Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları : Azerbaycan’da araba almak isteyenler arasında iseniz araba pazarı ziyaretinde bulunarak Bakü araba pazarı..

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları için, Azerbaycan’da araba almak isteyenler arasında iseniz araba pazarı ziyaretinde bulunarak Bakü araba pazarında arabaları inceleyerek girişimde bulunmaya başlayabilirsiniz. Toyota Prado Landcruiser almak istiyorsanız 46.500 dolar, Hyundai Tuscon 23 000 dolar, Toyota Avensis ise 31250 dolardır. Araba kiralamak isterseniz aylık araba kiralarının 750 dolardan başladığını unutmamalısınız. 2014 yılında ise Daewo markalı otomobillerin son modellerini 12, 500 manata alabilirsiniz. Az Samand otomobilleri ise 10 bin manata alınabilmektedir. Piora almak istiyorsanız 9,500 manatadan başlamaktadır.

Azerbaycan Cumhuriyeti Orta Doğu’da Hazar Denizi kıyısında yer almaktadır. Güneyde İran, kuzeyde Rusya ve Türkiye, doğuda İran ve Irak ile komşudur. Azerbaycan ayrıca Hazar bölgesinin en büyük petrol ve doğal gaz sahalarının üzerinde yer almaktadır. Hazar Denizi bölgesinden petrol üretimi Azerbaycan’ı dünyanın en zengin ülkelerinden biri haline getirdi.

Sovyet döneminde Azerbaycan’ın ekonomik büyümesi nüfusuna büyük fayda sağladı. 1989 yılında Azerbaycan’ın Ermeni işgali altındaki bir bölgesi olan Dağlık Karabağ, Azerbaycan’dan bağımsızlığını ilan etti. Bu, Ermenistan ile Azerbaycan arasında bir savaşla sonuçlandı ve sonuçta her iki ülke için de ekonomik bir çöküşe yol açtı. Ancak, 2004’te petrol fiyatları fırladığında, her iki ülkeye de gıda satın almak ve ekonomik büyümelerini sürdürmek için yeterli parayı verdi. Savaş ve bunun sonucunda ortaya çıkan ekonomik çöküş, her iki ulusun da yararına oldu, çünkü bu onlara halkları için yiyecek ve ihtiyaç maddeleri satın almaları için fazladan para verdi.

Petrol ve doğal gaz ekonomiyi çok istikrarlı hale getirdi. Her ikisi de ülkeyi son derece zengin yaptı; bununla birlikte, doğal gaz rezervleri konusunda iki büyük ülke arasında bir iç çatışma da yarattılar. Bu nedenle, her iki ülke de kendi ülkelerinin doğal kaynaklarından adil bir pay almaya odaklanabilmeleri için ateşkesi kabul etti. Bu, her iki ülkenin de sınırlı bir kaynak üzerinde rekabet ederken halkları için sağlıklı ekonomik koşullar oluşturmak için birlikte çalışmasına yol açtı.

Hükümet, ekonomiyi daha sağlam hale getirmek için birçok ekonomik reform uyguladı. Örneğin, birçok devlete ait şirketi özelleştirdi ve ekonomisine doğrudan yabancı yatırımı açtı. Ek olarak, herhangi bir bankanın bir finansal kurum olarak işlev görebilmesi için bankacılık endüstrisini deregüle etti. Bu reformlar daha fazla iş büyümesine izin verdi ve herkesin ülkenin bol kaynaklarından faydalanmasını sağladı.

Petrol ve doğal gaz Azerbaycan’ı son derece zengin kılmış olsa da, bu kaynaklar üzerindeki rekabet zaman zaman istikrarsız ekonomik koşullara yol açmıştır. Bununla birlikte, herhangi bir ulus yiyecek için ekstra para aradığında, onlar için iyi olur. Ayrıca, her iki ülke de artık bu kaynağın kıtlık zamanlarında ne kadar faydalı olabileceğini anladıkları için birlikte çalışıyor.

