Azerbaycan Eğitim Konaklama

Azerbaycan Eğitim Konaklama

Yurtdışından Azerbaycan’a giden öğrenciler için konaklama giderleri de büyük bir öneme sahiptir. Azerbaycan eğitim konaklama...

Azerbaycan Eğitim Konaklama

Azerbaycan Eğitim Konaklama

Azerbaycan Eğitim Konaklama

Azerbaycan Eğitim Konaklama, yurt üçretleri 20 – 30 – 40 – 50 – Manat arasındadır. Bazı üniversitelerimizin yurtları bulunmamaktadır. Öğrencilerimize önceden rezervasyon ile ev kiralama ve ev arkadaşı  isteği doğrultuda hizmetimiz  bulunmaktadır. Üniversitelerimizin yurtları yeterli gelmediği durumlar olabilmekte öğrencilerimize yine isteği dogrultuda ev ayarlanmaktadır.

1 Manat Kaç Türk Lirası?

Evler minimum aylık 400 – 500 manat  olarak bulunmaktadır. isterseniz ev arkadaşı ile de bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Manat Türk parası karşılaştırıldığında  1 Azerbaycan Manatı: 2,2  Türk lirasıdır. Azerbaycan son yıllarda ekonomi olarak artış göstermiş hayat biraz daha pahalı hale gelmiştir.

Azerbaycan parlamentosu, 2014 yılında yabancı öğrencilerin eğitimlerini tamamladıktan sonra Azerbaycan’da kalmalarına izin veren bir yasayı kabul etti. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, uluslararası öğrencilere rahat yaşam ortamları, yemek ve eğitim sağlayarak ‘misafirperverlik’ kavramını hayata geçirdi. Azerbaycan üniversitesinde profesör olan M. Nurziyetova, ‘misafirperverlik’ kavramının Azerbaycan’daki uluslararası öğrenci sayısını artırdığını ve yabancı kurumlarla işbirlikleri yoluyla Azerbaycan üniversitelerinin gelişmesine yardımcı olduğunu belirtti.

Azerbaycan’daki tüm akademik alanlarda yabancılar kabul edilir. Örneğin, Azerbaycan üniversitesinde profesör olan M. Malazina-Moghrazova, yabancıların Azerbaycan’ın üniversite sisteminde her düzeyde bilim ve teknoloji eğitimi almalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Ayrıca sadece 2016 yılında 1.900’e yakın uluslararası öğrenciyi mezun eden yabancılar, Azerbaycan’da ortaöğretim düzeyinde de okuyabilir ve her düzeyde genel bir eğitim alabilirler. Yabancılar, hükümetin yanı sıra British Council ve Alman Kültür Merkezi gibi kurumlardan kariyer yardımına kolayca erişebilir. Buna ek olarak, uluslararası öğrenciler, yabancılara sözlü ve yazılı İngilizcelerini geliştirmeleri için ücretsiz kurslar sağlayan Yabancı Dil Üniversitesi aracılığıyla Azerice dil kurslarına kolayca erişebilir.

Azerbaycan’da yabancı öğrenciler için konaklamayı ucuz kılan önemli bir faktör, ne kadar az olduğudur. maliyeti diğer ülkelerle karşılaştırır. Örneğin, bir kişi için tek yatak odalı bir daire, Moskova’da aylık 350-500 dolar veya Pekin’de aylık 500-700 dolar ile karşılaştırıldığında, aylık 75-100 dolar civarındadır. Yemek de diğer başkentlerle karşılaştırıldığında nispeten ucuzdur; Londra’da aylık 30-50 dolar veya Pekin’de aylık 40-60 dolar ile karşılaştırıldığında, iki kişilik bir yemek aylık 15-20 dolar civarındadır. Ayrıca ulaşım da diğer başkentlere göre nispeten ucuzdur; Londra’da aylık 10-15 dolar veya Pekin’de aylık 20-30 dolar ile karşılaştırıldığında, tek yön biletin aylık maliyeti 2-5 dolar civarındadır. Online iş arayan birçok İngilizce öğretmeni olduğu için mezun olduğunuzda İngilizce öğretmeni olarak iş bulmak da çok kolaydır.

Yabancı öğrencilerin en büyük nüfusu Rusya’dan gelmektedir; ancak Çin ve İran’dan da çok sayıda yabancı öğrenci var. Bakü’de yaşayan ve çalışan ve eve para gönderen çok sayıda yerleşik olmayan yabancı işçi de var. Ayrıca çeşitli ülkelerden online iş arayan ve Bakü’de yaşayan ve çalışan birçok İngilizce öğretmeni var. Yabancı Dil Üniversitesi, her ay yeni göçmenler için atölyelere ev sahipliği yaptığı için yabancı öğrencilerin Bakü’nün işgücüyle buluştuğu ana yerdir. Bakü’ye misafir işçi veya inşaat işçisi olarak taşındığınızda eğitim dışında da iş bulmanız mümkündür.

Misafirperverlik politikası Azerbaycan’da okuyan uluslararası öğrenci sayısını artırmış ve yabancı kurumlarla işbirlikleri yaparak Azerbaycan üniversitelerini daha rekabetçi hale getirmiştir. Yabancılar Azerbaycan’da her eğitim seviyesinde kabul edilir ve düşük yaşam maliyetleri nedeniyle mali sıkıntı nedeniyle hiçbir engeli yoktur. Bu nedenle Azerbaycan, yüksek eğitim kalitesi, düşük yaşam maliyeti ve uluslararası öğrencileri destekleyen misafirperverlik politikaları nedeniyle yüksek öğrenim arayan yabancılar için ideal bir yerdir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!