Azerbaycan Futbol Ligi

Azerbaycan Futbol Ligi

Topaz Premyer Ligası şeklinde bulunan futbol ligi Azerbaycan da en üst seviye de olan lig olmaktadır. 8 adet takımı bulunan Azerbaycan’da futbola olan..

Azerbaycan Futbol Ligi

Azerbaycan Futbol Ligi, Azerbaycan milli futbol takımı Azerbaycan’ı Arena’da temsil eden takım olarak senelerdir Azerbaycan’ın adeta gurur tablosu olmuştur. Azerbaycan milli futbol takımı mavi- beyaz renkleri bulunan forma giymektedir. Teknik eleman olarak Berti Vogts Azerbaycan futbol takımını en iyi şekilde çalıştırmaya gayret etmektedir. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin dağılması ile Azerbaycan bağımsızlığını ilan etmiştir.

Bu bağımsızlık ilanı üzerine Azerbaycan futbol takımı ilk defa 1992 yılında ilk resmi maçına çıkarak kendi performansını sergilemiştir. 1994 yılında da 1996 Avrupa Şampiyonasına katılım göstererek boy göstermeye başlamıştır. 1999 yılında Azerbaycan Linhençtayn takımını 4- 0 yenmiştir. Fakat bu başarıya rağmen 10- 0 yenilgi ile sonuçlanan 1995 yılında Fransa’ya karşı aldığımız yenilgi de moral bozukluğunu elden bırakmamıştır.

Azerbaycan Futbol Takımı

Azerbaycan futbol takımı her turnuvada güçlü takımları yenmesi ile tanınan güçlü performans gösteren bir takım olarak bilinmektedir. Futbol liginde Azerbaycan her zaman elinden gelen tüm çabayı göstermektedir. Özellikle erkeklerin favorisi olunan futbol ligleri kimi fanatik kızlar tarafından da beğeni ile takip edilebilmektedir. Azerbaycan futbol ligleri özellikle Azerbaycan’a üniversite okumaya gelen gençler tarafından büyük bir beğeni ile takip edilmektedir.

Sizler de Azerbaycan’da Üniversite okuma hayalinizi gerçekleştirmeden önce Azerbaycan ile ilgili her türlü bilgiyi A’dan Z’ye öğrenme arzusu içerisinde iseniz Euro Star yurt dışı eğitim danışma birim ofis ziyaretlerinde bulunarak buradaki elemanların yardımınıza koşması için ortam yaratabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!