Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Yeni açılan akademik bölümlere de getirilen sınavsız geçiş hakkı üniversite hayali olan öğrencilere umut oluyor. Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar..

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

2002 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın kararı ile açılan Azerbaycan Devlet ressamlık Sanatlar Akademisi, eğitim kalitesiyle fark yaratarak günümüzde Azerbaycanda sanat akademisi eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olmayı başarmıştır.

Ressamlık Sanatlar Akademisi tarafından kurulan komisyondan başarıyla geçen öğrenciler, önce hazırlık sonrasında da dört senelik eğitim almaktadır. Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi ayrıca Azerbaycan mimarlık bölümü tercihlerinin de en kaliteli seçeneği olduğundan ilgi odağı olmuştur.

Azerbaycan devlet üniversitesi statüsünde olmasına rağmen en kaliteli eğitimi veren Ressamlık Sanatlar Akademisi, Azerbaycan moda tasarım bölümü ile de yurtdışında saygın bir konuma sahiptir. Ayrıca Azerbaycanda heykeltıraşlık eğitimi de veren akademi, British Council ile işbirliği içerisinde ve Britanya Krallığı tarafından tanınmaktadır.

Yurtdışı eğitimin bir numaralı adresi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile dünya genelinde saygınlığı olan Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak çok kolay bir hale geliyor. Danışmanlık, yerleşim, kayıt, kabul, karşılama ve ihtiyaç duyulan her alanda uzman kadrosu ile güvenilir ve çözüm odaklı destek veren Eurostar, uluslararası anlaşmaları bulunan ve yurtdışı eğitim alanında tek yetki sahibi eğitim merkezidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin sunduğu kaliteli hizmetlerden en avantajlı fiyatlarla yararlanmak ve başvuru işlemlerinizi hemen başlatmak için bizimle iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi;

Grafik

Heykeltıraş

Resim Bilimi (Renkgarlık)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi;

Mimarlık ve Dizayn

Resim

Dizayn

Kıyafet Tasarımı

Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi;

Sanat Tarihi

İnsan Bilimi

#azerbaycaneğitim #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #azerbaycanüniversite #azerbaycandaüniversiteeğitimi #kardeşülkedeeğitim #azerbaycandevletressamlıksanatlarakademisi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!