Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Yeni açılan bölümlere getirilen sınavsız geçiş, üniversite hayali olan öğrencilere umut oluyor. Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

2002 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın kararı ile açılan Azerbaycan Devlet ressamlık Sanatlar Akademisi, eğitim kalitesiyle fark yaratarak günümüzde Azerbaycanda sanat akademisi eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olmayı başarmıştır.

Ressamlık Sanatlar Akademisi tarafından kurulan komisyondan başarıyla geçen öğrenciler, önce hazırlık sonrasında da dört senelik eğitim almaktadır. Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi ayrıca Azerbaycan mimarlık bölümü tercihlerinin de en kaliteli seçeneği olduğundan ilgi odağı olmuştur.

Azerbaycan devlet üniversitesi statüsünde olmasına rağmen en kaliteli eğitimi veren Ressamlık Sanatlar AkademisiAzerbaycan moda tasarım bölümü ile de yurtdışında saygın bir konuma sahiptir. Ayrıca Azerbaycanda heykeltıraşlık eğitimi de veren akademi, British Council ile işbirliği içerisinde ve Britanya Krallığı tarafından tanınmaktadır.

Yurtdışı eğitimin bir numaralı adresi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile dünya genelinde saygınlığı olan Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak çok kolay bir hale geliyor. Danışmanlık, yerleşim, kayıt, kabul, karşılama ve ihtiyaç duyulan her alanda uzman kadrosu ile güvenilir ve çözüm odaklı destek veren Eurostar, uluslararası anlaşmaları bulunan ve yurtdışı eğitim alanında tek yetki sahibi eğitim merkezidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin sunduğu kaliteli hizmetlerden en avantajlı fiyatlarla yararlanmak ve başvuru işlemlerinizi hemen başlatmak için bizimle iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi;

Grafik
Heykeltıraş
Resim Bilimi (Renkgarlık)

 Mimarlık ve Dizayn Fakültesi;

Mimarlık ve Dizayn
Resim
Dizayn
Kıyafet Tasarımı
Uygulamalı Dekoratif Sanat

 Sanat Ustalığı Fakültesi;

Sanat Tarihi
İnsan Bilimi

Devlet Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi, Azerbaycan’daki en eski ve en büyük sanat kurumudur. Öğrencilerine sanat ve mimarlık, müzik, edebiyat ve eğitim dersleri vermektedir. Akademi Bakü’de bulunuyor ve ülke çapında beş şubesi var. Öğrenciler, ortaokul bölümüne veya doğrudan enstitüye başvurarak akademiye girebilirler. Kurslar İngilizce, Rusça, Almanca, Fransızca ve diğer modern dillerde verilmektedir. Mezun olduktan sonra mezunlar Azerbaycan’daki müzelerde ve sanat galerilerinde iş bulabilirler.

Azerbaycanlılar akademiyi İsa bey Havtiyev’in önderliğinde 1867’de kurdular. Aynı zamanda akademinin ilk rektörüydü. Rektör aslen devlet memuruydu, ancak daha sonra akademide akademisyen oldu. Gündüz yasak olduğu için tüm antrenmanlar gece yapıldı. Başlangıçta, toplam yirmi iki öğrenciden oluşan sadece altı sınıf vardı. 1869’da bu sayı iki katına çıktı ve kırk sekiz öğrenci vardı. 1886’da ek sınıflar ve eğitim tesisleri için yeni binalar tamamlandı. Hükümet, ülkelerinde kültürü tanıtmanın bir yolu olarak bu yeni binalara fon sağladı.

Akademideki öğrenciler sanat, mimari, müzik ve edebiyat alanlarında iyi bir eğitim aldılar. Ayrıca Azerbaycan’ı düşman saldırılarına karşı savunmalarına yardımcı olmak için askeri eğitim aldılar. Akademiden mezun olduktan sonra, mezunlar Azerbaycan’daki müzelerde ve sanat galerilerinde iş bulabilirler. Ayrıca ortaokullarda veya kolejlerde öğretmen olabilirler veya kendi sanat galerilerini açabilirler. Akademinin kapılarını açalı bir asır olmasına rağmen bugün hala aktif ve sanatçı yetiştiriyor.

Azerbaycan hükümeti, ülkenin SSCB’ye katılmasından sonra akademiyi desteklemeye devam etti. Öğrencilerin eğitimlerine ara vermeden devam edebilmeleri için kampüsteki binaları yenilediler. Akademinin rektörü hala iki yılda bir devlet ödülü ile onurlandırılmaktadır. Ayrıca akademiden mezun olan bazı sanatçılar, Kamran Aylubov ve İskhak Aylubov gibi ünlü ressamlar oldular. Yapıtlarının birçoğu o şehrin I. ve II. Dünya Savaşlarından sahnelere dayandığı için ‘Leningrad Okulu’ olarak biliniyorlar.

Bugün Devlet Resim Heykel Akademisi’nden mezun olan birçok sanatçı, ve Mimarlık Azerbaycan’da ve uluslararası alanda tanınmaktadır. Azerbaycan kültürüne birçok resim, heykel, mimari tasarım, halk gelenekleri, türküler, halk oyunları ve diğer katkılardan sorumludurlar. Yaklaşık 150 yıl önce kurulduğundan bu yana Devlet Resim Akademisi mezunlarının kültürel katkıları Azerbaycan’ın zengin kültürel mirasını zenginleştirmiştir.”

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletressamlıksanatlarakademisi

Tercih Sebepleri

Azerbaycan Konaklama ve Yaşam GiderleriAzerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

 

İnstagram

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!