Azerbaycan Hatai

Azerbaycan Hatai

Eğlence alanında hem ülkenin hem de dışardan gelen ülkeleri öğrencileri kayak merkezlerini tercih etmektedir. Azerbaycan kayak merkezleri de bu alanda..

Azerbaycan Hatai

Azerbaycan Hatai, Azerbaycan’ın başkenti Bakü içerisinde bir yer olarak bilinen Hatai Bakü şehri içerisinde bir bölgedir. 30 kilometrekarelik alanda bulunan bu bölge ticaret, spor ve turizm merkezleri bakımından kendini zaman içerisinde yenilemeye başlamıştır. Şu andaki ismini aldığı zaman olarak ise eski kaynaklar 5 Ocak 1990 tarihini vermektedir. Bir adet kasabanın yer aldığı bölgede 53 adet kreş ve 38 adet okul yer almaktadır. 3 adet de hastane bulunmaktadır. Yapılan nüfus sayımına göre her yaş grubuna ait nüfus bulunmaktadır. Genç nüfus ile yaşlı nüfus arasında belirli bir oran bulunmaktadır.

Bakü Hatai Bölgesi

Azerbaycan bölgesinde yapacağınız gezinti esnasında Bakü’de Hatai bölgesi ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz. Azerbaycan’da yer alan üniversiteliler ve Azerbaycan ziyaretinden vazgeçmeyecek olan ziyaretçiler bu bölge ziyaretinde bulunarak buranın güzellikleri ve farklılıkları ile ilgili bilgi sahibi olabilme fırsatı edinebilirler. Bu bölgede yapılan nüfus sayımında nüfusun cinsiyete göre bölünmesinde elde edilen veriler ışığında bayan nüfusun daha fazla olduğu saptanmıştır.

Yaklaşık 74 adet de çalışmak isteyenler düşünülerek yapılmış özel ve kamuya ait işyerleri bulunmaktadır. Azerbaycan’da okumaya niyetlenecek öğrenciler arasında iseniz size bölgesel olarak Azerbaycan, Bakü ve Hatai gibi merak ettiğiniz bölgelerle ilgili bilgi verecek Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretinizi zaman kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece sanki kendi memleketinizi tanıyormuşçasına bilgi sahibi olarak Azerbaycan’a gelebilir; gezilecek yer ziyaretlerinizi bir an önce gerçekleştirme tercihinde bulunabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!