25- 30 Bin Paranız Varsa KIA Markalı Otomobil Alabilirsiniz

Mercedes- 240 alma hayalinizi 2002 yılı itibari ile 16 000 $;

Mercedes- C 180 5.800 $;

Mercedes E 220 12.500 $;

Hyundai Santafe 24 000 $;

KIA Cerato 24.300 $;

Mercedes Sprinter 16.500 $;

Mercedes A 160 6.300 $;

Mercedes S 320 8900 $;

KIA Rio 11. 800 $;

KIA Optima 28 200 $;

KIA Sorento 16 800 $;

KIA Sportage 25.500 $;

Hyundai Tucson 15.500 $;

Hyundai Accent 8900 $;

Hyundai Elantra 22 800 $;

Hyundai Sonata 12 500 $;

Honda CR-V 13 000 $;

Honda Accord 24 300 $;

Lexus RX 330 24 500 $;

Opel Astra 10 200 $;

Nissan X trail 11 500 $;

Nissan Sunny 14 500 $

karşılığında giderebilirsiniz. Siz de araba pazarını ziyaret etmeye hazır mısınız?

Azerbaycan’da birçok insan çalışmak, mal satın almak ve sosyal etkinliklere katılmak için arabayla seyahat ediyor. Ancak, benzin için ödenen yüksek fiyatlar, çoğu vatandaş için araba sahibi olmayı pahalı hale getiriyor. 2012’de hükümet, Azerbaycan’da otomobil sahipliğinin yüksek maliyetini azaltmaya yardımcı olmak için yakıt fiyatlarını düşürdü. İşte benzin fiyatının zaman içinde nasıl değiştiğine ve bu değişiklikleri hangi faktörlerin etkilediğine bir göz atın.

26 Ekim 2012’de hükümet, akaryakıt fiyatlarını yaklaşık %50 oranında azaltacağını açıkladı. Ayrıca dizel fiyatını yaklaşık %30 oranında revize ederek her ikisini de benzinden daha ucuz hale getirdiler. Bu, birçok insanın ilk kez bir araba almasına yardımcı oldu. Ancak, gazla çalışan arabaların fiyatını hemen düşürmedi. Bu düşüşün araba fiyatları üzerinde bir etkisi olması yıllar alacaktı.

Hükümetin araba emisyonlarını azaltma çabalarının bir sonucu olarak, benzin, hükümetin çabalarından önce yaptığının yarısından daha azına mal oluyor. Hükümet, doğal gaz ve LNG gibi alternatif yakıtlara büyük yatırımlar yaptı. Ayrıca vatandaşları mümkün olduğunca toplu taşıma ve taksi hizmetlerini kullanmaya teşvik etmektedirler. Tüm bu faktörler, arabalardan kaynaklanan emisyonların azaltılmasına yardımcı oldu ve benzin fiyatlarının düşmesine yol açtı.

1 Temmuz 2016’da hükümet, benzin fiyatı sübvansiyonunu 31 Aralık 2016’ya kadar kaldıracağını açıkladı. Bunun 2 $ tasarruf sağlayacağını tahmin ettiler. vergi mükelleflerine yılda 4 milyar dolara mal olan bir sübvansiyonu kaldırarak yıllık milyar dolar. Bu, hükümetin vatandaşları için arabalara harcadığı parayı azaltmanın başka bir yolu. Zamanla bu, Azerbaycan’da insanların benzin için ödediği miktarı düşürmeye yardımcı olabilir.

Geçmişteki çabalara göre, Azerbaycan’da gaz fiyatının düşürülmesi, insanların benzin istasyonunda gaz için ödediği miktarı düşürmeye yardımcı olacaktır. Ancak, doğalgazın fiyatının artırılmasının Azerbaycan’daki otomobil fiyatları üzerinde daha da büyük bir etkisi olmalıdır. O zamana kadar, araç sahipleri ucuz benzin alma hakkına sahip olduğu sürece fiyatları düşürmek zor olacak.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!