saatleri ülkemizden Azerbaycan’a tatil Çin giden Müslümanların kafalarındaki en büyük sorulardan bir tanesidir. Azerbaycan ezan vakitleri, iki ülke arasından 2 saatlik bir zaman dilimi farkı olmasına kaynaklı olarak sadece 2 saat önce okunmaktadır. Çok sayıda Müslümanın her yıl tatil için tercih ettiği ülkelerin başında gelen Azerbaycan’la ülkemiz arasında fazlaca bir zaman dilimin bulunmaması Müslümanların işlerini kolaylaştırmıştır.

Türkiye – Azerbaycan Zaman Farkı

Azerbaycan ülkemizin yakın komşularından olduğu için iki ülke arasında bulunan zaman farkı yok denecek kadar azdır. İki ülke arasında saatlerden ötürü oluşabilecek herhangi bir sıkıntı bulunmaktadır. Saat farkı olarak arada sadece 2 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. İş yaşantısı düşünüldüğünde ülkemizdeki gibi hayat saat sabah 8 de başlamaktadır. Asgari çalışma saatleri ülkemizde olduğu gibi Azerbaycan’da da günlük ortalama sekiz saat civarında bulunmaktadır. Bu bölgeye üniversite eğiti almak için giden Türk öğrencilerin en çok dikkat ettikleri bir diğer konu ise Azerbaycan ezan vakitleridir.

İki ülke arasında yakın coğrafi durumdan kaynaklı olarak saat farkı sadece 2 saattir. Ülkemiz ve Azerbaycan’ın birbirine yakın iki komşu olmasından dolayı arada sadece 2 saatlik bir zaman fark bulunmaktadır. Saat farkının iki ülke arasında yürütülen işler açısından herhangi sıkıntı oluşturacak bir durumu söz konusu değildir. Bu sebepten ötürü iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde rahatça yürütülebilmektedir. Ezan ve namaz saatleri Azerbaycan’da iki saat önden gitmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!