Azerbaycan Bakü

Azerbaycan Bakü

Azerbaycan Bakü, Azerbaycan’ın Hazar Denizi batı kıyısında yer alan ve başkenti olarak bilinen yer Bakü’dür. En önemli kültür ve ticaret merkezi olarak bilinen Bakü Kafkaslar’ın en büyük şehri olarak bilinmektedir. Ülkenin en doğusunda yer alan bir liman kenti olan Bakü önemli kültür ve ticaret merkezidir. Bakü’de...

Azerbaycan Bakü

Azerbaycan Bakü, Azerbaycan’ın Hazar Denizi batı kıyısında yer alan ve başkenti olarak bilinen yer Bakü’dür. En önemli kültür ve ticaret merkezi olarak bilinen Bakü Kafkaslar’ın en büyük şehri olarak bilinmektedir. Ülkenin en doğusunda yer alan bir liman kenti olan Bakü önemli kültür ve ticaret merkezidir. Bakü’de yaşayan nüfusun büyük çoğunluğunu Azerbaycanlılar oluşturmaktadır.

Hazar Denizi’nin en büyük liman kenti olarak bilinen Bakü kütüphane, tiyatro, sinema gibi kültürel mekanlar da kentin çekiciliği ve gezilme potansiyelini arttırmaktadır. Kültürel faaliyetler bakımından zengin olan Bakü her yerde olduğu gibi üniversite öğrencileri tarafından tercih edilecek yerler arasında yer almaktadır.

Azerbaycan’da Eğitim

Böylece Azerbaycan’da okuyan öğrenciler arasına girmeyi isteyenler listesine girebilmeyi başarabileceksiniz. 2000 yıllarından itibaren özellikle alt yapısında yenilik yapılan Azerbaycan’ın sokakları, restoranları, mahalleleri yenilenmiş olup gelenler için daha yenilikçi ve ilgi çekici yaklaşımlarla karşılanma gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.

Kendini adeta yeni baştan yaratan bu şehirde okumak ve kendinizi yurt dışında iyi ki okumuşum söylemlerinde bulunurken görmek istiyorsanız Azerbaycan Baki’de gidebileceğiniz üniversitelerin hangileri olduğu konusunda bir araştırma içerisine girebilirsiniz.

Bu üniversitelerin araştırmasını yaparken Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi ziyaretinde bulunarak size rehber olması bakımından yardım talebinde bulunabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz bölümlerin hangi Azerbaycan üniversitelerinde olduğu konusunda bilgi sahibi olabileceğiniz gibi aynı zamanda kendinizi nasıl geliştirebileceğiniz bilgisini de deneyimli elemanların dilinden öğrenebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!